Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

В місті Кривому Розі вперше розпочато процедуру із запровадження механізму енергосервісу, що дозволить залучити приватні інвестиції у термомодернізацію бюджетних установ.

Створено: 2019-07-19 13:25:34Оновлено: 2019-07-19 13:27:28

З цією метою 17 липня 2019 року було прийнято рішення виконкому міської ради "Про закупівлю енергосервісу та затвердження базових рівнів споживання теплової енергії".

У результаті цієї роботи планується оголосити тендери на закупівлю енергосервісу по 20 бюджетних освітніх закладах міста. Це означає, що потенційно у 20 об’єктах галузі освіти (школи та дитячі садки) будуть впроваджуватися енергоефективні заходи за кошти приватних інвесторів, не витрачаючи додатково жодної бюджетної копійки. Вкладені інвестиції енергосервісна компанія (ЕСКО) повертатиме за рахунок зменшення бюджетною установою витрат на оплату за енергетичні ресурси. Після робіт бюджетні установи менше споживатимуть енергоресурсів і відповідно менше витрачатиметься бюджетних коштів на оплату комунальних послуг.

Довідково: в українському законодавстві (Закон України №327-VIII) "енергосервіс – комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та/або витрат на оплату паливно- енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів".

Важливо, що бюджетні зобов’язання щодо повернення коштів ЕСКО наступають лише після того, як встановлено факт досягнення економії, передбаченої енергосервісним договором. Тобто, якщо в результаті енергоефективних заходів не вдалось досягнути економії, то ЕСКО не отримує плати. Таким чином, ЕСКО повністю бере на себе фінансові ризики і відповідальність за реалізацію проекту з підвищення енергоефективності.

18 липня 2019

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.