Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

За ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської започатковано проєкт «БЕЗ БАР’ЄРНІ», який спрямований на створення людиноцентричного суспільства

Створено: 2021-11-19 12:09:51Оновлено: 2021-11-19 12:50:12

 

Перша леді України Олена Зеленська презентувала електронну версію «Довідника безбар’єрності». Посібник покликаний зафіксувати нові норми безбар’єрної мови та стати гідом з коректного спілкування. Презентація відбулася в Міжнародний день загального доступу до інформації за участю журналістів і головних редакторів провідних українських медіа.

Довідник створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Безбар’єрність – це не тільки  доступ до фізичних об'єктів. Це значно ширше поняття, яке включає в себе не лише різні сфери діяльності, але і категорії мислення та взаємодії з іншими людьми, як рівними.

«Довідник безбар’єрності» проект з відкритим кодом, доступний для використання та цитування, який також можна доповнювати. Над ним працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти.

Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua.

«Довідник безбар’єрності», який у вересні презентувала перша леді Олена Зеленська, у доступній формі пояснює, чому не можна обмежуватися пандусами, якщо хочемо жити у безбар’єрному світі, а також, чому мова спілкування дуже важлива.

 Структура Довідника включає в себе чотири розділи:

  • «Складові безбар’єрності»
  • «Правила мови»
  • «Словник»
  • «Безбар’єрний календар».

 

Звертаємо, Вашу увагу, що «Довідник безбар’єрності» доступний за посиланням https://bf.in.ua (наразі є виключно в електронному вигляді).

На головній сторінці можна пройти тест, щоб перевірити власну толерантність та коректність.

Ілюстрації, які спеціально для проєкту створила художниця Ольга Дегтярьова.

 

 

19 листопада 2021

© 2009—2022, Виконком Криворізької міської ради