Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

КРИВОРІЖЦІ ЦІКАВЛЯТЬСЯ: ЧИ ПОТРІБНО ЗМІНЮВАТИ ЦІЛЬОВЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПІД ЖИТЛОВИМ БУДИНКОМ, ЯКИЙ ПЕРЕВЕДЕНИЙ З ДАЧНОГО АБО САДОВОГО? МИ РОЗ’ЯСНЮЄМО

Створено: 2020-07-30 15:39:33Оновлено: 2020-07-30 15:41:05

(інформує управління з питань реєстрації

виконкому Криворізької міської ради)

 

Криворіжці все частіше обирають дачні і садові будинки, як місце постійного проживання. Відмінність дачного або садового будинку від жилого полягає в його цільовому використанні. Жилий будинок використовується впродовж усього року, як постійне місце проживання, дача – впродовж короткого сезону.

Переведення дачних і садових будинків у жилі здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування.

В результаті переведення дачного або садового будинку в житловий, виникає питання:  чи потрібно вносити зміни щодо цільового призначення земельної ділянки внаслідок переведення?

Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради з метою інформування мешканців, доводить до Вашого відома наступну інформацію.

Законодавством не передбачено вимоги внесення відповідних змін щодо цільового призначення земельної ділянки до Державного реєстру прав.

Проте, у разі посвідчення нотаріусом договору відчуження житлового будинку із земельною ділянкою з цільовим призначенням для садівництва, законодавством встановлено, що угоди про відчуження майна, що підлягає реєстрації, посвідчується за умови подання документів, що підтверджують право власності на майно, що відчужуються або за наявності державної реєстрації права власності на таке майно у Державному реєстрі прав. 

При цьому, відповідно до Закону України «Про нотаріат», нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, зокрема якщо вчинення такої дії суперечить законодавству України.

Так, якщо з поданих нотаріусу документів випливає, що житловий будинок, будівля споруда тощо збудовані (або будуються) на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, нотаріус відмовляє в посвідчені договору відчуження  житлового будинку та іншого нерухомого майна.

На вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус зобов’язаний викласти причину відмови в письмовій формі і роз’яснити порядок її оскарження.

 

Наші контакти:

Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради:          м. Кривий Ріг, майдан Праці, 1; e-mail: vpr@kr.gov.ua.;

Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.

30 липня 2020

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency