Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

Створено: 2020-10-16 15:57:47Оновлено: 2020-10-16 16:00:55

Коментує   департамент соціальної політики

виконкому Криворізької міської ради

  • Щодо призначення та виплати державних соціальних допомог

Допомогу на дітей призначено 9 числа цього місяця чи отримає родина допомогу в жовтні?

Ми розуміємо ситуацію кожної родини і бажання отримати державну допомогу якнайшвидше, але є певні терміни подання документів на фінансування.

Відповідно до діючого законодавства (постанова Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 №1101, зі змінами), заявки щодо потреби в бюджетних коштах для виплати допомог структурні підрозділи з питань соціального захисту населення подають двічі на місяць:

-         до 25 числа для виплати допомог на наступний місяць;

-         до 8 числа для виплати допомог на поточний місяць.

Ураховуючи зазначене, допомоги призначені 9 числа включаються в заявку до 25 числа поточного місяця для виплати в наступному місяці.

Разом з тим, інформуємо, що некоректна дія програмного забезпечення, розробленого на державному рівні, призводить до затримки з призначення та виплати державних соціальних допомог. Працівники органів соціального захисту населення докладають максимум зусиль для своєчасного опрацювання документів.

Коментує  відділ взаємодії з правоохоронними органами

та оборонної роботи апарату міської ради і виконкому

  • Щодо скарг на сусідів, які ведуть антигромадський спосіб життя

Для розгляду заявок з питань (засмічення під’їздів, антисанітарії у квартирах,   порушення тиші, правил утримання домашніх тварин, паління листя та сміття на прибудинкових територіях) залучаються не тільки правоохоронні органи але й управителі житлових будинків, представники Державних служби України   (з надзвичайних ситуацій та з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів).

Згідно з ст. 1, 2 Закону України «Про національну поліцію» від 02 липня 2015 року №580-VIII забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку здійснюється Національною поліцією України.

За час роботи Контакт-центру працівниками поліції здійснено виїзди на 13 адрес за заявками.

З правопорушниками проведено профілактично-роз’яснювальну роботу щодо налагодження добросусідських відносин, ведення правильного способу життя та попередження подібних ситуацій у подальшому.

Що робити, якщо у вас проблемний сусід?

  • Звертатися можна до дільничого офіцера поліції зі скаргами та заявами. Дільничі  офіцери поліції повинні знати проблемних мешканців і проводити профілактично- роз’яснювальну роботу.
  • Щоб зрушити справу з місця, ініціаторами всіх скарг мають бути сусіди проблемних мешканців, бажано колективно.
  • Якщо палять вогнища, можна скаржитися до ДСНС, бо це порушення правил пожежної безпеки. Обов'язково слід сповіщати поліцію, оскільки тоді ДСНС разом з поліцією буде діяти стосовно сусідів, які ставлять під загрозу життя людей та майно будинку.
  • Якщо людина гучно слухає музику, зберігає вибухонебезпечні речовини, проводить ремонтні роботи не попередивши сусідів та інше - це порушення. Слід звертатися до поліції та фіксувати його. Потім це може допомогти притягнути до адміністративної відповідальності винних.
  • Щодо викидів сміття через вікно, то слід зафіксувати такі факти на фото чи відео та, за можливості, звернутися до поліції, дільничого  та в обслуговуючу компанію будинку.
  • У всіх таких випадках потрібно обов'язково фіксувати факти та звертатися зі скаргами, в майбутньому це може допомогти притягнути порушників до відповідальності.

Коментує   управління комунальної власності міста

виконкому Криворізької міської ради

  • Щодо продовження договору оренди в умовах зміни законодавства   у сфері орендно-договірних відносин

 Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, зокрема пунктом 143,  затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 №483 передбачено, що орендар, який  має намір продовжити договір оренди, що підлягає продовженню за результатами проведення аукціону, звертається до орендодавця із заявою про продовження договору оренди не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку дії договору оренди.

Заява подається шляхом заповнення електронної форми через особистий кабінет в електронній торговій системі ДП «ПРОЗОРО/ПРОДАЖІ».

Наголошуємо, якщо чинний орендар має заборгованість із сплати орендної плати, він не може звертатися із заявою про продовження договору оренду до моменту погашення ним такої заборгованості.

      До заяви додаються:

- для фізичних осіб: громадян України - копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, а для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку в паспорті - копія паспорта громадянина України (у випадку наявності паспорта громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, до заяви на оренду додається копія такого паспорта або копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків за вибором особи); для іноземців та осіб без громадянства - копія документа, що посвідчує особу;

- для юридичних осіб - копія виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Цим порядком передбачено переважне право чинного орендаря на продовження договору оренди, а саме: у ході аукціону на продовження договору оренди за умови, що він бере участь в такому аукціоні та зробив закриту цінову пропозицію, яка є не меншою, ніж розмір стартової орендної плати.

Для реалізації переважного права чинний орендар надає згоду сплачувати орендну плату, що є рівною ціновій пропозиції учасника, який подав найвищу цінову пропозицію за лот (об’єкт оренди), після чого чинний орендар набуває статусу переможця аукціону на продовження договору оренди.

Якщо орендар не подав заяву про продовження договору оренди у зазначений строк, то орендодавець не пізніше ніж за один місяць до закінчення строку дії договору оренди повідомляє орендаря про те, що договір оренди підлягає припиненню на підставі закінчення строку, на який його було укладено, у зв’язку з тим, що орендар не подав відповідну заяву у визначений  строк.

А також, орендодавець повідомляє про зобов’язання орендаря звільнити  орендоване приміщення протягом трьох робочих днів з дати припинення договору, повернути орендоване майно шляхом підписання акта приймання-передачі (повернення з оренди) орендованого майна.

          Нажаль, на теперішній час ДП «ПРОЗОРО/ПРОДАЖІ» все ще вживає заходів щодо можливості роботи Електронної торгової системи, у тому числі в частині прийому заяв від орендарів. Тому, суб’єкти орендарі можуть звернутися із заявою в письмовому вигляді на оренду до орендодавця – управління комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради.

16 жовтня 2020

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.