Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Найвищий в Європі пам`ятник Хрестителю Київської Русі князю Володимиру Великому відкритий у Кривому Розі

Створено: 2018-09-27 16:26:33Оновлено: 2018-09-27 16:31:01

Історичний монумент за ініціативи та особистої підтримки мера   Юрія Вілкула споруджено на площі Олександра Поля в Саксаганському районі. Пам'ятник Рівноапостольному князю Володимиру встановлено на рік 1030-річчя Хрещення Київської Русі. Його відкриття відбулося в день великого свята Воздвиження Хреста Господнього.   

Створений у Кривому Розі пам'ятник легендарному князю – найвищий не тільки в Україні, але й в Європі. Його загальна висота – 22 м. Це на 1,6 метра вище відомої київської скульптури Володимиру Великому, що височіє на березі Дніпра, в парку Володимирська гірка.

Вітаючи земляків зі знаменною в культурному житті міста подією, мер Кривого Рогу Юрій Вілкул наголосив, що кожна епоха має свої видатні події і великих людей, які зробили  вирішальний вплив на розвиток всієї держави. І, безумовно, князь Володимир є однією  з видатних постатей  в історії Київської Русі.

«Кривий Ріг, незважаючи на вкрай складну ситуацію в країні, динамічно розвивається як комфортне європейське місто. Але, будуючи нове, ми з великою повагою зберігаємо історію,   національні традиції, передаємо їх з покоління в покоління. У рік святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі ми вирішили створити в нашому місті – і всі разом створили - пам'ятник великому князю-хрестителю. Тим самим, ми увічнюємо його як державний і духовний символ України на Криворіжжі. Нехай святий Рівноапостольний князь Володимир охороняє від негараздів наше місто і всю Україну, дарує їй довгожданий мир і благополуччя», - сказав міський голова.

Автор творчого задуму - член Національної спілки художників України, криворізький скульптор Володимир Токар. Він зазначив: «Я захопився  ідеєю створення монументальної скульптури князя Володимира Великого. Мене підтримали в місті,  і я вдячний міському голові Юрію Вілкулу, Криворізькій єпархії та меценатам. Вийшов найвищий пам'ятник хрестителю Русі не тільки в Україні, але і в Європі! Його висота-8 метрів, а висота постаменту, на якому височить – 14 метрів».

"Коли кілька років тому невідомі руйнували пам'ятники, то залишили після себе понівечені постаменти по всьому місту. І нічого не створили натомість. Але наша історія показує - розвиватися можна тільки будуючи. І сьогодні ми повинні об'єднаються для створення, а не створювати штучно точки розколу. І дуже знаково і значимо, що такий символ творення і об'єднання створений в нашому місті!», - підкреслив народний депутат Костянтин Павлов.

Пам'ятник Св. Володимиру Великому створений за позабюджетні гроші, на кошти меценатів.

З міського бюджету були виділені  кошти на розробку проекту з реконструкції постаменту на площі Олександра Поля. В ході  робіт побудували постамент, виклали його гранітом, біля  підніжжя покладена нова плитка. Проведено благоустрій території: встановлені декоративні ліхтарі («криворізькі світильники») для підсвічування пам'ятника в нічний час, висаджені нові дерева. Свій внесок у культурний проект внесла і компанія Метінвест.

"Ми й надалі будемо втілювати цікаві мистецькі проекти, реконструювати вулиці, площі, сквери, встановлювати пам'ятки історії та культури. Спільними зусиллями ми робимо улюблений Кривий Ріг гарним, доглянутим, культурним європейським містом», - резюмував мер.

У Кривому Розі тільки за останні 7 років створені нові пам'ятники, які гармонійно вписалися в міську архітектуру і зайняли гідне місце в культурній спадщині не тільки Криворіжжя, а й усієї України. Це пам'ятники  Святителю Миколі Чудотворцю, Покрови Пресвятої Божої Матері, Петру Калнишевському, скульптури "Козак Кривий Ріг» і "Козак Мамай".

На території Кривого Рогу збережено близько 140 об'єктів культурної спадщини. З них 72-пам'ятні знаки, які знаходяться під охороною держави. У 2016 році в Тернівському та Металургійному районах, першими в Україні, встановлені пам'ятники на честь бійців, які загинули під час виконання військового обов'язку на сході країни. Також, у місті відкрито 97 меморіальних дощок загиблим воїнам АТО. У Центрально-Міському районі, на Макулані, відкритий  меморіальний комплекс на честь воїнів 17-ї окремої танкової Криворізької бригади.

27 вересня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради