Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Про визнання нерухомого майна (земельні ділянки, будинки, будівлі, споруди, жилі та нежилі приміщення у будинках) відумерлою спадщиною

Створено: 2020-03-25 10:42:37Оновлено: 2020-03-25 10:44:32

(коментує  департамент  регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради)

ШАНОВНІ КРИВОРІЖЦІ!

В УМОВАХ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ, НЕОБХІДНОСТІ ЗМЕНШЕННЯ ВІЗИТІВ МЕШКАНЦІВ ДО УСТАНОВ, ПІДПРИЄМСТВ, ОРГАНІЗАЦІЙ, ЗАДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я,- ІНФОРМУЄМО ВАС ПРО ПИТАННЯ,

ЯКІ ТУРБУЮТЬ – ДИСТАНЦІЙНО.

 

До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення (стаття 181 Цивільного кодексу України).

Відповідно до статті 1277 Цивільного кодексу України,  у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

 Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

 Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою відповідно до статті 1283 цього Кодексу. Охорона спадкового майна триває до закінчення строку, встановленого для прийняття спадщини.

Керуючись статтями Цивільного кодексу України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання виявлення та використання відумерлого нерухомого майна,  рішенням міської ради від  23.07.2008  №2639 «Про затвердження Порядків виявлення, взяття на облік, збереження, використання безхазяйного та відумерлого нерухомого майна у м. Кривому Розі», зі змінами, затверджено розроблений Порядок визнання  відумерлої спадщини.

Дія зазначеного Порядку поширюється на відносини, що виникають при визнанні за територіальною громадою м. Кривого Рогу права власності на нерухоме майно (земельні ділянки, будинки, будівлі, споруди, жилі та нежилі приміщення у будинках), розташоване в адміністративно-територіальних межах міста, що визнане судом відумерлою спадщиною, і регулює питання виявлення такого майна, взяття його на облік, набуття територіальною громадою на нього прав.

Порядок є обов'язковим для виконання органами місцевого самоврядування міста, державної виконавчої влади та усіх суб'єктів господарювання.

Майно визнається відумерлим за рішенням суду, на території якого знаходиться відумерле майно за заявою органу місцевого самоврядування і передається у власність територіальній громаді м. Кривого Рогу в особі Криворізької міської ради у разі:

-   відсутності спадкоємців за заповітом і за законом;

-   усунення спадкоємців від права на спадкування;

-   неприйняття спадкоємцями спадщини;

-   відмови спадкоємців від прийняття спадщини.

Органом, відповідальним за забезпечення представництва Криворізької міської ради в суді, є виконкоми районних у місті рад та юридичне управління виконкому міськради (у разі необхідності).

Виконкоми районних у місті рад забезпечують виявлення всього складу нерухомого спадкового майна, стосовно якого відсутні спадкоємці;  отримання від нотаріальної контори інформації про відкриття спадщини;  подання заяви про відкриття спадщини до нотаріальної контори за місцем розташування спадкового майна, а після спливу одного року звертаються до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою та передачі її у власність територіальній громаді  м. Кривого Рогу та інш.

Таким чином, для започаткування процедури визнання нерухомого майна (земельні ділянки, будинки, будівлі, споруди, жилі та нежилі приміщення у будинках) відумерлою спадщиною та визнання права власності на неї за територіальною громадою міста в судовому порядку, потрібно звернутися до виконкому районної у місті ради за місцем відкриття спадщини.

 

Ми працюємо для Вас!

Наші контакти:

  • Департамент регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1 тел. (0564)92-13-81,         493-07-94, е-mail: umazv@kr.gov.ua.
  • Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.

25 березня 2020

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency