Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

ОНЛАЙН-ПРИЙМАЛЬНІ ПРОДОВЖУЮТЬ СВОЮ РОБОТУ У СІЧНІ

Створено: 2022-01-28 14:05:17Оновлено: 2022-01-28 14:12:48

 З 24.01.2022 по 28.01.2022 під час онлайн-консультацій у Контакт-центрі 1520 криворіжці мали можливість поставити свої запитання до представників Тернівської, Саксаганської, Металургійної, Покровської районних у місті рад, департаменту адміністративних послуг, управління розвитку підприємництва  виконкому міської ради.

24.01.2021-заступник голови Тернівської районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів ради ВАДИМ БАЛЬВАС відповідав на запитання мешканців щодо:

- незадовільного опалення в квартирі:  вул. Адмірала Головка,36; вул. Бірюзова,3;

- обрізки дерев на прибудинковій території вул. Адмірала Головка,19;

- ремонту елементів зливових систем на покрівлі  по вул. Івана Сірка,44.

 У той же день з 14.00-16.00 консультувала мешканців  заступник директора департаменту адміністративних послуг виконкому міської ради ВЛАДА ГОНЧАР.

Під час спілкування з мешканцями були надані відповіді на запитання. 

 • Як отримати витяг про нормативно грошову оцінку земельної ділянки?

    На початку року, традиційно, збільшилась кількість звернень щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, адже відповідно до Податкового кодексу України цей показник використовується для визначення суми податкових зобов’язань з земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Цьогоріч це питання особливо актуальне для всіх землекористувачів у зв’язку зі зміною нормативної грошової оцінки земель нашого міста. Відповідне рішення Криворізької міської ради було прийнято 26.05.2021 та набуло чинності з 01.01.2022.

Відомості про нормативну грошову оцінку можна отримати у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку звернувшись до Центру «Віза», попередньо зареєструвавшись на прийом до адміністратора, або за допомогою електронних сервісів Держгеокадастру, що дуже зручно та актуально в умовах дії карантинних обмежень. Для цього потрібно  зробити декілька простих кроків:

Крок 1. Зайти на сторінку електронних сервісів земельного кадастру https://e.land.gov.ua/services.

Крок 2. Обрати електронну послугу «Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Крок 3. Пройти ідентифікацію з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи.

Крок 4. Заповнити та відправити заяву.

Отримати результат можна в електронному вигляді на електронну пошту, вказану у заяві,  або у паперовому вигляді у Центрі адміністративних послуг, який було Вами обрано при реєстрації онлайн заяви.

Для тих землекористувачів, які використовують земельні ділянки на умовах попереднього договору або є власниками приміщень, вбудованих у багатоповерхові житлові будинки та сплачують земельний податок, для отримання інформації щодо нормативної грошової оцінки 1 м2 земельної ділянки необхідно:

-     звернутись до повноважного представника департаменту регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради, який здійснює прийом заяв у Земельному офісі Центру «Віза» щопонеділка, щовівторка та щочетверга;

-     направити заяву поштою на адресу зазначеного департаменту (пл.Молодіжна, 1, м.Кривий Ріг, 50101) або через скриньку на пункті охорони (вхід з пр.Металургів, 36Б).

 

 • Чи можливо оформити перший паспорт у 14 років + РНОКПП за однією заявою у Центрі «Віза» («Центр Дії»)?

Вже більше ніж рік, як у Центрі «Віза» («Центр Дії») запроваджено адміністративну послугу «ID-14». Ця комплексна послуга передбачає оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки при досягненні особою             14-річного віку з одночасним присвоєнням РНОКПП. РНОКПП буде відображено на зворотньому боціID-картки.

За цей час майже 800 підлітків скористались послугою у паспортних офісах Центру «Віза» («Центр Дії») та стали власниками сучасних біометричних паспортів.

 Умови надання послуги:

 • вік від 14 до 18 років;
 • зареєстроване місце проживання;
 • заявник не зареєстрований в Державному реєстрі платників податків, але має таке бажання.

Для отримання послуги необхідно надати наступні оригінали документів:

 • свідоцтво про народження;
 • паспорти обох батьків або одного з них;
 • довідку про реєстрацію місця проживання (за наявності)*.

*якщо заявник зареєстрований в Реєстрі територіальної громади м. Кривого Рогу, при зверненні до Центру «Віза» («Центр Дії»), адміністратор самостійно роздруковує довідку.

Послуга надається безкоштовно.

Крім того, кожної середи паспортні офіси Центру «Віза» («Центр Дії») чекають школярів на оформлення паспорта громадянина України ВПЕРШЕ. Середа – день першої ID-картки.

Запрошуємо Вас до паспортних офісів Центру «Віза» («Центр Дії») та нагадуємо, що прийом замовників послуг здійснюється виключно за попереднім записом. Записатися на прийом можна декількома способами, скориставшись:

 

 чат-ботами у Viber або Telegram:

 

 •  вебпорталом Центру «Віза» («Центр Дії») за посиланням https://cutt.ly/snUJdZ7;

 

 •  або QR-кодами:

 

- мобільного застосунку «Попередня реєстрація в електронній черзі Центру «Віза» («Центр Дії»)»

 

 

- попередньої  реєстрації через вебпортал Центру «Віза» («Центр Дії»)

 

 

25.01.2022 усі  бажаючі  мешканці Саксаганського району спілкувалися з заступником голови районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів ради  СЕРГІЄМ КРІПАКОМ щодо встановлення зламаного дорожнього знаку «Пішохідний перехід» на мкрн. Сонячний в напряму станції швидкісного трамваю «Сонячна» та з інших питань  життєдіяльності району.

 

Начальник управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради ІРИНА РИЖКОВА під час онлайн-прийому відповіла на актуальні питання щодо роботи об'єктів бізнесу. 

 •  Відмовили у безготівковому розрахунку.

Що робити?

         Статтею 17 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, що за всіма споживачами однаковою мірою визнається право  на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами. Зазначеною статтею встановлено право споживача на вільне здійснення безготівкових розрахунків з урахуванням режиму роботи та обов’язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України. Продавець (виконавець) зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати.

         Постановою Кабінету Міністрів України  від 29.09.2010 №878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» передбачене звільнення окремих категорій продавців від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари  (надані послуги), зокрема суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб.

         Пунктом 21 постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» визначено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) відповідно до законодавства.

         Таким чином, відмова   у безготівковому розрахунку за придбані товари та надані послуги свідчить про обмеження прав споживача та є порушенням вимог законодавства, за яке передбачена відповідальність статтею 23 Закону України «Про захист прав споживачів» та статтею 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

         У разі порушення прав на безготівковий розрахунок споживач має право звернутися  безпосередньо із особистою заявою до Держпродспоживслужби України (01001, м. Київ,  вул. Б. Грінченка, 1) і її територіального органу Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області (49006,  м. Дніпро, вул. Філософська, 39а), як особи, що постраждала внаслідок діяльності суб’єкта господарювання. За повідомленням споживача уповноважені представники Держпродспоживслужби можуть провести перевірку роботи означеного ним об’єкта і дати належну оцінку його роботи.

         На офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області (http://dpss.dp.ua) розміщено електронну форму звернення, якою може скористатися споживач.

 •  Як отримати «ковідну» тисячу від держави?

Офіційний старт програми «єПідтримка» відбувся 19 грудня 2021 року. Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі отримання коштів відбувається через застосунок «Дія». Мільйони українців вже отримали 1000 гривень на карту "єПідтримки". Однак гаджети деяких людей не підтримують NFC (бездротову передачу даних між пристроями), що не дає змогу скористатися 1000 грн. у діючому на сьогоднішній день форматі.

На офіційному сайті Кабінету Міністрів України повідомлено, що на другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі.

26.01.2022 онлайн – прийом провела заступник голови Саксаганської районної у місті ради ТЕТЯНА СІМОНИК, яка відповіла на  запитання мешканців щодо:

-  обрізки дерев на прибудинковій території по вул.Космонавтів,25,45; вул. Співдружності,96;

-  ремонту ганку по вул. Тесленко,9;

-  незадовільного опалення у квартирі по пр-ту Гагаріна,51;

-  призначення субсидії.

27.01.2022 усі  бажаючі  мешканці Металургійного району спілкувалися із заступником голови районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів ради  ОЛЕКСАНДРОМ  КУЧЕРОМ щодо:

- незадовільного опалення будинків по вул. Юрія Камінського,30; пр-ту Гагаріна,42;

- асфальтування вулиці Старицького.

28.01.2022 на питання мешканців  відповідав голова Покровської районної в місті ради  АНДРІЙ СОКОЛОВСЬКИЙ щодо:

- незаконного встановлення гаражу між будинками по   вул. Синьоводській,2;

- нанесення дорожньої розмітки на пішохідному переході по  вул. Женевській;

- ремонту дороги по вул. Холодноярській;

- демонтажу аварійного забору, обрізки дерев  та благоустрою території  колишньої автобази  по вул. П’ятихатській.

Усі бажаючі мешканці отримали відповіді та роз’яснення на свої питання.

28 січня 2022

© 2009—2022, Виконком Криворізької міської ради