Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

До уваги власників та користувачів земельних ділянок

Створено: 2019-12-18 14:08:49Оновлено: 2019-12-18 14:09:52

Звертаємо увагу власників та користувачів земельних ділянок, що 21.11.2019 набув  чинності Закон України від 29 жовтня 2019 року №233-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/233-20). 

Внесеними змінами забороняється обмеження права загального водокористування у зв’язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) в користування юридичним або фізичним особам; розширюється положення Водного та Земельного кодексів щодо забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування; вводиться положення про те, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг за рішенням суду.

Законом забороняється у прибережних захисних смугах влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім випадків, передбачених законом.

Цей Закон вводиться в дію 21.02.2020.

Огорожі або інші конструкції, що встановлені до набрання чинності цим Законом та перешкоджають доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів (крім випадків, встановлених законом), підлягають демонтажу протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Після введення в дію цього закону зазначені огорожі або інші конструкції демонтуються їхніми власниками протягом десяти днів після одержання письмової вимоги виконавчого органу міської ради. У разі невиконання такої вимоги зазначені огорожі або інші конструкції демонтуються за рішеннями виконавчого органу міської ради. Видатки міського бюджету, пов’язані з демонтажем зазначених огорож або інших конструкцій, відшкодовуються їхніми власниками.

У разі якщо неможливо встановити власника огорожі або інших конструкцій чи особу, за рішенням якої вони були встановлені, оплата робіт, пов’язаних із демонтажем, покладається на особу, у користуванні якої перебуває земельна ділянка, на якій встановлена огорожа або інші конструкції.

При цьому, слід зазначити, що водоохоронні зони та прибережні захисні смуги уздовж річок Інгулець та Саксагань у місті Кривому Розі встановлені проектом землеустрою та затверджені рішенням Криворізької міської ради від 28.05.2014 №2728.

18 грудня 2019

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency