Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Актуально

Чи може бути будівництво без держархбудконтролю?

Реформа дозвільної системи у сфері містобудівної діяльності пов’язана зі скасуванням декларативного принципу початку будівельних робіт, яка відбулася в недалекому 2017 році, повернула до нової фази існування Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 №406 (надалі – Перелік робіт). Однак є деякі нюанси…

14 серпня 2019
Чи можна улаштовувати еркери в житлових будинках

Чи можна улаштовувати еркери в житлових будинках

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надало роз’яснення стосовно улашту- вання еркерів в житлових будинках під час здійснення реконструкції квартир.

14 серпня 2019

До уваги користувачів адміністративними послугами у будівництві!

У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», якою внесено зміни до низки нормативно-правових актів, з 1 липня 2019 року змінено бланки документів, що подаються замовниками будівництва для виконання підготовчих та будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
10 липня 2019

Створення ефективного е-кабінету забудовника суттєво спростить діяльність у будівництві

Створення електронного кабінету забудовника і здійснення всіх дозвільних процедур у будівництві в електронному форматі суттєво спростить діяльність у будівництві та покращить якість контролю робіт.

27 червня 2019

Введення обмеження відхилень від державних будівельних норм мінімізує корупцію в будівництві та підвищить безпеку людей

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України прийняло наказ, яким обмежило отримання погодження низки відхилень від державних будівельних норм (ДБН) при здійсненні нового будівництва або реконструкції. Наприклад, при будівництві АЗС скорочувати відстань від них до найближчих будинків і зупинок громадського транспорту, зменшувати розміри гостьових стоянок на прибудинкових територіях тощо. Наказ опублікований і набрав чинності 4 червня 2019 року.

27 червня 2019

Щодо питання чинності ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»

Вже 10 місяців тривають судові баталії щодо визнання протиправним та нечинним Наказу Мінрегіону від 23 квітня 2018 року №100 «Про затвердження ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»» і весь цей час залишається актуальним питання: чи набрав чинності вказаний ДБН, чи досі є чинним ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень»?

25 червня 2019

Зміни у законодавстві щодо присвоєння адреси об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна

З 1 липня 2019 року в Україні починає діяти експериментальний порядок з присвоєння адрес об’єкта будівництва та об’єктам нерухомого майна, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №367 від 17.03.2019 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» (надалі – Порядок), який буде діяти до 31 грудня 2022 року.

19 червня 2019
Не загороджувати сусідів: в Україні планують встановити мінімальну відстань, на якій дозволяється висаджувати дерева в новій садибній забудові» (роз’яснення Відділу з питань державного архітектурно- будівельного контролю виконкому Криворізької міської рад

Не загороджувати сусідів: в Україні планують встановити мінімальну відстань, на якій дозволяється висаджувати дерева в новій садибній забудові» (роз’яснення Відділу з питань державного архітектурно- будівельного контролю виконкому Криворізької міської рад

У державних будівельних нормах планують унормувати мінімальну відстань від краю земельної ділянки, на якій дозволяється висаджувати дерева і кущі у новій садибній та дачній забудові. Мова йде лише про ті сторони земельних ділянок, які є суміжними з сусідськими.

07 червня 2019

Відповідальні виконавці робіт у сфері містобудівної діяльності повинні обов’язково мати вищу освіту (роз’яснення Відділу з питань державного архітектурно- будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради).

Згідно із п.2 Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554, відповідальні виконавці окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури (далі - виконавці), - архітектор, інженер-проектувальник, інженер технічного нагляду та експерт, які здобули вищу освіту за напрямом професійної атестації відповідно до кваліфікаційних вимог та мають стаж роботи за фахом не менш як три роки.
15 травня 2019

Зміни до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю

Кабінет Міністрів України 27.03.2019 року схвалив постанову № 367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», якою (серед іншого) вносяться зміни до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 553.
15 травня 2019

Утеплення житлових будинків без дозволів

18 грудня Кабінет Міністрів України Постановою №406 від 07.06.2017 затвердив оновлений Перелік будівельних робіт, які не потребують документів на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.
02 травня 2019

ТЕХНІЧНІ ПРОБЛЕМИ З РОБОТОЮ ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ДОКУМЕНТІВ

У зв'язку з технічними проблемами у функціонуванні Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів можлива затримка у наданні адміністративних та публічних послуг Відділом з питань державного архітектурно – будівельного контрою виконкому Криворізької міської ради. Про відновлення функціонування Єдиного реєстру документів повідомимо додатково.
02 квітня 2019
Зміни до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію

Зміни до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2019 р. №236 ­­­ внесено зміни до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.
02 квітня 2019
Нові державні будівельні норми України щодо  проектування основ і фундаментів

Нові державні будівельні норми України щодо проектування основ і фундаментів

З 1 січня 2019 року вступили в дію нові державні будівельні норми щодо проектування основ і фундаментів, а саме ДБН В.2.1-10:2018 «Основи і фундаменти будівель та споруд. Основні положення».

12 березня 2019
В Україні планується внесення змін у ДБН  В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі», а саме: відміняється обов’язкова вимога щодо обмеження висоти торговельних залів

В Україні планується внесення змін у ДБН В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі», а саме: відміняється обов’язкова вимога щодо обмеження висоти торговельних залів

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планується ввести зміни до державних будівельних норм щодо підприємств торгівлі (Зміна №1 у ДБН В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі») вводиться норма, згідно з якою допускається без обмежень збільшувати висоту торговельних залів, якщо це передбачено завданням на проектування та за обов’язкового дотримання необхідних вимог.

11 березня 2019
Сторінки   1 2 3 »
© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради