Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Ю.Вілкул: Вимагаємо від промислових підприємств неухильного дотримання комплексу природоохоронних заходів Міської екологічної програми

Створено: 2020-05-21 16:52:55Оновлено: 2020-05-21 16:54:40

Лідером рейтингу підприємств-забруднювачів залишається «АрселорМіттал Кривий Ріг», викиди якого складають 85% від загального обсягу викидів по місту.

На травневому засіданні виконкому розглянули питання щодо виконання промисловими підприємствами заходів з охорони атмосферного повітря та, в цілому, про реалізацію міської екологічної програми.

У міському управлінні екології відзначають, що у 2019 році обсяги викидів в атмосферу не збільшувалися, однак, за даними Лабораторії спостережень за станом атмосферного повітря Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, середньорічні концентрації з пилу та формальдегіду по Кривому Рогу перевищували граничнодопустимі значення. Основними забруднюючими речовинами атмосферного повітря, що складають 97% від загального обсягу викидів є оксид вуглецю, пил, діоксид азоту, діоксид сірки. У 2019 році в порівнянні з 2018 роком збільшилися обсяги викидів оксиду вуглецю на 18%, діоксиду сірки на - 4%.

«Ми ретельно аналізуємо всі дані і жорстко будемо вимагати від наших промислових підприємств неухильного дотримання комплексу природоохоронних заходів Міської екологічної програми», - наголосив мер Юрій Вілкул.

Лідером рейтингу підприємств-забруднювачів залишається «АрселорМіттал Кривий Ріг», викиди якого складають 85% від загального обсягу викидів по місту.

«Саме тому із 54 заходів з охорони атмосферного повітря Міської екологічні програми, 21 – це заходи «АрселорМіттал». Підприємство не виконало за минулий рік заходи програми з виведення з експлуатації об'єктів морально-застарілого обладнання аглофабрики металургійного виробництва, коксових батарей №1 та №2. Двохванний сталеплавильний агрегат №6 мартенівського цеху зупинено в березні 2020 року. При цьому, заходами програми передбачалася зупинка ДСПА-6 до кінця 2017 року. Виконання таких масштабних заходів передбачає зниження викидів забруднюючих речовин майже на 50 тис тонн», - зазначила начальник управління екології Світлана Охотнікова.

Задля захисту екологічних інтересів мешканців Криворізька міська рада подала позовну заяву до Дніпропетровського окружного суду з вимогою зобов’язати підприємство «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконати в установлені терміни природоохоронні заходи Міської екологічної програми.

У рамках екологічної програми місто контролює підприємства гірничо-металургійного комплексу щодо впровадження технологій з пилопридушення відвалів та хвостосховищ, оскільки показники вмісту пилу в атмосферному повітрі у Кривому Розі є найвищими по Україні.

«На сьогодні, наміри щодо виконання заходів Міської екологічної програми із використанням кінцевого продукту переробки твердих побутових відходів (технічного компосту) при проведенні заходів з пилопридушення та рекультивації земель підтвердили Суха Балка, Рудомайн, АрселорМіттал Кривий Ріг, Кривбасзалізрудком, а також підприємства групи МЕТІНВЕСТ-ХОЛДИНГ (Інгулецький, Центральний, Північний гірничо-збагачувальні комбінати, підприємство МЕТІНВЕСТ - Криворізький ремонтно-механічний завод)», - зауважила С.Охотнікова.

На засіданні виконкому прийняті рішення, якими промислові підприємства зобов’язали пришвидшити роботу в напрямку впровадження технологій зі зменшення викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря щодо пилопригнічення відвалів і хвостосховищ, у тому числі, «зелених технологій» з використанням осадів стічних вод та кінцевого продукту переробки твердих побутових відходів (технічного компосту) з визначенням територій та площ на кожен рік; посилити прибирання та полив вулиць житломасивів, що межують із санітарно-захисними зонами та знаходяться у зоні впливу виробничої діяльності підприємств та упорядкувати і виконувати заходи з озеленення санітарно-захисних зон.

Довідково: у 2019 році промисловими підприємствами міста вироблено 124 млн тонн металургійної продукції, що на 5% більше ніж у 2018 році. При цьому, обсяги викидів забруднюючих речовин залишилися майже на рівні 2018 року (266 тис. тонн) і склали 269 тис.тонн . У загальному обсязі викидів в атмосферне повітря по Україні частка викидів промислових підприємств нашого міста складає 11%, по Дніпропетровській області – 47%.

21 травня 2020

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.