Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Прояв турботи і милосердя до людей з інвалідністю

Створено: 2018-12-05 10:46:21Оновлено: 2018-12-05 10:47:32

    (до Міжнародного дня людей з інвалідністю)

        Міжнародний день людей з інвалідністю  нагадує кожному  із насщо  прояви людяності та уваги по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями, не мають обмежень…

3 грудня Генеральною Асамблеєю ООН проголошено у грудні 1992 року Міжнародним днем людей з інвалідністю.

Цей день ще раз нагадує кожному із нас про те, що поряд з нами живуть люди, яким гірше, ніж нам, це люди з інвалідністю, які мають особливі потреби та розраховують на людяність і допомогу по відношенню до них від оточуючих.

          Питання соціальної підтримки таких людей є одним із найважливіших пріоритетних напрямків в роботі органів місцевого самоврядування, діяльність яких спрямована на створення їм на рівні з іншими громадянами сприятливих умов життєдіяльності, реабілітації, всебічного розвитку та інтеграції в суспільство. За цим слідує щоденна, кропітка праця багатьох співпричетних до цієї роботи посадовців, а також працівників підприємств, установ та організацій.

         Наведемо на «палітрі» діяльності в сфері соціального захисту деякі штрихи цієї роботи.  Так, Програмою соціального захисту окремих категорій мешканців міста, видатки якої з року в рік зростають, розширено спектр заходів, спрямованих на соціальну підтримку громадян з особливими потребами, в тому числі дітей. Сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю, виплачується одноразові грошові допомоги на підгузки, до Дня захисту дітей одиноким матерям та опікунам, а також на придбання харчування дітям, хворим на фенілкетонурію та ін.

          Приділяється увага створенню безбар’єрного середовища. Особам з інвалідністю виділяється матеріальна допомога на обладнання житла пристроями для з’їзду на колясках (виділено допомогу 20 чол.).

        Комунальними установами «Будинок милосердя «Затишок» та «Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю» Криворізької міської ради надаються послуги «соціального таксі» З початку впровадження проекту «Соціальне таксі» (з 01.10.2014) отримали 2699 послуг 290 осіб з інвалідністю та малорухомих громадян. Проведено коштом місцевого бюджету закупівлю додаткової третьої одиниці «соціального таксі» для організації таких послуг комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) №1 в Інгулецькому районі» Криворізької міської ради.

           Встановлено тактильну плитку для осіб з вадами зору в підземному переході на  площі Визволення (Центрально-Міський район), під час ремонту доріг на пішохідних переходах по вул. Спаська, в районі ринку «Ювілейний» та ін. Додатково облаштовано зручностями для осіб з інвалідністю по зору приміщення управління праці та соціального захисту населення виконкому Центрально-Міської районної у місті ради.

           Проводяться заходи стосовно подальшої реконструкції будівлі по              вул. Вільна, 2а, для створення у місті  єдиного реабілітаційного комплексу для дітей з особливими потребами.

            З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю згідно з міським планом у місті проходять різноманітні культурно-просвітницькі та благодійні заходи з підтримки людей з інвалідністю та дітей. До цієї роботи долучилися підприємства, установи, та організації не тільки комунальної форми власності, але всіх форм власності, громадські об’єднання осіб з інвалідністю, керівникам яких висловлюємо щиру подяку за людяність, чуйність та увагу до потреб нужденних громадян.

            Всім мешканцям нашого міста з особливими потребами щиро бажаємо міцного здоров’я, духовного розвитку, матеріального благополуччя та наснаги.

               Довідково: Слово «інвалід» походить від латинського слова invalidus, що означає – слабкий, кволий. Але, іноді, людина з кволим тілом, наділена життєлюбним та сильним духом, готовим до боротьби за мету. Суспільство має чимало прикладів сильних духом особистостей, які ввійшли в історію, як громадські діячі, політики, метці, вченні. До цієї галереї «нездоланних» долучилися люди з порушенням опорно-рухового апарату - великий князь Ярослав Мудрий, який з малолітства був кульгавий, президент США та політик Франклін Рузвельт, який пересувався за допомогою інвалідної коляски, патріарх Ізраїльського народу Яків та мексиканська художниця Фріда Кало де Рівера, які в силу різних обставин також накульгували, художник Вінсент ван Гог зазнав травми вуха та багато ін. Але кожний з них збагатив суспільство яскравими надбаннями своєї особистої праці.

        За даними Програми розвитку ООН понад 650 мільйонів людей, що становить приблизно 10-15% населення світу, живуть з інвалідністю. 80% осіб з інвалідністю живуть у країнах, що розвиваються. Згідно з оцінками Світового Банку 20% найбільш бідних жителів Землі складають — особи з інвалідністю.

         В Україні проживає близько 3,0 млн. осіб з інвалідністю.

         У місті Кривому Розі мешкає 33,0 тис. осіб з інвалідністю, серед яких 2,5 тис. дітей з інвалідністю.

 

Ми завжди готові до співпраці.

Ваші зауваження та пропозиції просимо надавати  за електронною адресою:  e-mail:kg.upszn@gmail.com.; Тел. (0564) 74-72-77                                       

05 грудня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради