Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Ю. Вілкул: Діячі театрального мистецтва стали потужним культурним фронтом під час війни. Актори не лише надихають нас своєю творчістю, але й роблять величезний внесок у зміцнення оборони міста та підтримку військових

Створено: 2023-03-24 13:26:46Оновлено: 2023-03-24 13:28:45

27 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день театру. Кривий Ріг має 3  професійні театри, 2 з яких – академічні. У театральній сфері працюють 275 чоловік, у тому числі - 146  акторів, балетмейстерів, режисерів.  Напередодні свята в.о. міського голови Юрій Вілкул привітав творчі колективи театрів та вручив  міські нагороди.

Нагрудного знаку «За заслуги перед містом» ІІ ступеня удостоєна Ірина Рожкова, головний режисер Криворізького міського театру ляльок,  а Ларисі Єфремовій, головному адміністратору міського театру ляльок очільник міста вручив нагрудний знак «За заслуги перед містом»  ІІІ ступеню.

«За час війни  окупанти нещадно знищили і пошкодили понад 1000 закладів культури та мистецьких об’єктів. 16 березня відбулась річниця з трагедії руйнування Маріупольського драмтеатру, коли ворог цілеспрямовано скинув авіабомбу на театр. Ми пам’ятаємо і будемо пам’ятати кожен ворожий злочин по нашим осередкам культури. Адже культурні цінності мають дуже важливе значення для кожного українця. Саме за це і воюють наші захисники. Кривий Ріг відстоює право на своє майбутнє, ми  знаємо та зберігаємо свою історію й культуру. Тому, безперечно,  докладаємо усіх зусиль, аби зберегти наші культурні цінності.

Я щиро вдячний вам, бійцям культурного фронту, які з першого дня війни згуртувалися та почали активно працювати на Перемогу. Криворізькі діячі культури постійно підтримують та допомагають військовим, облаштовують волонтерські центри та, навіть у такий важкий час, продовжують радувати своєю творчістю. Наші митці провели безліч заходів та вистав як для містян, так і «нових криворіжців». Колективи наших театрів дарують своє мистецтво відвідувачам Центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь-Кривий Ріг». Безумовно, всі заходи проходять із дотриманням правил безпеки», - підкреслив Юрій Вілкул.

Криворізькі театри частково використовували онлайн-простори, спілкувалися зі своїм глядачем у соціальних мережах. У 2022 році творчі трупи провели  264 вистав, у тому числі – 9 прем’єрних, які переглянуло більше 22 тисяч глядачів, з них 12,7 тисяч - пільгової категорії.

У концертному бомбосховищі Криворізький міський театр ляльок провів 20 новорічних ранків. Навіть в умовах війни театр виконує свою основну функцію – дарує дітям казку, опікується емоційним здоров’ям маленьких мешканців. У 2022 році  лялькарі презентували три  прем’єрні дитячі вистави.

Світлана Михайлова, заслужений діяч мистецтв України, директорка-художня керівниця міського театру ляльок розповіла: «З початку повномасштабного наступу рф в Україну наш театр одразу ж долучився до волонтерської роботи: на складах гуманітарної допомоги, пошиття одягу, балаклав та наручних пов’язок на потреби військовослужбовців, виготовлення ношей. Постійно збираємо речову гуманітарну допомогу, плетемо маскувальні сітки. Звичайно, продовжуємо і нашу творчу діяльність. Дякуємо керівництву міста і голові Ради оборони Кривого Рогу за захист нашого культурного середовища і за можливість проводити вистави. Ми розуміємо, що у воєнний час мистецтво допомагає українцям відволіктись від переживань і поринути у театральний світ. Для нас вкрай важливо, щоб наші маленькі глядачі отримували позитивні емоції, які зараз так необхідні».

Після  проведених у мирний час містом капітальних ремонтів, модернізації технічної бази академічні театри відповідають рівню кращих театрів України, що сприяє  творчому процесу, гарантує комфорт та високий рівень обслуговування  криворізького  глядача. «У нас було багато нових планів щодо подальшого розвитку  наших  театрів. Після перемоги ми обов’язково повернемося до них  і реалізуємо  ще багато нових культурних проєктів», - наголосив Ю.Вілкул.

Нагадаємо, що з 20 лютого криворізькі театри запрацювали у звичайному режимі  і глядачі знову можуть зустрітися з улюбленими акторами. Академічний театр ім. Т.Шевченкa запрошує театралів на вистави: казку-мікс «Казкові теревені» за мотивами українських казок, яка відбудеться 26 березня об 11.00 та музичну комедію на 2 дії «Сорочинський ярмарок» – 26 березня о 16.00.  А в театрі музично-пластичних мистецтв «Академія руху»  28 березня о 12.00 покажуть  казку «Летючий корабель».

23 березня 2023

© 2009—2023, Виконком Криворізької міської ради