Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Міжнародний день біологічного різноманіття

Створено: 2018-05-22 11:33:53Оновлено: 2018-05-22 11:36:20

22 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день біологічного різноманіття - свято, яке нагадує нам про необхідність збереження тварин, рослин, мікроорганізмів, екосистем та екологічних процесів, що в них відбуваються.

22 травня 1992 року в Ріо-де-Жанейро підписано Конвенцію, основною метою якої є збереження біологічної різноманітності на генетичному, видовому, екосистемному рівнях. З метою залучення ще більшої уваги до проблем біорізноманіття та підвищення обізнаності населення планети з цих питань Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй проголосила цей день Міжнародним днем біологічної різноманітності (International Day for Biological Diversity).

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття – "Відзначення 25-річчя набрання чинності Конвенцією про біорізноманіття". Це ще одна нагода привернути увагу на проблему безповоротної втрати на Землі багатьох представників флори і фауни, впровадження заходів, спрямованих на досягнення трьох основних цілей Конвенції про біорізноманіття.

Біологічне різноманіття є основою для життя та основних послуг, що надаються екосистемами. Біорізноманіття підтримує добробут людей та сталий розвиток у всіх сферах діяльності, у тому числі в галузях економіки, таких як сільське та лісове господарство, рибальство та інших.

 Кожен біологічний вид є невід’ємною частиною екосистеми Землі й зникнення хоча б одного з них призводить до незворотних процесів у природі.

Основою природоохоронної діяльності у місті є Міська програма вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки, заходами якої передбачено охорону та збереження об’єктів природно-заповідного фонду міста, озеленення території, підвищення рівня суспільної екологічної свідомості.

Одним із найдієвіших заходів збереження біорізноманіття є створення нових зелених паркових зон, озеленення території, створення природно-заповідних територій  тощо.

За останні 5 років у Кривому Розі реконструювали 24 парки та сквери, відновили 5 фонтанів і збудували 3 нових, висадили майже 10 тисяч дерев. Реалізація у нашому місті таких заходів сприяє розширенню ландшафтного та видового різноманіття.

Для збереження біорізноманіття в межах Міської екологічної програми:

- за підтримки ПРАТ "ІНГЗК" у 2018 році на ландшафтному заказнику "Візирка" запустили півтори тони білого амура, висадили кущі білого бузку;

- на базі об'єкту природно-заповідного фонду – геологічної пам'ятки природи місцевого значення "Сланцеві скелі" розглядається питання створення геологічного парку;

- на території ландшафтних заказників загальнодержавного та місцевого значень Балки Північна Червона проводяться Криворізьким ботанічним садом спостереження за рідкісними видами рослин для їх збереження.

Заклади освіти з метою вивчення флори і фауни проводять екскурсії до об’єктів природно-заповідного фонду, виховні години, конференції, конкурси з екології, виготовляються спеціальні листівки, відбувається перегляд відеороликів тощо. Такі просвітницькі заходи з учнями проводяться на протязі усього року, що сприяє приверненню уваги молоді та громадськості до вирішення проблем безповоротного зникнення на землі багатьох представників флори та фауни, надає змогу виховувати поважне ставлення до природних багатств, сприяє пропаганді охорони природи, збереження і невиснажливого використання біорізноманіття.

Щорічне святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття –  чудова можливість ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність кожної людини за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Закликаємо усіх ще раз замислитися у день біорізноманіття про необхідність збереження екосистеми.

Гармонія з природою – це гармонія з собою. Бережімо природу, частинкою якої ми є.


 

22 травня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради