Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

ЯК ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ УСТАНОВЛЕННЯ ОПІКИ НАД МАЙНОМ ДИТИНИ-СИРОТИ ЧИ ДИТИНИ, ПОЗБАВЛЕНОЇ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ У ЦЕНТРІ «ВІЗА»(«ЦЕНТР ДІЇ»)

Створено: 2022-11-16 15:44:34Оновлено: 2022-11-16 15:47:17

Одним із пріоритетних напрямів роботи у місті був і залишається соціально-правовий захист дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а особливо сьогодні, коли йде війна.

Збереження належного права власності або права користування житла за дітьми-сиротами або  дітьми, позбавленими батьківського піклування, регулюється Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Аби вирішити питання щодо встановлення опіки над майном, піклувальникам, прийомним батькам, опікунам або батькам вихователям необхідно  звернутися до адміністраторів Центру «Віза» («Центр Дії»).

Тож, щоб отримати адміністративну послугу, необхідно подати:

  • Заяву встановленого зразка;
  • Копію свідоцтва про народження дитини (з 14 років - копія паспорта дитини), у тому числі копію документа з відображенням інформації в електронному вигляді, отрима-ного з Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Портал Дія»;
  • Копію рішення про влаштування дитини, завірену належним чином (якщо дитина з іншої адміністративно-територіальної одиниці);
  • Копії документів, що підтверджують статус дитини;
  • Копії документів, які підтверджують право власності дитини на майно.

Порядок і спосіб подання документів, необхідних для отримання послуги

Заява та пакет документів подаються в Центр особисто або через законного представника, надсилаються поштою (рекомендованим листом з описом вкладення) або у випадках, передбачених законом, за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

Якщо документи подаються особисто, заявник пред'являє документ, що посвідчує його особу.

При пред’явленні е-паспорта на електронному носії, критерії якого підтримують використання мобільного додатка Порталу Дія, додаткове пред’явлення паспорта громадянина України у формі картки не потрібне.

Результат послуги – рішення виконкому районної у місті ради про встановлення опіки над майном.Рішення про встановлення опіки над майном приймається за місцем знаходження майна за поданням служби у справах дітей.

Послуга надається безоплатно.

Строк надання послуги – до 30 календарних  днів.

Спосіб отримання результату надання публічної послуги - особисто, через уповноваженого представника,  поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення), у тому числі, за бажанням суб’єкта звернення, кур’єром за додаткову плату, або за допомогою зцасобів телекомунікаційного зв’язку у випадках, передбачених законодавством України.

Примітка! У разі подання копій документів, не засвідчених нотаріально або суб'єктом, що їх видав, для засвідчення копій адміністратором необхідно надати оригінали документів.

У разі ухвалення виконкомом районної у місті ради рішення про відмову в наданні публічної послуги, додатково заявникам надаються або направляються письмові роз’яснення уповноваженої посадової особи виконкому районної у місті ради про причини відмови.

Нагадуємо, що Центр «Віза» («Центр Дії») та його територіальні підрозділи здійснюють прийом документів та видачу готових результатів послуг за попереднім записом до електронної черги, запевняємо всіх, хто був записаний на період повітряних тривог, не хвилюйтесь, наш іадміністратори не залишать нікого без результату.

Записатись на прийом можна за допомогою:

  • вебпорталу Центру «Віза», скориставшись сторінкою «Попередня реєстрація» за посиланням http://surl.li/ajxjb;
  • безкоштовно завантаживши мобільний застосунок «Попередня реєстрація» в електронній черзі Центру «Віза» в Google Play за посиланням https://cutt.ly/ey7BNo5;
  • чат-ботів у популярних месенджерах Viber та Telegram.

Ми працюємо для Вас!

 

 Контакти Центру адміністративнихпослуг «Віза»:
e-mail: 
[email protected],

http://viza.kr.gov.ua/

16 листопада 2022

© 2009—2023, Виконком Криворізької міської ради