Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

ЦЕНТР «ВІЗА» («ЦЕНТР ДІЇ»): ЯК МОЖНА ЗМІНИТИ ЗАРЕЄСТРОВАНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ БЕЗ ОСОБИСТОЇ ПРИСУТНОСТІ?

Створено: 2023-01-20 07:19:01Оновлено: 2023-01-20 07:21:39

Через повномасштабну війну в Україні багато людей вимушені були покинути домівки і на якийсь час змінити місце проживання, але низка адміністративних та інших публічних послуг напряму залежить від зареєстрованого місця проживання. Чи можна змінити місце реєстрації без особистої присутності?

Механізм реєстрації/зняття з зареєстрованого місця проживання не передбачає обов’язкової особистої присутності в органі реєстрації для подання відповідної заяви. Зареєструвати своє місце проживання або знятись з реєстрації можна через представника, який повинен діяти на підставі довіреності, посвідченої у встановленому законом порядку.

Відповідна довіреність повинна бути оформлена у письмовій формі та посвідчена нотаріально.

Важливо знати, що прирівняною до нотаріально посвідчених є довіреність, посвідчена уповноваженою не це посадовою особою органів місцевого самоврядування, за умови що довіритель проживає в населеному пункті, де немає нотаріусів. Довіреність військовослужбовця може бути посвідчена командиром військової частини, а довіреність особи, яка перебуває в слідчому ізоляторі чи відбуває покарання у відповідній установі – начальником такого ізолятора чи установи.

У довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які належить вчинити представнику. Адже пред-ставник при здійсненні процедури з реєстрації /зняття з зареєстрованого місця проживання може вчиняти дії від імені особи, яку він представляє виключно у межах наданих йому повноважень.

У довіреності повинен бути вказаний строк її дії. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.

Батьки, усиновителі, опікуни та піклувальники є представниками дітей за законом. Законне представництво не може передоручатися, від імені малолітніх можуть виступати лише їх законні представники.

Якщо Ви перебуваєте за кордоном, то найпростіше та найзручніше оформити довіреність в українському  Консульстві. Все, що потрібно - звернутись в українське дипломатичне представництво і Вам зможуть надати документ відразу українською мовою. Цю довіреність можна використовувати на території України без додаткової легалізації.

Варто не забувати про те, що в разі подання заяви на зміну місця реєстрації  представником, довіреність та документ, що посвідчує особу представника подаються додатково до переліку документів, визначених Порядком декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2022 № 265.

В умовах воєнного стану офіси послуг Центру «Віза» (Центр «Дії») виконкому Криворізької міської ради у сфері реєстрації місця проживання працюють з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 15:30, з технічною перервою з 12:30 до 13:00 за адресами:

Тернівський район: вул. Короленка, 1А, каб. 127;

Покровський район: вул. Шурупова, 2, каб. 114, 115, 116, 117;

Саксаганський район: вул. Володимира Великого, 32, каб. 112;

Довгинцівський район: вул. Дніпровське шосе, 14;

Центрально-Міський район: вул. Староярмаркова, 44;

Металургійний район: вул. Галатова, 2;

Інгулецький район: просп. Південний, 1; вул. Гірників, 19.

Записатись на прийом можна через веб-портал Центру «Віза» https://viza.kr.gov.ua або відсканувавши QR-коди:

 

 

                                               Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:

e-mail//: [email protected]

https://viza.kr.gov.ua/

 

19 січня 2023

© 2009—2023, Виконком Криворізької міської ради