Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Реалізація заходів Міської екологічної програми з охорони та раціонального використання водних ресурсів

Створено: 2020-01-17 16:01:08Оновлено: 2020-01-17 16:03:26

За інформацією Держводагентства  України  обсяг скиду забруднених стічних вод до поверхневих водних об’єктів України у 2018 році склав  568 млн. м3.

Обсяг скиду забруднених стічних вод промисловими підприємствами міста Кривого Рогу до поверхневих водних об’єктів згідно статичної звітності підприємств 2 ТП-водгосп у 2018 році склав 10,7 млн. м3 (що становить 1,8% від загального обсягу скиду по Україні), з них - 4,7 млн. м3 шахтні води.

З метою реалізації природоохоронної діяльності та поліпшення стану навколишнього природного середовища в місті Кривому Розі діє Міська екологічна програма, яка направлена на створення екологічно безпечних, комфортних умов для життя населення міста шляхом зменшення антропогенного навантаження та поліпшення стану довкілля.

Міською екологічною програмою передбачено 37 заходів з охорони та раціонального використання водних ресурсів, у тому числі ощадливе  використання питної води, заміну зношених ділянок водопровідної мережі, розширення та реконструкцію каналізаційних мереж.

В межах Міської екологічної програми у 2019 році з метою запобігання забрудненню довкілля через можливі аварійні витоки, коштом міського фонду охорони навколишнього природного середовища виконано реконструкцію:

-  каналізаційного колектору від КНС №7 по вулиці Сагайдачного до КНС №8 по вул. Володимира Великого в Саксаганському районі;

-  ділянки каналізаційного колектору від КНС-8 до дачних ділянок у Довгинцівському районі міста.

Особлива увага приділяється каналізуванню вулиць, розташованих вздовж річок. Розроблено проект будівництва господарсько-побутової самопливної каналізаційної мережі та КНС з напірним колектором по вул. Одеській (житлові будинки №20-38, які не забезпечені централізованим водовідведенням).

Для забезпечення раціонального та ощадливого використання питної води КП "Кривбасводоканал" замінено 11,51 км зношених та аварійних ділянок водопровідної мережі.

 З метою недопущення аварійних ситуацій підприємством замінено 6 насосних агрегатів з електродвигунами на КНС №№90,63,109,36,27,13 замість тих, що використали свої технічні можливості.

Починаючи з 2017 року за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища виконуються заходи з покращення екологічного стану річки Стара Саксагань у Центрально–Міському районі міста. Проточність річки, підтримання її сприятливого гідрологічного режиму забезпечується шляхом подачі в річку води з Карачунівського водосховища. У 2019 році подано 737 тис.м3 води.

З 2017 року щорічно за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища в місті здійснюються моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм спільно з виконкомами районних у міст рад та громадськості. 

Для запобігання забруднення поверхневих водних об’єктів несанкціонованими скидами стічних вод від приватних домоволодінь в усіх районах міста створені робочі групи, що працюють в даному напрямі та звітують про проведену роботу на засіданнях постійної комісії з питань екології.

Протягом 2019 року проведено 48 комісійних обстежень берегової території річок Інгулець та Саксагань, виявлено та ліквідовано несанкціоновані витоки на вул. Колонківській в Покровському районі, на вул. Каракозова в Центрально-Міському районі, на вулиці Адмірала Головка (2 витоки) та біля станції технічної води ПРАТ "ПІВНГЗК" в Тернівському районі. КП "Кривбасводоканал" замінено 279,0 п.м. аварійної ділянки трубопроводу мережі шахтних вод по вул. Конституційній. Зазначена робота продовжуватиметься й у 2020 році. 

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що Державна екологічна інспекція України на своєму офіційному сайті попереджає!

За  результатами  проведених  заходів державного нагляду (контролю) за фактом встановлених порушень вимог природоохоронного законодавства, у тому числі умов дозволів на спеціальне водокористування та спеціальних дозволів на користування надрами, до порушників природоохоронного законодавства будуть застосовані адміністративні санкції та нараховані збитки, заподіяні державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів (https://www.dei.gov.ua/posts/718).

 

17 січня 2020

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency