Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Ю. Вілкул: Студенти єдиним «фронтом» працюють на Перемогу. І тоді ми обов’язково відновимо студентське життя та реалізуємо нові проєкти з розвитку міста

Створено: 2022-11-17 11:54:57Оновлено: 2022-11-17 12:04:12

В. о. міського голови Юрій Вілкул привітав студентів зі святом - Міжнародним Днем студента та вручив 68 юнакам і дівчатам грамоти та іменні стипендії за високі досягнення у науці, спорті та громадському житті міста.

У Кривому Розі проживає майже 180 тисяч молодих людей віком від 14 до 35 років, з яких 25 тисяч – студенти.

З перших днів війни студентство Кривого Рогу об’єднало зусилля та активно долучилося до великої, спільної роботи зі зміцнення оборони рідного міста.

Тож, вітаючи юнаків та дівчат зі святом, Юрій Вілкул підкреслив: «У мене особливе ставлення до студентів. Адже за понад 40 років педагогічної праці, спочатку як викладач, потім як ректор Криворізького національного університету, я спостерігав як поступово проходить становлення молодих людей. І в навчальному процесі, і особистісному. Хочу сказати, що студентські роки - найкращі! Зараз ворог намагається їх вам знищити, але переконаний - нічого не вийде! За ці місяці ви стали ще сильнішими, витривалішими. Навіть в умовах воєнного часу наші студенти мають досягнення в науці, спорті, беруть участь у соціальних проєктах. Найхоробріші з вас боронять країну в лавах Збройних Сил України, а студенти-волонтери стали потужною доброчинною армією, яка допомагає не тільки захисникам, а й вимушеним переселенцям. Переконаний, що разом з Перемогою студентське життя відновиться з новою, креативною силою і ми разом з вами реалізуємо ще багато молодіжних проєктів!».

У Кривому Розі діє молодіжна Програма «Нова генерація – перспектива та успіх Кривбасу», спрямована на створення умов для розвитку та самореалізації молоді. На жаль, через війну скасовано та перенесено на невизначений термін проведення багатьох заходів, але студентська молодь, представники всіх молодіжних виконкомів займаються волонтерськими справами.

Аріна Білаковська, студентка Донецького національного університету економіки і торгівлі  ім. Туган-Барановського сказала: «Під час війни молодь нашого міста згуртувалася для спільної волонтерської роботи. Ми ні в якому разі не покинули навчання. А коли є вільний час допомагаємо, чим можемо. Співпрацюємо з Військовою адміністрацією. Плетемо сітки, допомагаємо вимушеним переселенцям із розселенням та логістикою, збираємо для них товари першої необхідності, готуємо їжу для військовослужбовців. Частина нашої спільноти збирає потрібні речі для укомплектування підрозділів тероборони. Також, збираємо медикаменти людям, які їх потребують, бо підтримка літніх людей, які залишилися самі, це важливо. Багато з нашої молоді фінансово підтримують армію. Ми всі працюємо на нашу Перемогу».

Навіть в умовах воєнного стану у Кривому Розі не припинено фінансування іменних стипендій для студентів. І цього року 34 відмінники навчання отримали муніципальні стипендії імені Григорія Гутовського та Олександра Поля. «Це студенти закладів вищої та фахової передвищої освіти й учні професійно-технічних навчальних закладів. Стипендії ім. В. Бизова та В. Гурова отримали 10 молодих науковців і 10 студентів вищих навчальних закладів металургійного спрямування», - зазначила директор департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому міськради Світлана Лавренко.

Варто відзначити, що традиційно у грудні 200 найталановитіших представників молодого покоління отримують муніципальні відзнаки за розвиток молодіжного руху і студентського самоврядування, за видатні досягнення в науковій, інтелектуальній діяльності, культурі та спорті.

16 листопада 2022

© 2009—2023, Виконком Криворізької міської ради