Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Як діяти пасічнику, якщо сталося отруєння бджіл

Створено: 2021-06-23 08:47:14Оновлено: 2021-06-23 08:57:00

Вже розпочався сезон активного застосування пестицидів та агро-хімікатів на посівах сільськогоспо-дарських культур, в результаті чого виникає загроза отруєння бджіл. Періодами загрози для бджіл є весна, літо, осінь. Отруєння бджіл хімікатами супроводжується масовою загибеллю бджіл у вуликах та передвуликових майданчиках.

           На виконання Наказу Міністер-ства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 №338-21  «Про деякі питання у сфері бджільництва» у виконкомах районних у місті рад створені та працюють постійно діючі комісії із встановлення факту отруєння бджіл, з урахуванням інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, затвердженої зазначеним Наказом. 

           Для вирішення питання відшкодування збитків від отруєння бджіл пасічнику необхідно терміново звернутися до виконкому районної у місті ради за місцем реєстрації пасіки. 

          Нагадуємо, що у нашому місті на підставі рішення Криворізької міської ради від 31 березня 2016 року №381 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів» зі змінами, виконавчим органам районних у місті рад надані повноваження реєструвати пасіки, розташовані на території району. Послуги з реєстрації пасік надаються через Центр адміністративних послуг у виконкомах районних у місті рад. 

         Відповідно до Порядку реєстрації пасік, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», реєстрація пасік проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної особи незалежно від форми власності у виконкомах районних у місті рад 1 раз в рік заснування пасіки. 

         Шановні пасічники! Задля відшкодування збитків від отруєння бджіл рекомендуємо завчасно виконати реєстрацію пасік, адже зареєстровані пасіки в подальшому забезпечуються ветеринарним обслуговуванням та своєчасно попереджаються про обробку сільськогосподарських угідь агрохімікатами.

23 червня 2021

© 2009—2022, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.