Рекомендації суб’єктам господарювання

Полегшення відповідальності у сфері РРО
Очікували підприємці також і послаблення санкцій за порушення у сфері РРО. Після скасування минулого року «драконівського» 5-кратного штрафу за неоприбуткування готівки, підприємці звикли до того, що за перше виявлене порушення застосовувався штраф у розмірі 1 грн. З 01.08.2020 р. ситуація дещо змінилася, і загалом штрафні санкції фінансової відповідальності за порушення правил роботи з РРО (ст.ст.17-29 Закону про РРО) зросли.

До уваги суб’єктів господарювання
12 січня 2021 Президентом підписано Закон України №1113 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Цей Закон набрав чинності з 14 січня.

Нове у розумінні розрахункових операцій
Разом із відстроченням введення обов'язкового використання РРО для «чутливих» видів діяльності, новий закон також заклав нових відтінків у розуміння поняття розрахункових операцій.

РРО у 2021 році: що прийняли депутати і коли запрацюють нові правила
Після прийняття закону №1017-ІХ стало зрозуміло, що більшість категорій ФОПів можуть принаймні поки що зітхнути з полегшенням. З 1 січня використання РРО буде обов'язковим тільки для тих платників єдиного податку 2-4 груп.

Про забезпечення інформації про найменування, належність та режим роботи свого підприємства
Продавець (виконавець) зобов'язаний надати споживачеві достовірну і доступну інформацію про найменування, належність та режим роботи свого підприємства.

Найпоширеніші звернення до Торгово-промислової палати України у зв’язку з форс-мажором
Карантин у зв'язку з поширенням короновірусу став для бізнесу непередбачуваною реальністю в період обмежень. До ТПП України щодня надходить звернення із питаннями щодо форс-мажору.

Державна мова у сфері обслуговування споживачів
Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи - підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами.

Щодо прийому звернень громадян з питань неналежної якості товару
Прийом звернень громадян з питань неналежної якості товару та його прийняття для усунення виявлених недоліків визначено Правилами роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19.04.2007 № 104

Покупець має право перевірити точність ваги відпущеного товару.
Контрольно-вимірювальні прилади (контрольні ваги) повинні розміщуватися на видному і доступному для покупців місці.

Про недопущення порушень прав споживачів
Рекомендуємо суб’єктам господарювання дотримуватися норм чинного законодавства про захист прав споживачів, правил торгівлі і надання послуг та забезпечити належний рівень обслуговування населення.

Фізособа-«єдинник» має декілька магазинів, але побутовими товарами торгує тільки в одному: як бути з РРО?
Податківці у підкатегорії 109.01 ЗІР наголосили, що місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (абзац двадцять восьмий ст. 2 Закону № 265).

Для роздрібної торгівлі алкоголем та/або тютюновими виробами необхідно отримати ліцензію
Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Підприємці та ДПС: новації в оподаткуванні для ФОПів у 2021 році.
Через коронавірус потрясіння переживають економіки майже всіх держав світу і Україна не виняток, враховуючи, що й до пандемії у нас було нелегко вести бізнес. Особливо страждають малі та середні підприємці, деяким держава запропонувала підтримку у вигляді одноразової виплати та податкових преференцій.

ШАХРАЇ ВИМАНЮЮТЬ ГРОШІ У ГРОМАДЯН ПІД ВИГЛЯДОМ НАДАННЯ ДЕРЖАВНИХ КОМПЕНСАЦІЙНИХ ВИПЛАТ ПІДПРИЄМЦЯМ, - ПОВІДОМЛЯЄ КІБЕРПОЛІЦІЯ.
З початку грудня до кіберполіції надійшло вже близько 100 звернень потерпілих від шахрайських схем.

Матеріальна допомога суб`єктам господарювання
Допомога виплачується за заявами, отриманими центрами зайнятості від суб'єктів господарювання до 21 грудня 2020 р. включно.