Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Рекомендації суб’єктам господарювання

Про «знижки» та «розпродаж»

Про «знижки» та «розпродаж»

Вживання понять «знижка» або «зменшена ціна» або будь-яких інших, аналогічних за значенням, дозволяється лише з додержанням таких умов:

11 листопада 2019
Платникам єдиного податку про отримання ліцензії на продаж пива

Платникам єдиного податку про отримання ліцензії на продаж пива

Як отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем платнику єдиного податку?
04 листопада 2019
Права споживача у разі відсутності  гарантійних строків або строків придатності продукції

Права споживача у разі відсутності гарантійних строків або строків придатності продукції

Стосовно продукції, на яку гарантійні строки або строк придатності не встановлено, споживач має право пред'явити продавцю (виробнику, виконавцю) відповідні вимоги, якщо недоліки було виявлено протягом двох років, а стосовно об'єкта будівництва - не пізніше десяти років від дня передачі їх споживачеві. Ця вимога передбачена ч. 5 ст. 7 Закону України «Про захист прав споживачів».

01 листопада 2019
Чи можна продати сигарети з автомата?

Чи можна продати сигарети з автомата?

Податківці розглянули ситуацію, чи має право суб’єкт господарювання встановити автомат для видачі тютюнових виробів. На це податківці відповіли категоричним «ні», оскільки продаж тютюнових виробів з торгових автоматів чітко заборонений Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

31 жовтня 2019
Про безумовне дотримання вимог чинного законодавства  в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій

Про безумовне дотримання вимог чинного законодавства в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, у тому числі на ринках, на необхідність при здійсненні такого продажу безумовного дотримання вимог чинного законодавства в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій.

30 жовтня 2019
Платник єдиного податку продає товари на території ринку.  Чи можна перебувати на 1-й групі?

Платник єдиного податку продає товари на території ринку. Чи можна перебувати на 1-й групі?

До першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. грн. (п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу).

25 жовтня 2019
Недотримання працедавцем законодавства про працю контролюючий орган має право на проведення фактичної перевірки

Недотримання працедавцем законодавства про працю контролюючий орган має право на проведення фактичної перевірки

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що контролюючі органи мають право проводити, зокрема документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

25 жовтня 2019
Сформовано проект плану здійснення комплексних заходів  державного нагляду (контролю) на 2020 рік

Сформовано проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік

Пілотним модулем планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) – https://inspections.gov.ua, сформовано проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік.

24 жовтня 2019
В допомогу суб’єктам роздрібної торгівлі розроблено дорожню карту розробки спрощених процедур, заснованих на принципах системи НАССР

В допомогу суб’єктам роздрібної торгівлі розроблено дорожню карту розробки спрощених процедур, заснованих на принципах системи НАССР

Усі оператори ринку харчових продуктів відповідають за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють.

21 жовтня 2019
До уваги суб’єктів господарювання та споживачів!

До уваги суб’єктів господарювання та споживачів!

Президент України Володимир Зеленський 17.10.2019 підписав Закони України: «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

21 жовтня 2019
До уваги суб’єктів господарювання –  операторів ринку харчових продуктів!

До уваги суб’єктів господарювання – операторів ринку харчових продуктів!

Будь-який харчовий продукт, призначений для кінцевого споживача, має супроводжуватися інформацією про харчовий продукт відповідно до вимог Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

21 жовтня 2019
Про правила роботи закладів ресторанного господарства (ресторани, кафе, бари, закусочні, їдальні, буфети)

Про правила роботи закладів ресторанного господарства (ресторани, кафе, бари, закусочні, їдальні, буфети)

На фасаді закладу ресторанного господарства має бути вивіска із зазначенням типу і назви підприємства або уповноваженого ним органу.

17 жовтня 2019
До уваги суб’єктів господарювання,  які здійснюють реалізацію побутової техніки

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію побутової техніки

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, на необхідність при здійсненні такого продажу безумовного дотримання вимог чинного законодавства в частині застосування РРО.

15 жовтня 2019
Яку інформацію повинен містити розрахунковий документ?

Яку інформацію повинен містити розрахунковий документ?

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», суб’єкт господарювання повинен забезпечити наявність обов’язкових реквізитів розрахункового документа.

11 жовтня 2019
Щодо обов’язковості видачі споживачам  розрахункових документів

Щодо обов’язковості видачі споживачам розрахункових документів

Відповідно до п. 15 ст. 3 Закону № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України «Про захист прав споживачів».

10 жовтня 2019
© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради