Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Для підтримки молодіжних ініціатив міський голова Юрій Вілкул підписав Меморандум про співпрацю з Криворізьким національним університетом

Створено: 2017-02-17 16:12:19Оновлено: 2017-02-17 16:17:55

Для створення та реалізації проектів з розвитку Кривого Рогу будуть залучатися студенти і молоді науковці провідних вишів міста.

16 лютого мер Юрій Вілкул зустрівся з активною молоддю міста: представниками молодіжних громадських організацій, головами районних молодіжних виконкомів, студентами. На запрошення голови молодіжного виконкому Едуарда Полякова у зустрічі  взяв участь народний депутат України Олександр Вілкул.

Під час спілкування юнаки та дівчата розповіли народному депутату і меру про ситуацію, яка склалась у молоді, поділилися планами, в свою чергу, подякували  за підтримку молодіжних ініціатив і проектів.

Олександр Вілкул виступив з пропозицією створити робочу групу,  до якої увійдуть представники студентства та молодих учених для розробки законопроектів,  потрібних молоді.

«Необхідно захистити майбутнє нашої країни і створити вам гідні умови для навчання, роботи і життя. В основу законопроектів повинні лягти ваші конкретні пропозиції  і ми разом будемо домагатися їх втілення», - підкреслив Вілкул.

Вже на наступному тижні у Києві відбудеться перше засідання робочої групи, в якій візьмуть участь представники молодіжних організацій Кривбасу.

Ілля Фурт, голова молодіжного виконкому Покровського району сказав: «У молоді дуже багато ідей і планів. Але, для того щоб вони стали реальністю, необхідна допомога і підтримка. І в нашому місті вона є - не на словах, а на ділі. П'ять років працює програма мера «Нова генерація Кривого Рогу» і за цей час в  нашому районі нам вдалося втілити в життя такі цікаві і потрібні для міста проекти, як створення музею афганської слави, благоустрій скверу Богдана Хмельницького, де відпочивають молоді сім'ї та молодь району».

Серед ключових напрямків «Нової генерації»: підтримка творчих молодіжних ініціатив в спорті, культурі, новації в енергозбереженні та екології. В цілому, завдяки програмі, більше 20 молодіжних проектів і починань вже працюють на розвиток Кривого Рогу.

Мер Юрій Вілкул підкреслив: «Ми чекаємо від молоді нових сміливих пропозицій та ідей. Ми відкриті до діалогу, обговоренню і зі свого боку обов'язково підтримаємо всі ваші починання, спрямовані на позитивні зміни в рідному місті».

Черговим кроком у реалізації молодіжної політики в місті та підтримки молодіжних ініціатив став Меморандум про співпрацю, який підписали мер Юрій Вілкул і ректор Криворізького Національного університету Микола Ступник.

«Я поставив завдання залучати до написання проектів з розвитку міста студентів і вчених. У нас є Стратегія розвитку Кривого Рогу до 2025 року. У ній прописані конкретні цілі і завдання, а також визначено основні напрямки, які необхідно розвивати в місті. Це такі сфери як IT-технології, освіта, екологія, транспорт, будівництво, енергоефективність, туризм. Щорічно буде проходити конкурс і будуть обиратися кращі проекти по кожному напрямку. Надалі вони будуть втілюватися в життя і будуть працювати для мешканців. А для студентської молоді це  ефективний спосіб заявити про себе і в подальшому отримати гідну роботу», - сказав Ю. Вілкул.

Довідково:
Кривий Ріг - лідер регіону за кількістю іменних стипендій, муніципальних нагород і премій для молоді. В рамках програми «Нова генерація 2016-2020 рр.» передбачено фінансування з міського бюджету двох нових іменних стипендій - імені Вадима Гурова та Володимира Бизова. Щорічно 10 кращих студентів металургійного профілю отримуватимуть стипендії імені В.Гурова (по 3 тис. грн.), а 10-ти молодим вченим буде виплачуватися стипендія (5 тис. грн. - кожному) імені ректора Криворізького технічного університету Володимира Бизова.

Пріоритетними напрямками в сфері молодіжної політики в 2017 році за завданням міського голови були визначені підтримка молодих вчених, сприяння в працевлаштуванні, співпраця з молодіжними організаціями.


 

17 лютого 2017

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради