Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Проведено прес-конференцію з проблем вірусного гепатиту

Створено: 2014-07-21 13:59:49Оновлено: 2014-07-21 14:03:11

В Криворізькому центрі здоров’я 15липня проведено прес-конференцію з проблем вірусного гепатиту. Основну увагу було приділено висвітленню епідеміологічного підйому захворюваності на гепатит А в Кривому Розі та заходам профілактики його подальшого поширення.

Заступник головного державного лікаря Кривого Рогу, Криворізького та Широківського районів Олена Чеботар характеризувала епідемічну ситуацію щодо гепатиту А в нашому місті як властивий для цієї інфекції епідеміологічний підйом, який відбувається приблизно раз на чотири роки. Установи епідконтролю фіксують збільшення захворюваності в Довгинцівському районі з кінця травня. Станом на 15.07.2014 зареєстровано 156 випадків захворювання, з них 36 - дорослі, 120 - діти.

Вірус гепатиту А виділяється із випорожненнями хворих на гепатит та може передаватися через забруднені випорожненнями хворого воду та харчі, предмети побуту та брудні руки. Слід звернути увагу, що хворий може ще не мати типових ознак захворювання, проте вже виділяти вірус, стаючи джерелом інфекції. Захворювання тісно пов'язане з недотриманням санітарних правил і недосконалістю навичок особистої гігієни.

Головний лікар КЗ «Криворізька інфекційна лікарня №1» ДОР» Олена Партоєва розповіла про організацію лікування гепатиту та ознаки захворювання:

В.о. головного лікаря КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5» КМР» Лариса Попович дала конкретні поради батькам щодо дій у разі виявлення ознак гепатиту у дитини.

До уваги батьків

Контакт дитини з хворим не завжди означає, що малюк має захворіти, проте щодо всіх контактних потрібно посилити увагу  до появи наступних симптомів:

- зміна поведінки, дитина стає розсіяною, млявою або дратівливою;

- дитина починає багато пити рідини;

- періодично спостерігається нудота, сухість у роті;

- дитина відмовляється від прийому їжі, навіть від улюблених страв;

- сеча дитини набуває насиченого темного кольору;

- склери очей дитини жовтіють.

21 липня 2014

© 2009—2022, Виконком Криворізької міської ради