Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Центр «Віза» («Центр Дії») роз’яснює: PIN і PUK до ID-картки – для чого потрібні?

Створено: 2021-10-20 16:26:36Оновлено: 2021-10-20 16:30:35

Сучасні паспорти у формі ID-картки вигідно відрізняються від своїх попередників тим, що мають високий рівень захисту. Не останню роль у створенні такого захисту грають так звані PIN та PUK-коди, які отримують при оформлені документа.

Найчастіше власників паспортів у формі ID-картки цікавить те, для чого їм потрібні PIN та PUK коди.

Відповідаємо: PIN1 та PIN2 потрібні для зчитування та внесення (або зміни) інформації на чипі ID-картки (наприклад: зміна місця проживання). Також, PIN2 використовують  для накладення електронного цифрового підпису.

PUK1 та PUK2 використовується у разі втрати PIN1 та PIN2, для розблокування доступу до чіпа ID-картки.

У разі неправильного введення кожного з PIN-кодів тричі поспіль, можливість виправлення буде автоматично заблоковано. Для розблокування цієї можливості власнику ID-картки потрібно буде ввести відповідний PUK-код: у разі блокування PIN1 ввести PUK1, а в разі блокування PIN2 - PUK2. Якщо ж PUK-коди буде введено неправильно 10 разів поспіль, така можливість також автоматично заблокується.

Важливо: якщо власник ID-картки не пам’ятає своїх PIN та PUK кодів і доступ до безконтактного електронного носія заблоковано, його  ID-картка не втрачає чинності і нею можна користуватися протягом терміну її дії. Однак, у даному випадку використання ID-картки буде частково обмеженим.

    Якщо ж власник ID-картки  бажає користуватися своїм паспортом у повному обсязі, необхідно звернутися із заявою про обмін паспорта до будь-якого підрозділу ДМС, ДП «Документ» або Центру надання адміністративних послуг, у т.ч. Центру адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Криворізької міської ради для оформлення нового паспорту.

 

 

Запрошуємо оформити паспорт у паспортних офісах

Центру «Віза» («Центр Дії») - у нас це зручно та швидко! 

 

МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

 

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),

e-mail: 
viza@kr.gov.ua,

  http://viza.kr.gov.ua/

 

 

20 жовтня 2021

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.