Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Рекомендації суб’єктам господарювання

Підприємцям, які торгують вживаними комп’ютерами, потрібен РРО

Підприємцям, які торгують вживаними комп’ютерами, потрібен РРО

Платниками ЄП 1-4 груп не застосовують РРО незалежно від обраного виду діяльності, якщо обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. При перевищенні такої межі РРО стає обов’язковим. Про це нагадує ДФС. Однак ці норми не поширюються на платників ЄП, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
10 липня 2019
Документи, які повинні надати підприємці - платники  єдиного податку за продані товари чи надані послуги

Документи, які повинні надати підприємці - платники єдиного податку за продані товари чи надані послуги

Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену Законом № 1023, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.
09 липня 2019
До уваги виробників харчової продукції та споживачів! Що таке HACCP?

До уваги виробників харчової продукції та споживачів! Що таке HACCP?

У сучасних умовах все більше загострюється питання якості та безпеки харчових продуктів. В Україні увага до проблеми якості постійно зростає.
04 липня 2019
Про право на використання електронних платіжних засобів  при купівлі продукції (товарів, робіт, послуг)

Про право на використання електронних платіжних засобів при купівлі продукції (товарів, робіт, послуг)

До відділу надходять звернення з питання недотримання суб’єктами господарювання (продавцями товарів, надавачами послуг) установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів.

26 червня 2019
Безпечність харчової продукції зросте через систему НАССР

Безпечність харчової продукції зросте через систему НАССР

Відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» до 20 вересня 2019 року всі оператори ринку, що здійснюють свою діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів, повинні розробити та запровадити ефективну систему НАССР, що дозволяє контролювати усі небезпечні фактори, які можуть бути у харчовому продукті (терміни запровадження визначені в ст. 66 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів»).

07 червня 2019
ФО-П – «загальносистемник» у разі продажу власної продукції зобов’язаний застосовувати РРО

ФО-П – «загальносистемник» у разі продажу власної продукції зобов’язаний застосовувати РРО

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 265), із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (далі – РК).

03 червня 2019
Чи передбачена відповідальність до суб’єкта господарювання, який має ліцензію на оптову торгівлю алкогольними напоями та реалізує їх платнику, в якого відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі   такими товарами?

Чи передбачена відповідальність до суб’єкта господарювання, який має ліцензію на оптову торгівлю алкогольними напоями та реалізує їх платнику, в якого відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі такими товарами?

Згідно зі ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) оптова торгівля – це діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим суб’єктам господарювання.

30 травня 2019
Діяльність з виробництва, зберігання, оптової  та роздрібної торгівлі пальним потребує отримання ліцензії

Діяльність з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним потребує отримання ліцензії

Суб’єктам господарювання, які здійснюють (планують здійснювати) діяльність з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, відповідно до окремих положень Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» з 01.07.2019 необхідно отримувати ліцензії.

29 травня 2019
За яких підстав відмовлять в реєстрації РРО

За яких підстав відмовлять в реєстрації РРО

Відповідно до п. 8 глави 2 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 (далі – Порядок) протягом двох робочих днів після отримання заяви про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-РРО (далі – реєстраційна заява за ф. №1-РРО) (додаток 1 до Порядку) контролюючий орган відмовляє в реєстрації реєстратора розрахункових операції (далі – РРО), якщо:

27 травня 2019
Уряд посилив ліцензійні вимоги до туроператорів

Уряд посилив ліцензійні вимоги до туроператорів

22 травня 2019 року Уряд України ухвалив ініційовані та розроблені Мінекономрозвитку зміни до ліцензійних умов здійснення туроператорської діяльності.

24 травня 2019
Про вимоги до органічного виробництва  та маркування органічної продукції

Про вимоги до органічного виробництва та маркування органічної продукції

02 серпня 2019 року набирає чинності Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», в якому враховано європейський досвід щодо запровадження державно-приватної системи контролю органічного сектору сільськогосподарського виробництва.

22 травня 2019
Про забезпечення на видному і доступному місці  контрольно-вимірювальних приладів

Про забезпечення на видному і доступному місці контрольно-вимірювальних приладів

Попереджаємо суб`єктів господарювання про дотримання Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, а саме у частині забезпечення на видному і доступному для споживачів місці контрольно-вимірювального приладу для перевірки точності ваги відпущених (придбаних) продовольчих товарів, оскільки відповідно до:
10 травня 2019
Відповідальність за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення

Відповідальність за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення

За порушення норм Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує фінансові санкції до суб'єктів господарювання у разі:
07 травня 2019
Обмеження щодо реалізації (продажу)  та вживання тютюнових виробів

Обмеження щодо реалізації (продажу) та вживання тютюнових виробів

Реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов'язаних з їх вживанням, особам, які не досягли 18 років, а також реалізація (продаж) тютюнових виробів в упаковках, що містять менше ніж 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар) забороняються. Законом можуть встановлюватися й інші обмеження щодо реалізації (продажу) тютюнових виробів.
06 травня 2019
Медичні попередження споживачів тютюнових виробів  і інформаційний напис про вміст нікотину та смоли в диму  однієї сигарети (щодо сигарет)

Медичні попередження споживачів тютюнових виробів і інформаційний напис про вміст нікотину та смоли в диму однієї сигарети (щодо сигарет)

Тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.
03 травня 2019
© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради