Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Про методи боротьби з амброзією у місті Кривому Розі

Створено: 2018-05-04 14:38:10Оновлено: 2018-05-04 14:38:58

           Амброзія - це небезпечний бур'ян, який шкодить здоров'ю людей, засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи і прилеглі землі, береги річок та ставків. Знищення карантинного бур'яну підлягає загальній комплексній боротьбі, яка повинна бути системною та стабільною.

Правилами благоустрою у місті Кривому Розі, які затверджені рішенням міської ради від 21.10.2015 №4038, визначено обов’язки  суб’єктів  господарювання, органів самоорганізації населення, громадських організацій, мешканців міста щодо виконання регулярного косіння газонів, ужиття заходів із боротьби з карантинними та іншими бур’янами, зокрема амброзією.

Прибирати та утримувати територію необхідно від межі відведеної земельної ділянки до проїжджої частини вулиці, а у випадках, коли земельна ділянка не межує з проїжджою частиною вулиці або відстань до проїжджої частини вулиці значна – на відстані 15 метрів від межі відведеної земельної ділянки. 

У рамках реалізації Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки для визначення та обґрунтування ефективних методів, способу боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами, рослинами-алергенами на території міста, оцінки безпеки застосування засобів боротьби у 2017 році науково-дослідним інститутом безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній  промисловості Державного вищого навчального закладу "Криворізький національний університет" (далі - НДІБПГ КНУ) проведені дослідження та оформлено звіт щодо методів боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами, рослинами-алергенами у місті Кривому Розі.

Пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями НДІБПГ КНУ для застосування комплексних методів боротьби з амброзією на територіях міста різного цільового призначення.

04 травня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради