Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Рекомендації суб’єктам господарювання

Відповідальність у сотні тисяч гривень за виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії

Відповідальність у сотні тисяч гривень за виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії

Відповідно до ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481) до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема:

21 січня 2020
Торгівля або зберігання пального у тарі до 5 літрів – без ліцензії

Торгівля або зберігання пального у тарі до 5 літрів – без ліцензії

З 29.12.2019 спрощуються умови ліцензування. А саме суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або на зберігання пального не отримують.

20 січня 2020
Хто з суб’єктів господарювання зобов’язаний використовувати електронні платіжні засоби

Хто з суб’єктів господарювання зобов’язаний використовувати електронні платіжні засоби

Згідно з п. 14.19 ст. 14 Закону України від 05 квітня 2001 № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі - Закон) суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечувати можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з яких є багатоемітентна платіжна система, платіжною організацією якої є резидент України.

17 січня 2020
Важлива інформація НКРЕКП!

Важлива інформація НКРЕКП!

До уваги операторів системи розподілу (ОСР) та постачальників універсальних послуг (ПУП)! Відповідно до статті 77 Закону України «Про ринок електричної енергії» за недотримання суб'єктом господарювання, який провадить господарську діяльність на ринку електричної енергії, що підлягає ліцензуванню, вимог нормативно-правових актів, які регулюють функціонування ринку електричної енергії, НКРЕКП має право прийняти в межах своїх повноважень рішення про накладення на цього суб'єкта господарювання штрафу в розмірі від 5 до 100 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

16 січня 2020
Актуальна інформація для роботодавців!

Актуальна інформація для роботодавців!

Штрафні санкції за порушення трудового законодавства зросли. Згідно зі статтею 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», мінімальна заробітна плата з першого січня 2020 року становить 4 723 гривні. Відповідно зростають штрафні санкції для роботодавців за порушення законодавства про працю.
16 січня 2020
Програмні РРО: Яким чином надаватиметься покупцеві електронний розрахунковий документ?

Програмні РРО: Яким чином надаватиметься покупцеві електронний розрахунковий документ?

Законом України від 19 вересня 2019 року № 128 «Про внесення змін до законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що на продавця товарів/ послуг покладається обов’язок надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій або електронній формі.

15 січня 2020
Запитання від продавців алкогольних та тютюнових виробів

Запитання від продавців алкогольних та тютюнових виробів

Чи може суб’єкт господарювання, який має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами), проводити розрахунок за реалізовані алкогольні напої (тютюнові вироби) з відстроченням платежу?

15 січня 2020
Мовою реклами в Україні є українська мова

Мовою реклами в Україні є українська мова

До уваги рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами, а також споживачів реклами Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів нагадує, що з 16 січня 2020 року набувають чинності нижченаведені норми законодавства, які стосуються мови реклами.

14 січня 2020
Адмінштрафи за порушення ліцензування змінено

Адмінштрафи за порушення ліцензування змінено

З 18 грудня 2019 року набув чинності Закон України від 02.10.2019 № 139-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності».

13 січня 2020
Якщо відключили електроенергію або РРО на ремонті:  як проводити розрахунки?

Якщо відключили електроенергію або РРО на ремонті: як проводити розрахунки?

За період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) або у разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням Книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки.

11 січня 2020
Впровадження нових правил роботи РРО

Впровадження нових правил роботи РРО

19.10.2019 в офіційному виданні «Голос України» № 200 опубліковано Закон України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 128).

09 січня 2020
Як зареєструвати портативний РРО на кур’єра

Як зареєструвати портативний РРО на кур’єра

Кількість кур’єрів збільшується, а законодавство вимагає в більшості операцій застосовувати РРО. На всіх авто не знайдеш, тому і виникає питання що слід вказати в реєстраційній картці щоб не порушити РРО-вимоги.

08 січня 2020
У ліцензії не зазначено РРО, який застосовується при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями: відповідальність

У ліцензії не зазначено РРО, який застосовується при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями: відповідальність

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що у випадку здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (РРО) (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий РРО (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10 000 гривень.

27 грудня 2019
Лише до 31 грудня 2019 року не застосовується штрафна санкція  за зберігання пального без наявності відповідної ліцензії

Лише до 31 грудня 2019 року не застосовується штрафна санкція за зберігання пального без наявності відповідної ліцензії

Податківці нагадують , що відповідно до ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема у разі:

27 грудня 2019
Розміри щорічної плати за ліцензію  на роздрібну торгівлю підакцизними товарами

Розміри щорічної плати за ліцензію на роздрібну торгівлю підакцизними товарами

Податківці нагадують, що відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями, лата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі,на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

26 грудня 2019
© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради