Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Інформаційний день проекту “Engagier dich! – Збережи енергію!” у Кривому Розі

Створено: 2015-11-19 08:31:39Оновлено: 2015-11-19 08:33:53

20 листопада 2015 р. о 13:30 у великій конференц-залі Криворізького національного університету в рамках міських Днів сталої енергії за підтримки відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій Криворізької міської ради Криворізький гуманітарно-технічний ліцей №129 звітуватиме за підсумками українсько-німецького проекту “Engagier dich! – Збережи енергію!”.

Сьогодні вже нікого не треба переконувати у винятковій важливості енергетичного чинника у повсякденному житті  кожного з нас та планети загалом. Глобальна зміна клімату, спричинена людською діяльністю, і, як наслідок,  нові загрози для людського добробуту, здоров’я й життя,  катастрофічні темпи руйнування екосистем і вимирання видів, швидке вичерпання традиційних енергоресурсів та перетворення енергії на  інструмент політичного тиску й шантажу, зростання міжнародної напруги  – ці «дорослі» теми, на жаль, входять тепер у дитяче життя ще до повноліття. З іншого боку, саме поколінню сьогоднішніх дітей доведеться жити в умовах енергетичного дефіциту, тож забезпечити їх необхідним знанням, практичними навичками та баченням бажаної перспективи краще завчасу.

Проект “Engagier dich! – Збережи енергію!”, розроблений німецьким Ґьоте-Інститутом у Києві разом з Асоціацією «Енергоефективні міста України», якраз і спрямований саме на таку, а конкретніше, підліткову аудиторію в Україні. Його основна ідея - це підвищення обізнаності школярів з питань енергоощадності  та  засад функціонування громадянського суспільства за допомогою інтегрованого вивчення німецької мови та інших предметів.

За право взяти участь у проекті змагались  45 шкіл з усієї України. З-поміж них незалежне журі вибрало 4 найкращі, чиї пропозиції, як покращити енергетичну ситуацію у власній будівлі та навколо неї, виявились найцікавішими: спеціалізовану школу №40 з поглибленим вивченням німецької мови міста Києва, Криворізький гуманітарно-технічний ліцей №129, Першу міську гімназію міста Черкас та Львівську спеціалізовану школу "Надія" з поглибленим вивченням предметів еколого-правового профілю.

Спершу вчителі німецької мови та фізики з цих шкіл пройшли у вересні спеціальний тренінг з використання сучасних інтерактивних методів навчання в Ґьоте-Інституті в Києві. При цьому кожна школа-учасник проекту отримала “Energiekiste” - невелику валізу, повну демонстраційного обладнання (разом з інструкціями німецькою мовою) для проведення дітьми експериментів з відновними джерелами енергії, оцінювання умов комфорту в приміщенні тощо. Участь у тренінгу взяли також т.зв. «мультиплікатори» – вчителі з вищезгаданих міст, які раніше набули в Ґьоте-Інституті необхідні кваліфікації з виконання проектів у школах. За його підсумками кожна команда підготувала попередній варіант програми майбутніх проектних днів у своїй школі.

Проектні дні у Криворізькому гуманітарно-технічному ліцеї №129 відбулись 19-22 жовтня. При цьому школярі не обмежились лише стінами своєї alma mater, а вирушили в місто – сусідню школу, дитячий садок.


 

19 листопада 2015

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради