Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Для захисту криворіжців: виконання заходів Міської екологічної програми

Створено: 2020-11-03 10:54:28Оновлено: 2020-11-03 11:00:59

На теперішній час завершується перший етап (2016-2020 роки) реалізації Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки (надалі – Міська екологічна програма), основною метою якої є забезпечення мешканців міста безпечним для життя і здоров’я довкіллям.

У рамках реалізації Міської екологічної програми, для захисту прав мешканців Кривого Рогу на чисте довкілля виконано наукові роботи з визначення ступеня забруднення атмосферного повітря, ідентифікації та інвентаризації основних джерел викидів забруднюючих речовин найбільших промислових підприємств міста, у т.ч. оцінки ризиків для довкілля та здоров’я населення.

Результати виконаних робіт та розрахунки збитків завданих здоров’ю мешканців міста стали підставою вимагати від органів державної влади вжиття широкого комплексу взаємопов’язаних економічних, організаційних та державно-правових заходів, які нададуть можливість компенсувати шкоду, заподіяну людям внаслідок забруднення навколишнього природного середовища та порушенням їх екологічних прав, а саме – права на безпечне для життя та здоров’я довкілля, та основою для розробки законопроектів по внесенню змін до:

- Податкового кодексу України, щодо збільшення ставок екологічного податку в 1,5 рази;

- Бюджетного кодексу, щодо збільшення з 25% до 50% надходження коштів  у бюджет міста;

- Постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 №1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», а саме включення до переліку заходів з охорони здоров’я та покращення медичного обслуговування мешканців Кривого Рогу.

Як результат, у березні 2020 року ці законопроекти підтримані офісом Президента та Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

Схвалення запропонованих зміни до законодавства забезпечить збільшення надходжень до міського бюджету майже на 300,0 млн. грн. та надасть можливість фінансування невідкладних заходів з охорони здоров’я та покращення медичного обслуговування  криворіжців.

У рамках реалізації Міської екологічної програми створено ефективну систему моніторингу за показниками стану навколишнього природного середовища,  регулярно проводяться лабораторні дослідження визначення якості повітря, водних об’єктів і ґрунтів.

Позитивним змінам у сфері поліпшення якості повітря у Кривому Розі, сприяє удосконалення та розбудова автоматизованої системи моніторингу за станом атмосферного повітря міста, яка здійснюється відповідно до положень та директив  Європейського Союзу.

Системно й комплексно здійснюються заходи у сфері охорони та збереження водойм міста, розчищення та покращення їх гідрологічного стану, створення місць відпочинку для жителів та гостей нашого міста.

Про все це більш детально пропонуємо дізнатися із брошури Для захисту Криворіжців: виконання заходів Міської екологічної програми.

03 листопада 2020

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.