Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Будуємо Кривий Ріг – місто розвитку та соціального захисту

Створено: 2017-04-04 13:31:36Оновлено: 2017-04-18 10:51:28

Звіт мера Кривого Рогу Юрія Григоровича Вілкула

 

Шановні криворіжці!

2016 рік став для нашого міста роком випробувань і, разом з тим, - роком перемог і досягнень.

Ми з честю пройшли це випробування. Я ще раз хочу подякувати криворіжцям за підтримку, за єдність і за любов до свого рідного міста!

Завдяки збереженню стабільності, яку ще рік тому намагалися зруйнувати безвідповідальні політичні сили, в 2016 році ми продовжили реалізацію соціальних програм, інфраструктурних проектів.

Ми вивели Кривий Ріг у лідери за багатьма напрямками.

 

ЕКОНОМІКА ТА ПІДТРИМКА ПІДПРИЄМНИЦТВА

Головне, безумовно, що в складних соціально-економічних умовах, в яких знаходиться зараз Україна, Кривий Ріг втримав свої лідерські позиції в промисловому виробництві.

Збережені і працюють всі промислові підприємства міста.

Як підсумок, за 2016 рік обсяг реалізованої промислової продукції підприємств міста склав 120 млрд. грн. Це становить 37% в загальному обсязі реалізації всієї Дніпропетровської області.

Всі ми розуміємо, що економіка основа всього. Немає економіки - немає розвитку.

Ось чому ми дуже виважено підходимо до роботи з промисловими підприємствами, в тому числі й з питань, які знаходяться в компетенції міста - ставок на землю та інших. Як бачимо, такий підхід виправдав себе.

У дуже складних умовах опинився малий та середній бізнес. Ще на початку року ми бачили тенденцію до скорочення малих підприємств по всій країні.

В Кривому Розі в цьому секторі економіки зайнято 30 тисяч чоловік. Він дає третину надходжень до бюджету міста.

Але головне, звичайно - збереження робочих місць. Всі ми розуміємо, що означає зараз залишитися без роботи.

Ми знайшли всі можливі механізми для підтримки наших підприємців.

Мною підписано розпорядження про підтримку малого і середнього бізнесу в нашому місті.

Створено робочу групу, яка підготує проект зменшення розміру ставок єдиного податку для суб'єктів господарювання, які займаються соціально - значущим бізнесом.

Розпорядження також фактично передбачає мораторій на проведення перевірок підприємців з питань, які знаходяться у компетенції міста.

Це - реальна підтримка бізнесу в нинішній непростій ситуації в країні, коли підприємництву доводиться фактично виживати.

Розроблена система компенсації ставок за кредитами для підприємців, які будуть створювати нові робочі місця і нададуть найкращий інвестиційний проект в сфері будівництва, виробництва, IT-технологій, розвитку транспорту і логістики.

У Кривому Розі діє найнижчий в Україні понижуючий коефіцієнт вартості земельних ділянок для малого і середнього бізнесу - 0,3%.

З 2012 року ставки єдиного податку залишаються незмінними, і діє преференція 50% зниження її розміру для підприємців, які легалізували 10 найманих працівників, а також для підприємців – інвалідів.

Розмір відрахувань в розвиток міської інфраструктури становить всього 0,1% при встановленій державою вартості в 10%. Тобто у нас на порядок менше.

Я вдячний 17 –ти галузевим радам та міській координаційній раді підприємців за співпрацю і пропозиції.

Нам вдалося переломити ситуацію - кількість нових зареєстрованих підприємців знову зростає.

У 2016 році ми значно збільшили у місті якість та кількість адмінпослуг – з 216 до 423. Створили 11 Центрів. Мешканцям міста в них надано понад 300 тисяч послуг.  Це – майже 40% послуг всієї Дніпропетровщини.

Це оцінили мешканці міста. І це підтверджує моніторинг, який ми запровадили, щоб контролювати якість кожної послуги.

За оцінкою міжнародних експертів Кривий Ріг по цій роботі - один з кращих в Україні.

 

СОЦІАЛЬНО-ОРІЄНТОВАНИЙ БЮДЖЕТ

Що стосується бюджету міста. Ми прийняли бюджет на 2016 рік 24 грудня 2015 року. А держбюджет був прийнятий пізніше - в січні.

І в ньому ми побачили, що міста позбавляються величезних сум. Наприклад, тільки 154 млн. грн – на профтехосвіту.

Однак, нам повністю вдалося виконати бюджет міста. І не просто виконати, а й перевиконати. Всі додаткові кошти пішли на розвиток міста.

Бюджет міста за 2016 рік склав 5 мільярдів 276 млн. грн, що на 17,1% або 770 млн. грн. більше ніж у 2015 році.

Витрати з бюджету на одного жителя міста в 2016 році склали 8 тисяч 232 гривні.

Ми реалізували 30 міських цільових програм на суму 1 млрд. 336 млн. грн., в тому числі майже 97 млн.грн. - за Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Кривого Рогу.

Мною було прийнято рішення створити службу контролю для перевірки управлінь, служб, комунальних підприємств. В результаті декілька працівників було звільнено на рівні міста та районів.

Протягом   року  у нас було майже 300   перевірок контролюючих органів. Перевіряли кожний документ і кожну ямку на асфальті.

Ми всім довели, що працюємо чесно та прозоро.  

Наше рідне місто не живе окремим життям від усієї України.Сьогодні міста стикаються з серйозними проблемами, в тому числі із забезпеченням роботи медицини та освіти.

Згідно рішення Уряду постало питання про скорочення майже 1400 ліжок в лікарнях міста.

При цьому держава не виділяє коштів на ремонти в лікарнях і школах, на оплату праці технічного персоналу.

Для 1300 працівників шкіл Кривого Рогу Уряд не виділяє ні копійки. По Кривому Рогу в 2016 році, кошти освітньої субвенції склали всього 78% від потреби.

Міський бюджет, для того щоб діти нормально вчилися, а вчителі отримували зарплату, виділив 144 млн. грн. Плюс 154 млн. грн – на профтехосвіту.

В 2017 році загальний брак грошей на освіту в Кривому Розі вже перевищить 370 млн грн.

Фінансування охорони здоров'я з оплати комунальних послуг та енергоносіїв також  перекладені на місцеві ради. У підсумку виходить, що отриманих в рамках децентралізації коштів не вистачає на забезпечення додаткових повноважень. У Кривому Розі вони не забезпечені  на  більш ніж 600  млн. грн.

Незважаючи на відчутну обмеженість в коштах з державного бюджету на освіту і медицину  - 75% від потреби, додатково, з міського бюджету за минулий рік виділено 346 млн. грн.

Ми займаємося і первинною, і вторинною ланкою медицини оскільки область на лікарні коштів не дає. А у медичних закладах  лікуються криворіжці. І ми не можемо  кинути

напризволяще лікарні. Тому, ми вийшли з пропозицією передати їх в управління міста.

 

РОЗВИТОК ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

У той час, коли в інших містах йде скорочення лікарень, в Кривому Розі у минулому році розпочаті роботи у шести амбулаторіях, було відкрито три нові амбулаторії.

Ще на трьох об’єктах роботи закінчуються. Паралельно ведеться проектна робота по нових об’єктах галузі охорони здоров’я.

Це дасть можливість у співпраці зі Світовим банком зробити у Кривому Розі ще 10 нових сучасних амбулаторій.

Тобто, ми максимально наближаємо медичні послуги до людей.

Закуплено нове медобладнання і спеціальна медична техніка.

Щоб не допустити надзвичайного стану в місті, не дочекавшись поставок Міністерства охорони здоров’я,  ми самостійно закупили і забезпечили жителів міста ліками. В тому числі - туберкуліном і вакциною проти сказу.

Розроблено та затверджено комплексну міську програму «Стоп-інфаркт». У дев’ятій лікарні вже закінчується наладка унікального апарату - ангіографу.

Був придбаний  і вже працює у першому міському пологовому будинку унікальний дихальний апарат для новонароджених. Закуплений спецавтомобіль для перевезення медичних препаратів.

Місто взяло на себе фінансування програми гемодіалізу. Ми, фактично, рятуємо життя людей.

Для проведення операцій в криворізьких лікарнях залучалися кращі фахівці, в тому числі з Німеччини.  Що залежить від міста – зроблено.

 

ПІДТРИМКА ОСВІТИ ТА МОЛОДІЖНІ ПРОГРАМИ

Коли держава припинила фінансувати профтехосвіту, ми не закрили жодного закладу ПТУ. Були  збережені виплати заробітних плат півтора тисячам педагогам і стипендій більш ніж 7-ми тисячам учнів, з яких понад 300 - це діти-сироти.  

Згідно з рекомендаціями держави, у місті треба було закрити 26 шкіл. Ми не пішли на це.

Більш того, в міських школах всі викладачі своєчасно отримують заробітну плату і міську 20% надбавку.

Для підтримки сімей школярів, забезпечено безкоштовне харчування учнів 1-4 класів. Також, безплатно харчуються діти, батьки яких брали або беруть участь в АТО.

Як би не було складно, проведено 47 капітальних ремонтів шкіл та 116 поточних ремонтів.

Капітально реконструйований центр дитячо-юнацької творчості «Мрія» на житломасиві Південний. Для криворізьких дітей збережена можливість займатися у гуртках позашкільних закладів безкоштовно.

Для підтримки студентської молоді міста були започатковані нові іменні стипендії В. Гурова і В.Бизова.

Разом з молоддю ми розробили Програму «Нова генерація Кривого Рогу» на 2016 - 2020 роки.

Працюють програми «Бізнес – інкубатор» та «Бізнес-план». Згідно з підписаним Меморандумом з Криворізьким національним університетом ми чекаємо від молоді участі  в реалізації Стратегії розвитку міста.

Хочу подякувати молодіжному виконкому, громадській організації «СІЧ», іншим молодіжним організаціям за всі заходи, спрямовані на виховання у молоді національної свідомості, збереження історичної пам'яті, формування громадянської позиції, патріотизму та любові до рідного краю.

У Кривому Розі реалізується програма з допомоги дітям – сиротам.

Вже відремонтовано 40 квартир. Створено 12 будинків сімейного типу. У поточному році  ця програма буде продовжена.

Дуже серйозно ми підходимо і до питання оздоровлення дітей.

Влітку 2016 року оздоровлено 35 тисяч дітей, хоча спочатку планувалося 26 тисяч. У загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів працювало 123 табори. У 3-х комунальних таборах було оздоровлено 3 тис. 527 дітей, в тому числі - пільгових категорій та дітей воїнів АТО.

Кривий Ріг єдине місто, яке зберегло комунальний табір на узбережжі Чорного моря, і криворізькі дітлахи там можуть відпочивати.

Я переконаний - треба створювати для молоді умови в рідному місті. Щоб було бажання тут жити і працювати.

Саме тому, після відмови держави фінансувати ДЮСШ, місто не тільки зберегло всі спортивні школи. Ми єдині в Україні, які можуть пишатися тим, що діти займаються в них безкоштовно.

Триває будівництво спортивних майданчиків. У 2016 році збудовано 22 нових спортивних майданчика та 22 дитячих містечка.

Розпочато реконструкцію двох плавальних басейнів. Завдяки спортивній інфраструктурі, Кривий Ріг має можливість проводити загальноукраїнські та міжнародні змагання з різних видів спорту.

Незважаючи на кризу, в Кривому Розі триває робота зі створення нових дитячих садків і відкриття нових груп.

З 2010 року Кривому Розі відкрито 69 додаткових груп для 1365 -ти малюків та створено 4 навчально-виховних комплекси.

У 2017 році в Кривому Розі передбачається відкриття ще 11 груп у діючих дитячих садках і на базі навчально-виховних комплексів № 58 й 13. В Покровському районі після реконструкції запрацюють два оновлених дитячих садки. Тривають ремонтні роботи в дитсадку № 243 по вул. Кропивницького. І вже закінчено всі роботи в дитсадку № 20 по вул. Глаголєва. Маємо надію, що у квітні він прийме дев'яносто малюків.

 

ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЇ МІСТА

Екологічна безпека і здоров'я криворіжців - пріоритет міської влади.

Розроблена  Міська програма з вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016 - 2025 роки.

В програмі враховані напрямки щодо виконання плану дій з наближення українського законодавства до екологічних норм і стандартів Європейського Союзу.

Розробка міської екологічної програми і формування екологічної політики міста на найближчі роки відбуваються за активної участі громадськості.

Упевнений, що поставлена нами мета - зниження шкідливих викидів на 25% - буде досягнута.

За даними підприємств міста в 2016 році в навколишнє середовище потрапило на 15% промислових відходів (пусті породи та шлами збагачення)  менше, ніж в 2015 році.

По запиленості, згідно з даними загальноукраїнського моніторингу, Кривий Ріг покращив свою позицію – опустившись з третього на  15–ту позицію.

І це з урахуванням того, що виробництва у нас більше за всіх.

Ми будемо жорстко відстежувати виконання своїх зобов'язань промисловими підприємствами міста. Порушення термінів виконання поставлених завдань вважаю неприпустимим.

Всі процеси в цьому напрямку будуть максимально відкриті для жителів міста.

Ми вже запустили он-лайн моніторинг з чотирьох спеціальних постів, і будь-який городянин може ознайомитися з цими даними. У 2017 році ми доведемо кількість таких постів до 21.

Що стосується водних ресурсів.

Ми реалізуємо проект по поліпшенню гідрологічного стану річки Інгулець і ліквідації підтоплень будинків жителів селища Гданцівка в Центрально-Міському районі.

Одним з важливих етапів проекту є будівництво підпірного шлюзу на річці Інгулець по вул. Старовокзальній. Дамба дозволить регулювати рівень води в річці і не допускати підтоплення паводковими водами  на 7 вулицях. Завершений один з основних етапів - будівництво шлюзу. Це буде унікальна гідрологічна споруда.

Проведена велика робота  по розчищенню ставків у Металургійному районі.

У цьому році буде реалізований крупний проект по вирішенню проблеми підтоплень і у Тернівському районі. 

У планах на найближчі роки - продовження розчищення русла річки Інгулець в Центрально-Міському і Інгулецькому районах, укріплення берегів Карачунівського водосховища, облаштування зони відпочинку «Ставки» в Покровському районі.

Проведені роботи на водозабірному комплексі Карачунівського водосховища і промивка річки Інгулець. В результаті в будинки криворіжців постачається вода, яка відповідає всім нормам.

Також, розпочаті роботи з покращення стану річки Саксагань.

 

ВЗАЄМОДІЯ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

На новий рівень у 2016 році перейшла наша робота з громадськими організаціями. Моя мета - конструктивна робота з усіма, хто бажає внести свою частку в розвиток міста.

У 2016 році  одними з перших міст в Україні ми реалізували європейський проект «Громадський бюджет». Громадські організації міста отримали можливість втілювати в життя свої проекти за рахунок міського бюджету. Криворіжці самі обирають програми шляхом прямого голосування. Так, в минулому році було реалізовано 46 проектів у всіх районах міста.

Цей проект отримав широку підтримку криворіжців. Тому, я прийняв рішення збільшити його фінансування у 2017 році на 50% - з 10 до 15 млн .грн.  

 У 2016 році був запущений проект «Відкритий бюджет». Всі бажаючі в будь-який час можуть переглянути напрямки і об'єкти, на які спрямовуються кошти з районних та міського бюджетів у найменших деталях.

Криворізький «Відкритий бюджет» на Форумі у Києві був визнаний кращим в Україні.

Крім того, до процесу підготовки бюджетних рішень залучені представники «Коаліції громадських організацій».

Для вивчення думки мешканців міста ми створили сайт «Новий Кривий Ріг». На ньому розміщені й нові проекти, й ті, які ми вже впроваджуємо в життя. На сайті є зворотній зв'язок, можна проголосувати за той чи інший проект.

 

БУДІВНИЦТВО ДОРІГ ТА РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ

У 2016 році ми займалися розвитком інфраструктури. Відремонтовано понад 330 доріг, більшість з них - внутрішньо квартальні.

Розпочато і підтримано людьми проект «Криворізький дворик». Це коли замість асфальтованого покриття, укладається міцна, красива тротуарна плитка. Ця робота буде продовжена і в 2017 році.

У 2010 році мною розпочата програма соцпартнества. Реалізовано сотні проектів. У 2016 році розпочатий новий її етап. Створений «Зелений центр» Метінвест і розроблена програма «Сто дворів». Ії переможці вже визначені і вже з 1 березня вона  буде втілюватись у життя.

Також, розпочато масштабні проекти з будівництва доріг, а саме: від Дніпропетровського шосе до мікрорайону Східний, від вул. Коротченка до пр. 200-річчя Кривого Рогу та інші.

2016 рік став роком відновлення пасажирських перевезень з Криворізького аеропорту. Не дивлячись на заклики наших опонентів щодо закриття аеропорту, ми зберегли його.

Тепер всі бажаючі мають можливість здійснювати міжнародні перельоти на більш вигідних умовах, ніж з інших міст.Міжнародним аеропортом забезпечено переліт 9 тис. пасажирів.

Я вдячний народним депутатам України Костянтину Павлову та Андрію Гальченко  за відновлення руху поїзда «Інтерсіті» Київ - Кривий Ріг.

Складним завданням на сьогодні є збереження міського комунального транспорту. Уряд вдвічі підвищив для нього вартість електроенергії.

Держава відмовила у фінансуванні компенсації за пільговий проїзд. Міська влада взяла це на себе. Вважаю неприпустимим залишати без пільг на перевезення ветеранів, чорнобильців та інвалідів.

Розуміючи всю соціальну значимість міського електротранспорту, ми зберігаємо і модернізуємо його.

На лінії міста у 2016-му вийшли 9 фактично нових тролейбусів і 2 трамвая. Організовані нові маршрути: автобусний - на Північний ГЗК, швидкісного трамваю - на НКГОК та Південний ГЗК.

Цікавим проектом стало те, що у тролейбусах встановили безкоштовний  WI-FI.

Вперше тролейбус прийшов на мікрорайон Східний. Для цього була розроблена унікальна машина, яка має можливість рухатися автономно без підключення до електромережі. Уже їздять два таких дизель-тролейбуса і ми зробимо ще три.

Паралельно з цим ведеться робота по залученню фінансування «Європейського Банку Реконструкції та Розвитку» для закупівлі нової техніки. Вже є підтвердження від банку   фінансування закупівлі 50-ти сучасних тролейбусів.

При цьому, як би не було важко, вартість проїзду в електротранспорті міста залишається однією з найнижчих в Україні.

 

ТЕПЛОМОДЕРНІЗАЦІЯ МІСТА

Важливим напрямком роботи сьогодні є тепломодернізація. Ми не можемо знизити тарифи, які встановлює Київ. Але ми скорочуємо втрати. Робимо все,  щоб в дитсадках, школах, лікарнях було тепло.

Забезпечений стовідсотковий розрахунок комунальних підприємств за енергоресурси. В умовах коли населенню нічим платити і борги зростають, місто забезпечило авансові платежі - для того, щоб втримати ситуацію і не допустити відключення.

З 2016 року в школах і дитячих садах розпочато роботу по встановленню індивідуальних теплових пунктів для обліку, розподілу та регулювання подачі тепла.

В рамках партнерства з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ було встановлено чотири таких пункти в 110-ій, 115-ій, 117-ій, 123-ій школах.

Також, в загальноосвітніх установах встановлено понад три тисячі енергозберігаючих вікон. Це вже підвищило температурний режим в закладах на 3-4 градуси.

В 2016 році Кривий Ріг підписав Меморандум про співпрацю з Національним агентством з енергозбереження Польщі в сфері енергоефективності. Йдеться про проведення комплексної термомодернізації будівель.

Це і утеплення фасадів, підвальних приміщень, дахів, перекриттів, ремонт або заміна систем опалення з використанням теплоізоляційних технологій.

До проекту увійшли Криворізька гімназія №95 та спеціалізована школа №4. Впровадження польського досвіду термомодернізації будівель дозволить на 50% зменшити втрати тепла.

Модернізуються котельні комунального підприємства «Криворізька тепломережа» . Торік було модернізовано 3 котельні - по вулиці Обнорського, 7, у другій міській лікарні та котельня шахти «Батьківщина». Вже зараз розпочаті роботи на трьох  котельнях.

Ми розробили програму «Теплий дім». Взяти участь у якій можуть жителі будь-якого багатоквартирного будинку міста.

Продовжуємо ми і підтримку ОСББ. Протягом 2016 року створено 248 об’єднань і станом на 31 грудня їх у місті - 430. За кошти міського бюджету виконано 17 ремонтів в будинках ОСББ на суму 8,4 млн. грн.

Багато років ми працювали з  Європейським Банком реконструкції та розвитку. Як підсумок, він схвалив концепцію Проекту енергоефективності в бюджетній сфері міста.

Кошти міжнародних партнерів підуть на утеплення 60-ти комунальних об'єктів, куди входять школи, садки, медичні установи.

Проект передбачає отримання фінансування від ЄБРР - 6 мільйонів євро.  4 млн. євро Кривий Ріг залучить на безвідсотковій основі.

В умовах постійно зростаючих тарифів і цін на енергоносії, це вкрай актуальний проект для міста і всіх його жителів.

Модернізація котелень та утеплення будівель дозволить знизити втрати й їх частку в тарифі. А головне - зробить теплопостачання міста більш ефективним.

Реалізація цих проектів дасть можливість скоротити втрати в два рази.

Зі шведським фондом «Нефко» буде модернізована котельня в селищі «Залізничників» в Довгинцівському районі. Також, багатоповерхівки там будуть оснащені тепловими пунктами, які регулюють подачу тепла до житлових приміщень.

 

СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА

Соціально-значущою вважаю і програму, яку я ініціював, з надання криворіжцям допомоги в зв'язку з подорожчанням тарифів. У 2016 році допомогу від міста отримали 174 тис. сімей.

Програмою було передбачено виділення по 500 гривень на сім'ю або приватне домоволодіння, де переважно живуть працівники бюджетної сфери, студенти, солдати АТО, непрацюючі пенсіонери, ветерани, чорнобильці, багатодітні та інші.

Ще раз підкреслю, через кризу в країні людям стає жити все важче. Але, незважаючи на всі труднощі, важливо надавати підтримку криворіжцям.

Під час розробки бюджету міста на 2017 рік ми  зберегли всі соціальні програми.

Ми створили всі умови для зручності оформлення субсидій городянам. Завдяки цьому кількість оформлених в Кривому Розі субсидій вже вдалося збільшити з 32-х тисяч до 130 тисяч.

Був розроблений комплекс додаткових заходів щодо сприяння криворіжцям в оформленні субсидій.

Ми доручили представникам комунальних підприємств - «Міськводоканалу», «Тепломережі» і «Екоспецтрансу» йти до домівок людей з відповідним пакетом документів і допомагати  їх заповнювати. Для оформлення субсидій також задіяні і всі працівники соціальних служб.

Вважаю те, що ми робимо в цьому напрямку вкрай важливим. Зараз треба максимально допомагати людям.

 

ДОПОМОГА ВОЇНАМ АТО

Місто продовжує піклуватися і про сім'ї, яких торкнулася війна. Моїм розпорядженням був створений штаб підтримки криворізьких воїнів АТО.

Кривий Ріг став першим містом в Україні, в якому реалізується комплексна програма підтримки воїнів АТО і членів їх сімей.

Вони отримують пільги на оплату комунальних послуг, допомогу в лікуванні та реабілітації. Міський штаб регулярно відправляє допомогу землякам за місцем їх служби в АТО.

Ми збільшили допомогу на лікування учасників АТО  - з тисячі гривень  до п’ять тисяч. У 2016 році таку допомогу від міста отримали  майже  чотири тисячі  воїнів.

Бійцям АТО виділяються земельні ділянки. Вже понад 200 таких ділянок отримано за скороченою схемою, адже місто бере на себе оформлення всіх необхідних документів.

Триває реконструкція бази відпочинку «Окунь», на якій хлопці будуть проходити реабілітацію. Гроші на це були виділені у рамках конкурсу «Громадський бюджет».

У військовому містечку військової частини 3011 капітально відремонтована санітарна частина. Тепер - це одна з кращих медсанчастин Національної гвардії України.

У 2016 році розпочато будівництво унікального Центру реабілітації воїнів АТО.

Крім того, завдяки співпраці з європейськими партнерами, криворіжці - учасники бойових дій в зоні АТО зможуть пройти реабілітацію в санаторіях Європи. Буквально в п'ятницю ми вже відправили першу партію хлопців.

У Кривому Розі за небюджетні кошти збудований перший в Україні пам’ятник воїнам АТО в Тернах, зведений меморіал в парку Героїв, встановлено більше ста меморіальних дощок.

Всього, з міського бюджету на програми підтримки воїнів АТО виділено  більше 30 млн.грн.  

 

 

СТВОРЕННЯ МІСЦЬ ДЛЯ  ВІДПОЧИНКУ  КРИВОРІЖЦІВ

Як і минулого року, в 2016-му продовжена програма реконструкції парків та скверів міста.

Створено унікальний архітектурний ансамбль на вулиці Свято-Миколаївській. До речі, я недавно дізнався, що ми зробили найбільший атріум в Україні.

Завжди багатолюдно і на у сквері Квітка Кривбасу, який ми повністю відновили.

Нового обличчя набувають й парки ім. Ю.Гагаріна та парк в Довгинцівському районі.

Всього за рік було впорядковано 12 міських парків і скверів.

На проспектах і вулицях міста встановлюються енергозберігаючі лампи, завдяки цьому вночі місто освітлюється, що забезпечує жителям комфорт і безпеку.

Закуплена нова техніка для прибирання вулиць. Не зважаючи на снігову зиму, всі дороги, за які відповідає місто, своєчасно приводилися в порядок.

Ми підтримували і культуру у місті. Проведена реконструкція театру «Академія руху» у якому ми з вами знаходимося.

Відроджена Мала сцена театру Шевченка.

Нашою перемогою стало те, що козацькі пісні були визнані   світовим надбанням ЮНЕСКО. А наш Козак Мамай став символом фестивалю, який відбудеться у нас в 2017 році.

 

Дорогі земляки!

Це далеко не повний перелік того, що було зроблено в 2016 році для нашого улюбленого міста і його мешканців. Роботи велися на 1300 об’єктах. Порахувати все неможливо.

Я вдячний керівництву промислових підприємств, які разом з містом беруть участь в програмах соціального партнерства. Спасибі громадським організаціям, які разом з нами втілюють свої ідеї в корисні справи. Висловлюю подяку депутатам міської та районних рад, які дійсно працюють на благо нашого міста і нашої громади.

Дякую вам, шановні криворіжці за підтримку!

Кривий Ріг наш рідний дім і разом з вами я зроблю все можливе, щоб він ставав ще більш затишним і комфортним!

З повагою, міський голова Юрій Вілкул

04 квітня 2017

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради