Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Проведено освітні семінари для суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу

Створено: 2011-05-05 11:01:36Оновлено:

Запитували - відповідаємо!

Відповідно до заходів Програми розвитку підприємництва в місті на 2011-2012 роки, затвердженої рішенням міської ради від 22.12.2010 № 66 управлінням розвитку підприємництва виконкому міськради, за участю представників податкової, пенсійної служб міста в квітні поточного року проведено освітні семінари для суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу.

Надаємо роз’яснення на запитання суб’єктів господарювання, які виникли під час ведення бізнесу та висловлені на семінарах 06 та 19.04.2011 року:

- щодо частини єдиного та фіксованого податків, перерахованих органами Державного казначейства України в грудні 2010 року за періоди 2011 року на рахунки органів Пенсійного фонду

Відповідь: частина сум сплаченого єдиного, фіксованого податків у грудні 2010 року та у період з 1 січня 2011 року по 7 лютого 2011 року за січень 2011 року (майбутні періоди 2011 року), спрямована Державним казначейством України в Пенсійний фонд, зараховується в рахунок сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Сплачені кошти на рахунки управлінь Пенсійного фонду України в районах, відкриті в установах ВАТ «Державний ощадний банк України», на підставі заяви платника можуть перераховуватися на відповідні рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в органах Державного казначейства України, відповідно до Порядку зарахування за рахунок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів, затвердженими постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. N 21-1 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.10.2010 р. під № 955/18250.

Контактні телефони для процедури подання заяви платниками єдиного, фіксованого податків в міжрайонних ДПІ у м.Кривому Розі:
  • Північна: тел. 66-11-84,
  • Центральна: тел. 404-06-63,
  • Південна: тел. 90-37-85.
- щодо сплати збору за спеціальне використання води та отримання підприємцями лімітів використання води

Відповідь: Відповідно до ст. 323 Податкового Кодексу України платниками збору за спеціальне використання води визначено водокористувачів - суб'єктів господарювання незалежно від форми власності: юридичних осіб, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичних осіб - підприємців, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Із 01.01.11 р. підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують воду для власних, питних і санітарно-гігієнічних потреб сплачують збір за спеціальне використання води на загальних підставах.

Для водокористувачів об'єктом оподаткування залишається фактичний обсяг води, який вони використовують, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

За умовами Податкового кодексу України платники єдиного податку не є платниками, зокрема, збору за спеціальне використання води.

Обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів. У разі відсутності вимірювальних приладів, якщо можливість їх встановлення існує, збір сплачується у двократному розмірі (п. 326.10 ст. 326 Кодексу).

У разі перевищення водокористувачами встановленого річного ліміту використання води збір обчислюється і сплачується у п’ятикратному розмірі, виходячи з фактичних обсягів використаної води понад встановлений ліміт, ставок збору та коефіцієнтів.

Через несплату збору або сплату його в неповному обсязі платниками збору протягом шести місяців органи державної податкової служби подають інформацію про таких платників до органів, що видають дозволи на спеціальне водокористування, для вжиття стосовно них заходів згідно із законом.

Для вторинних водокористувачів (ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їх системи на умовах, що встановлюються між ними) лімітами використання води є нормативи споживання, зазначені в договорі про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

При здачі податкової декларації, в т.ч. щодо сплати збору за спеціальне використання води платники подають органам державної податкової служби копію договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

Крім того, з метою підтримки підприємництва в ході застосування норм Податкового кодексу України в частині оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування та заповнення підприємцями Книги обліку доходів і витрат, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації від 24.12.2010 № 1025 виконкомом міськради направлено відповідні пропозиції (від 19.04.2011 №2/9-1297, №2/9-1298) до робочих груп з питань застосування норм Податкового кодексу Кабінету Міністрів України та Державної податкової адміністрації України.

© 2009—2023, Виконком Криворізької міської ради