Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Інклюзівність будівель має стати єдиним стандартом для всіх громад України

Створено: 2021-12-20 14:48:49Оновлено: 2021-12-20 14:51:51

     

 У Міністерстві розвитку громад та регіонів України триває процес внесення змін до державних будівельних норм, серед яких є - ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

У Міністерстві відбулось тематичне обговорення цих змін з професійною спільнотою архітекторів. Інклюзивність будівель має стати єдиним стандартом для всіх громад України. Наразі разом архітектори та експерти активно працюють над оновленням державних будівельних норм.

Це забезпечить створення нових громадських просторів з урахуванням потреб людей з інвалідністю, батьків з дітьми, людей похилого віку та інших маломобільних груп населення.

Вказані норми поширюються на проєктування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт житлових будинків та громадських будівель і споруд - з урахуванням потреб маломобільних груп населення.

Проєкт змін до ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» є основоположним для вимог до будівництва всіх типів об’єктів без виключення.

Водночас наразі у Міністерстві триває процес щодо внесення змін до ДБН стосовно будівництва та реконструкції закладів освіти, дошкільної освіти та у сфері благоустрою територій. Незмінний пріоритет Мінрегіону це розвиток безбар’єрного громадського простору.

20 грудня 2021

© 2009—2022, Виконком Криворізької міської ради