Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Фахівці виконкому взяли участь у ознайомлювальній поїздці до Словацької Республіки в рамках реалізації проекту

Створено: 2017-06-30 16:28:01Оновлено: 2017-06-30 16:34:09

18-25 червня група представників органів місцевого самоврядування і комунальних підприємств України у рамках проекту «Розбудовуючи спроможності для реформи енергетичного сектору: обмін досвідом Словаччини з Україною», прийняла участь у ознайомлювальній поїздці до Словаччини, метою якої було ознайомлення із кращими практиками енергоефективності місцевих муніципалітетів. Данна поїздка була організована Словацькою асоціацією зовнішньої політики (Slovak Foreign Policy Association, SFPA) у партнерстві з українським Центром глобалістики «Стратегія XXI» та Асоціацією «Енергоефективні міста України» за фінансової підтримки SlovakAid, USAID. Учасників поїздки було відібрано за підсумками конференції з енергоефективності, що відбулася взимку цього року.

Під час поїздки група у Братиславі ознайомилася із досвідом Інституту з дослідження та тестування будівель, вивчила діяльність і новітні розробки Slovak Innovation and Energy Agency. У Братиславському окрузі - містечко Девінська Нова Весь був презентований пілотний проект комплексної реконструкції житлового будинку. У місті Нова Дубниця делегація відвідала ТЕЦ на біомасі, ознайомилась з роботою сонячної фотоелектричної станції. У Бешеньові вивчали досвід застосування когенераційних блоків із використанням енергії геотермальних джерел. Побували у Центральній компанії теплопостачання міста Кежмарок.

У Словаччині процеси з реформування впровадження енергоощадних технологій почалися ще на початку 90-х років. За цей час місцева влада і експерти встигли розібратися, які алгоритми дають найкращий результат.  Великих успіхів Словаччина досягла в термомодернізації будівель, так згідно Національної стратегії Словаччини щодо реновації будинків, у 2013 році в країні термомодернізіровано 50,38% багатоквартирних будинків і 33% приватних. До 2020 року ці показники повинні збільшитися до 72,15% і 47,61% відповідно. Тому для українських міст, де значна частина житлового фонду побудованого до 90-х років минулого століття потребує повної термомодернізації – корисно переймати успішний досвід Словаччини.

Варто зазначити, що під час ознайомлення з досвідом Словаччини експерт з енергоефективності Дослідного центру Словацької асоціації зовнішньої політики Карел Хірман, наголошував що на початкових етапах головними помилками були часткова термомодернізація і технічні помилки (неправильно підібрані матеріали, неправильний алгоритм робіт тощо). Тож, для досягнення максимального результату, термомодернізація будівлі має бути комплексною.

Ознайомлювальна поїздка сприяла отриманню нових знань, налагоджуванню контактів з менеджерами словацьких компаній у сфері енергоефективності.

30 червня 2017

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради