Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Запитували – відповідаємо. Соціальні питання у «Візі».

Створено: 2019-11-29 16:43:31Оновлено: 2019-11-29 16:45:07

 (коментує департамент соціальної політики виконкому

Криворізької міської ради)

 

Все більше мешканців нашого міста користуються перевагами швидкого і доступного обслуговування у Центру надання адміністративних послуг «Віза».

   За телефоном «гарячої» лінії 0970272624 громадяни отримують зворотній зв'язок із соціальних питань та спеціаліст обов'язково надасть відповіді на питання.

Житлова субсидія залишається одним з найбільш актуальних питань соціального захисту, тож надаємо роз'яснення по деяким, які стосуються її призначення:

 

1. Я пенсіонер, зареєстрований у квартирі разом з братом, з яким я не підтримую відносини і не можу надати про нього ніяку інформацію. Чи можу я розраховувати на житлову субсидію?

Для призначення житлової субсидії подається декларація про доходи і витрати осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії. У зазначеній декларації обов'язково вказуються всі дані про осіб, які зареєстровані за адресою та членів їх сімей (серія та номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків, родинні відносини).

Без зазначення вказаної інформації заява про призначення субсидії і декларація про доходи і витрат осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії вважаються не поданими.

2. За моєю адресою «прописаний» син, який вже довгий час живе з сім'єю в іншій країні, але у призначені субсидії, без урахування нього, мені відмовляють. Чому?

         Субсидія не призначається тоді, коли за адресою зареєстрована працездатна особа і в неї  відсутній дохід, або дохід менший ніж мінімальна заробітна плата, або вона не сплачує єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за період за який враховуються доходи при призначенні субсидії, і в цей період особа перебувала за кордоном більше ніж 60 днів.

У такому випадку житлова субсидія може бути призначена за рішенням районної комісії, якщо особа, що перебуває за кордоном, надає соціальні послуги в Україні, або перебуває у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, або є алко- або наркозалежною, що підтверджується довідкою від лікаря, або перебуває у місцях позбавлення волі, або підтвердить, шляхом надання відповідних документів, про набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/content/pensii-gromadyanam.html).

 

Ми працюємо для мешканців міста щоденно

(крім вихідних та святкових днів)

за адресою: пл. Молодіжна, буд. 1, Центр адміністративних послуг «Віза»

з 9.00 год. до 16.00 год.

і завжди готові до співпраці.

Контактні телефони  департаменту соціальної політики:

тел. (0564)74-72-77, 097-027-26-24

29 листопада 2019

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency