Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Мер К.Павлов: Продовжуємо зміцнювати діагностичну базу медзакладів міста - лабораторія в інфекційній лікарні створена для більш ефективної допомоги людям, вона буде працювати не тільки на діагностику коронавірусу, а і на дослідження інших інфекцій

Створено: 2021-07-21 10:01:09Оновлено: 2021-07-21 10:03:06

За словами медиків, коли в умовах медреформи лікарні стали автономними та повинні фінансуватися Національною службою здоров'я України, в складних умовах пандемії та економічної ситуації - ремонти і закупівля нового обладнання відбуваються завдяки системній підтримці міської влади.

У Кривому Розі продовжується комплексна робота з модернізації та переоснащення закладів охорони здоров’я. На ремонти та закупівлю нового обладнання у міському бюджеті передбачено майже 25 млн грн.  Завершено  ремонт та оснащення клініко-діагностичної лабораторії Криворізької інфекційної лікарні та триває капітальна реконструкція 4-х поверхового корпусу приміщень «інфекційки». Міський голова Костянтин Павлов провів в лікарні робочу нараду.

Пандемія й вимоги реформи, що триває в країні, внесли свої корективи у діяльність медзакладів міста. «Враховуючи обставини, ми зараз робимо акцент на опорних лікарнях, які на передовій у боротьбі з коронавірусом. Один із важливих об’єктів - це капітальний ремонт інфекційної лікарні та облаштування сучасної клініко-діагностичної лабораторії. Коли погіршення стану пацієнта може відбуватися дуже швидко, вчасна діагностика вкрай важлива. Ця лабораторія додасть можливостей для більш оперативного проведення діагностики та ефективної допомоги людям. Підкреслю, що потужності лабораторії розраховані не лише на діагностику коронавірусу, вона працюватиме й на дослідження та виявлення інших інфекцій», - підкреслив міський голова К.Павлов.

Ремонтні роботи було виконано коштом міського бюджету. Також містом закуплене лабораторне обладнання на суму майже 2 млн грн. Зараз повністю оновлене приміщення клініко-діагностичної лабораторії та оснащене сучасним обладнанням, яке здатне робити за добу близько 100 ПЛР-досліджень на коронавірус. Придбані екстрактор, ПЛР-апарат в реальному часі (ампліфікатор), необхідні холодильники, є й такий, що тримає температуру – 80 С0, що важливо при дослідженнях і зберіганні препаратів, закуплені аплікатори, шафи біологічної безпеки, необхідні меблі та інше лабораторне оснащення.

«В умовах медреформи лікарні стали автономними і повинні фінансуватися Національною службою здоров'я України, але по суті навіть з фінансуванням зарплат виникають труднощі. В складних умовах пандемії та економічної ситуації ремонти і закупівля нового обладнання відбуваються завдяки системній підтримці міської влади. Відкриття ПЛР-відділу на базі закладу дозволить скоротити час з моменту обстеження пацієнта до отримання результату, спростить процедуру дослідження для пацієнта», - розповіла в.о. директора інфекційної лікарні Олена Партоєва.

Наразі лабораторія, за діючими вимогами МОЗ, проходить дозвільний етап та контроль на достовірність  результатів проведених ПЛР-тестів. Це відбувається шляхом підтвердження результатів двома структурами: Дніпропетровським обласним центром контролю та Київським центром громадського здоров’я. Які по завершені перевірки надають дозвіл на самостійну роботу з занесенням підрозділ інфекційної лікарні до реєстру МОЗ України, як такої що  виконує ПЛР-дослідження. 

Крім того, тривають роботи з капремонту у 4-х поверховому корпусі лікарні. Вже проведені покрівельні роботи, відремонтовані марші, стіни облицьовані кахлем, відновлено систему водопостачання та водовідведення, тривають роботи з утеплення фасаду та його оздоблення. Після корегування проєкту будуть виконані роботи по внутрішній розводці киснезабезпечення та розглядається можливість встановлення системи генерації кисню.

До кінця цього року також буде реалізовано ще низку медичних проєктів: ремонт у міськлікарнях №17, 7 та №3, часткова реконструкція у «тисячці», відкриття 2-х амбулаторій в Тернівському районі по вулиці Сірка та по вул. Мухіна в Довгинцівському районі.

З початку пандемії у лютому 2020 року інфекційну лікарню було перепрофільовано - 180 ліжок обладнано для надання допомоги пацієнтам тільки з COVID-19, а з березня 2021 ще додатково – 25 ліжок (всього - 205 ліжок), в тому числі - 12 ліжок у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Коштом міського бюджету закуплено нове діагностичне обладнання: ЕКГ-апарати, ШВЛ,  отримали 203 кисневі концентратори, а також засоби особистого захисту для медперсоналу, дезінфекційні засоби, водонагрівачі, рециркулятори, стерилізатор паровий, холодильники, електрокардіограф, дефібрилятор, напівавтоматичний біохімічний аналізатор, будівельні матеріали для поточного ремонту. Всього на боротьбу з КОВІД-19 містом спрямовано вже понад 195 млн грн.

21 липня 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради