Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Нові державні будівельні норми

Створено: 2019-02-28 16:01:17Оновлено: 2019-02-28 16:07:44

З 1 квітня 2019 року вступлять в силу нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення, а саме ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

Новий ДБН містить близько 100 якісних змін для безпеки і комфорту кожного, у першу чергу, людей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп: людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок

У новому ДБН визначено, що особам з порушеннями зору стане простіше орієнтуватися в місті, буде визначено вимоги щодо безпечного влаштування пандусів, а також для таких осіб стануть зручними готелі, стане зручніше відвідати театр чи музей, а важливу звукову інформацію в громадських місцях продублюють текстом.

 За новими нормами всі будинки та споруди в Україні, а також необхідна інфраструктура повинні будуть обов’язково проектуватися з елементами доступності. Впровадження цього ДБН є вагомим кроком до створення реального безбар’єрного середовища в Україні і є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.

ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” є обов’язковим до виконання всіма архітекторами, проектувальникам та будівельниками.

У них наведені всі необхідні технічні характеристики влаштування елементів безбар’єрності, а також конкретні візуальні приклади, як це потрібно робити. Зокрема, у документі йдеться про влаштування:

  • пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, інших візуальних елементів і аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;
  • дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.

 

Практична дія нових ДБН сприятиме створенню універсального громадського простору, доступного для кожного.

28 лютого 2019

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради