Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

26 січня - Всесвітній день екологічної освіти

Створено: 2021-01-26 15:35:22Оновлено: 2021-01-26 15:38:13

Всесвітній день екологічної освіти (The World´s Environmental Education Day) бере свій початок у червні 1972 року з конференції ООН з питань довкілля людини під час якої прийнято Декларацію в якій зазначено про необхідність розробки критеріїв та загальних принципів щодо збереження та поліпшення якості навколишнього середовища.

Наступним кроком у сприянні відзначення цього дня став Міжнародний семінар просвітницької діяльності з питань навколишнього середовища (1975 рік) під час якого прийнято Белградську хартію екологічної освіти та проголошено 26 січня Всесвітнім днем екологічної освіти.

Екологічна освіта – це перш за все виховання особистої відповідальності кожного за оточуюче довкілля, бережливого ставлення до природи. Це виконання простих правил наприклад: не смітити на вулиці, викидати сміття у контейнер, не ставити машину на газоні, прибирати за собою після відпочинку на природі.

Підвищення екологічної свідомості стосується не лише мешканців міста, а й суб’єтків господарювання, промислових підприємств нашого міста, які повинні здійснювати свою діяльність у відповідності до вимог чинного природоохоронного законодавства, здійснювати озеленення та благоустрій своєї території, у т.ч. санітарно-захисних зон тощо.

Зважаючи, що екологічна освіта є потужним фактором змін ставлення людей до природи і формування правильних екологічних звичок у Міській програмі вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки передбачено окремий розділ присвячений підвищенню рівня суспільної екологічної свідомості населення, яка досягається шляхом інформування населення про найактуальніші екологічні події у сфері екології та залучення мешканців та суб’єктів господарювання міста до вирішення екологічних питань.

Безпосередніми учасниками процесу є управління екології  виконкому Криворізької міської ради, промислові підприємства, заклади освіти, молодь та громадськість міста.

Щорічно, починаючи з 2012 року, у нашому місті проводиться конкурс студентських наукових робіт з питань екології, що сприяє залученню молоді до практичного вирішення екологічних питань у місті. Щороку збільшується перелік екологічних тем, які пропонують вирішити студенти.

Для популяризації захисту навколишнього природного середовища, дбайливого ставлення до довкілля, у рамках  реалізації Міської екологічної програми щорічно здійснюється видання поліграфічної продукції з екологічної тематики:

-   2016 рік розроблено «Екологічний паспорт міста Кривого Рогу», в якому наведені показники стану довкілля за 5 років з 2010 по 2015 роки, та інформацію про промислову й екологічну діяльність, яка проводиться у місті. У цьому році планується випустити Екологічний паспорт міста Кривого Рогу у новому форматі;

- 2017 рік видано «Атлас об'єктів природно-заповідного фонду м. Кривого Рогу». У брошурі надано характеристику 14 об’єктів природного заповідного фонду, з яких 3 загальнодержавного та 11 об’єктів місцевого значення;

- 2018 рік створено брошуру «Система моніторингу за станом атмосферного повітря», в якій узагальнено інформацію про систему моніторингу повітря міста;

-    2019 рік розроблено «Кодекс екологічної поведінки мешканців міста», який представляє собою збірку щоденних рекомендацій для мешканців міста, які вони можуть використовувати у своєму повсякденному житті;

-2020 рік виготовлено брошуру «Для захисту Криворіжців: виконання заходів Міської екологічної програми».

Усі вищенаведені матеріали розповсюджені серед навчальних закладів та бібліотек міста. Для більш зручного ознайомлення брошури в електронному вигляді розміщенні на офіційному вебпорталі міста Кривого Рогу «Криворізький ресурсний центр».

 Важливим є застосування екологічних знань на практиці. Для запровадження роздільного збирання ресурсоцінних компонентів твердих побутових відходів у 2020 році коштом міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 178 закладах освіти міста встановлено 220 блоків для роздільного збору скла, металу, пластика та паперу. Проведено озеленення на територіях 74 міських загальноосвітніх закладів, що сприяє формуванню у підростаючого покоління дбайливого ставлення до довкілля та створенню молодіжних екологічних команд, які дбають про його стан. Такі заходи планується продовжити і у 2021 році.

Хочеться також відмітити активну участь громадських екологічних організацій «Міжрегіональне бюро екологічного захисту» та громадську спілку «Екологічна рада Криворіжжя», за участі яких у нашому місті проводяться екологічні акції «Збережемо природу навколо нас», «Година Землі» та інші.

Екоосвітні заходи сприяють формуванню правильних екологічних звичок, підвищенню екологічної культури, свідомості та допомагають через дітей залучити до збереження природи дорослих, що є запорукою збереження довкілля нашого міста зараз та у майбутньому.

 

26 січня 2021

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.