Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Про моніторинг якості води річок Інгулець та Саксагань

Створено: 2019-10-18 14:28:45Оновлено: 2019-10-18 14:30:25

У місті триває моніторинг якості води поверхневих водойм міста спільно з представниками   виконкомів районних у місті рад та громадськості. Починаючи з березня щомісячно проводиться відбір  проб води р. Саксагань  (9 точок) та  р.Інгулець (7 точок).

         За результатами  лабораторних досліджень проб води в річках Саксагань та Інгулець, відібраних у вересні місяці, фіксуються перевищення нормативних показників по хлоридам, сульфатам, хімічному споживанню кисню, сухому залишку та мікробіологічним показникам (ЛКП, колі-фагам).

       Результати проб води свідчать про необхідність посилення роботи виконкомами районних у місті рад по виявленню та ліквідації джерел забруднення від приватних домоволодінь та своєчасного реагування на аварійні ситуації КП "Кривбасводоканал".

         Проаналізувавши результати якості води в річці Стара Саксагань в Центрально-Міському районі в вересні (у порівнянні з квітнем до початку подачі води) простежується тенденція поліпшення показників якості води по хлоридам, сульфатам, сухому залишку та санітарно-мікробіологічним показникам, що є результатом реалізації заходу з відновлення водності річки шляхом подачі води з Карачунівського водосховища. У поточному році за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища за період з квітня по серпень з Карачунівського водосховища подано в річку 737 тис.м³ води.

         Реалізація заходів Регламенту промивання русла та екологічного оздоровлення  р. Інгулець у 2019 році (далі -  Регламент) також сприяла поліпшенню якості води річки Інгулець в Центрально-Міському та Інгулецькому районах по хлоридам, сульфатам, сухому залишку.  При цьому, після завершення Регламенту зазначені показники збільшилися в районі вул. Переяслівська, селища Рудничне, на межі міста з Широківським районом.

 

           

 

10 жовтня на засіданні Комітету громадської ради при Міністерстві енергетики та захисту довкілля  України (далі - Міністерство) при розгляді екологічних питань міста Кривого Рогу виконкомом Криворізької міської ради перед Міністерством, Державним агентством водних ресурсів України порушено питання стосовно стану й якості води в Карачунівському водосховищі та річці Інгулець, а саме щодо необхідності вирішення першочергових питань:

-       наповнення Карачунівського водосховища дніпровською водою для стабілізації його рівенного режиму;

-       промивання річки Саксагань каналами «Дніпро – Кривий Ріг» та №33 шляхом подачі води з Південного водосховища, що сприятиме оздоровленню річки Саксагань, поліпшенню її проточності, покращенню умов існування річкової фауни;

-       врахування при розробці Регламенту промивки річки Інгулець у 2020 році  недопущення припинення руху води по річці Саксагань в період промивки річки Інгулець та до завершення поливного сезону;

-       забезпечення попередньої подачі води каналом «Дніпро-Інгулець» для наповнення водосховища до нормального підпірного рівня (НПР 59,0) перед початком скиду води з Карачунівського водосховища для промивки річки Інгулець у 2020 році. Скид води з Карачунівського водосховища здійснювати в обсягах не більше ніж обсяг подачі води по каналу «Дніпро-Інгулець» та транзитному пропуску через Олександрійське та Іскрівське водосховища.

           

18 жовтня 2019

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency