Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Центр «Віза» («Центр Дії») про земельний податок для громадян: що треба знати

Створено: 2021-10-20 14:15:25Оновлено: 2021-10-20 14:17:48

Власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю. Про це у сьогоднішній традиційній рубриці щодо земельних питань.

Плата за землю – обов’язковий платіж що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платниками податку є:

власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Плата за землю віднесена до місцевих податків і є однією із складових податку на майно. Тому встановлення ставок земельного податку належить до повноважень органів місцевого самоврядування територіальних громад, які встановлюють розміри ставок цього податку щороку. У Кривому Розі ставки плати за землю на наступний рік встановлені рішенням міської ради від 26.05.2021 №506

Нарахування земельного податку фізичним особам здійснюють податкові органи за місцем знаходження земельної ділянки на підставі даних Державного земельного кадастру з урахуванням нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Повідомлення-рішення надсилається або вручається особисто платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року. В свою чергу, фізичні особи сплачують земельний податок протягом 60 днів з дня вручення повідомлення.

Якщо платник податку виявив розбіжності у відомостях про земельну ділянку, що були надані контролюючими органами, йому необхідно звернутись до податкового органу за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами документів на право власності, користування пільгою для проведення звірки та уточнення даних.

Існують пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб. Зокрема, відповідно до статті 281 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються:

  • особи з інвалідністю першої і другої групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Проте, таке звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства − у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах − не більш як 0,25 гектара, в селищах − не більш як 0,15 гектара, в містах − не більш як 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва − не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів − не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва − не більш як 0,12 гектара.

Варто знати, якщо громадянин має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, до 1 травня поточного року необхідно подати письмову заяву  до податкового органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Нагадуємо, що у Земельному офісі Центру «Віза» щовівторка та щочетверга  надаються консультації повноважними представниками департаменту регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому міськради. В найближчий час передбачається збільшення кількості днів прийому фахівцями із земельних питань.

В умовах карантину не забувайте реєструватись на прийом за допомогою сервісу попередньої реєстрації або на вебпорталі Центру, у мобільному за стосунку, а також за допомогою нового електронного сервісу – чат-боту у популярних месенджерахViber та Telegram.

 

Ми працюємо для Вас!

 

 

 

Контакти Центру «Віза» («Центр Дії»):

Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),

e-mail: viza@kr.gov.ua,

       https://viza.kr.gov.ua/

 

20 жовтня 2021

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.