Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Кажуть так. А як насправді? «Дозволене відвідування об’єктів бізнесу в «червоній» зоні карантинного періоду?»

Створено: 2021-11-25 10:10:23Оновлено: 2021-11-25 10:12:28

КОМЕНТУЄ НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІРИНА РИЖКОВА

 

      До Контакт-центру виконкому Криво-різької міської ради надходять заявки стосовно недотримання в окремих об’єктах бізнесу карантинних  вимог  в «червоній» зоні. Особливо це стосується вільного допуску відвідувачів у торговельні комплекси, де торговельні та інші послуги надаються за різними напрямами діяльності.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020, зі змінами від 20.10.2021, нема необхідності вимагати від відвідувачів документи, що підтверджують безпечність їх перебування для оточуючих та організаторів торгівлі чи послуг, у продовольчих  магазинах, закладах громадського харчування під час виконання замовлень на винос, в об’єктах бізнесу з продажу пального, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів гігієни та побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарних препаратів, кормів, насіння і садивного матеріалу (квіти, рослини), добрив, засобів захисту рослин.

 Без документів, що підтверджують безпечність відвідування, але суто за попереднім записом, можна отримати послуги:

-     з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів,

-  ремонту комп’ютерів,

-  ремонту побутових виробів і предметів особистого вжитку,

-  прання та хімічного  чищення текстильних і хутряних виробів,

-  перукарень та салонів краси;

-  телекомунікації (приймання відвідувачів).

       Також, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті об’єктів торгівлі, у яких не менше 60 відсотків торговельних площах призначено для торгівлі продуктами харчування (наприклад, так працюють об’єкти мережевої торгівлі «Варус», «АТБ», «Сільпо», «Ашан», «Делві», «Метро»).

Заборони діяльності, якщо відсутні у працівників та у відвідувачів документи про вакцинацію, або довідки про одужання, або результатів тестування чи експрес-тестів, діють для суб’єктів господарювання у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо),  розважальної діяльності; що надають послуги з розміщення; ринків, крім продовольчих.

         На замітку підприємцю: Чи має допуск до роботи  невакцинований працівник?

           Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236 працівники у сфері господарської діяльності з продажу окремих непродовольчих товарів, надання побутових послуг, відпочинку і розваг, ресторанного господарства у «червоній» зоні карантинного періоду зобов’язані отримати певний допуск до роботи. Це або сертифікат про вакцинацію, або негативний ПЛР-тест чи експрес-тест на антиген, проведений не пізніше ніж за 72 години до відвідування місця роботи, або документ про одужання. Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок.

          Другий і третій варіанти мало прийнятні для найманого працівника, так як це стосується значних його  фінансових витрат.  Однак як бути, якщо працівник відмовляється вакцинуватися чи проводити тестування?

           У кожному окремому випадку законність відсторонення від роботи необхідно розглядати індивідуально.  Коли керівник не відсторонює таких працівників від роботи, то він підлягає адміністративному стягненню у вигляді штрафу до 170 тис. грн.

          Керівник об’єкта бізнесу, найперше, має попередити працівників про відсторонення від роботи, провести відповідну роз’яснювальну бесіду стосовно карантинних вимог. Згодом видається наказ про відсторонення робітників, які відмовилися виконувати карантинні вимоги, із зазначенням причин, що зумовили видання цього наказу, та строку усунення цих причин. Якщо працівник не погоджується підписати цей наказ, складається комісійний акт про відмову. Зарплата за відстороненими працівниками, на розсуд роботодавця може не зберігатися, про це теж зазначається  у наказі.

          Відновлення допуску працівника до роботи, також, треба оформити наказом із прикріпленням до нього копій документів, якими підтверджено вакцинування або негативні результати тестування, або довідку про неможливість вакцинуватися.

          По кожному конкретному випадку з питань підприємництва у карантинний період  можна звертатися за телефонами 92-13-76, 068-946-67-39 або на електронну пошту urp@kr.gov.ua.

           АНОНС: 02.12.2021 з 14.00 до 16.00 начальник управління буде надавати консультації в контакт-центрі виконкому Криворізької міської ради. За номерами 15-20, або (056) 499-15-20 в режимі он-лайн можна отримати консультації з питань діяльності в карантинний період.

Слідкуйте за графіками проведення онлайн - консультацій інших посадовців виконкому міської ради на сайті контакт-центру (https://spilkuisia.kr.gov.ua) та отримуйте кваліфіковані відповіді на важливі соціально-побутові питання!

25 листопада 2021

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.