Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Відповідаємо на актуальні питання відповідно до пенсійного законодавства

Створено: 2020-05-21 13:51:02Оновлено: 2020-05-21 13:54:57

Відповідаємо на актуальні питання відповідно до пенсійного законодавства

Іноді трапляються випадки виникнення переплат пенсій, з чим це може бути пов’язано?

На жаль, частою причиною виникнення подібної ситуації є необізнаність і несерйозне ставлення до пенсійних справ самих пенсіонерів. Так трапляється, коли пенсіонер, влаштувавшись на роботу, не інформує органи Пенсійного фонду про зміну свого стану, який впливає на розмір пенсійної виплати. Загалом розмір пенсії відповідно до законодавства не залежить від розміру отриманої заробітної плати, але низка доплат, надбавок, підвищень, а також перерахунки пенсії (у тому числі пов‘язані зі зміною прожиткового мінімуму) залежить від факту працевлаштування. У зв‘язку з цим пенсіонер зобов‘язаний повідомляти територіальні органи Фонду протягом 10 днів про працевлаштування або звільнення з роботи (неважливо-за трудовою книжкою чи угодою), тобто про обставини, які впливають на розмір пенсійної виплати.

Страховий і трудовий стаж, яка між ними різниця?

´ Відповідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, зазначений порядок діє з 01.01.2004 року.

Страховий стаж обчислюється відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

´ Періоди трудової діяльності та інші періоди, що зараховуються до стажу роботи для призначення пенсії (до 01.01.2004), зараховуються до страхового стажу в порядку та на умовах, передбачених раніше чинним законодавством на підставі трудової книжки або інших документів, які підтверджують трудову діяльність особи.

Тобто, трудовий стаж, який був у людини до 2004 року, автоматично перетворився у страховий стаж. Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж і робити це в єдиний спосіб – сплачувати страхові внески.

 

21 травня 2020

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.