Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

У липні у двох районах Кривого Рогу облаштують 14 сучасних контейнерних майданчиків

Створено: 2021-07-23 10:47:03Оновлено: 2021-07-23 10:47:03

За завданням мера Костянтина Павлова в рамках інноваційного екопроєкту «Green city. Комфортний мікрорайон» тривають масштабні комплексні роботи. Зокрема, в Покровському та Тернівському районах облаштовують вісім сучасних контейнерних майданчиків. На території цих двох районів побудують 14 таких майданчиків, а до кінця 2021-го в Кривому Розі — 60.

Наразі роботи тривають біля будинків:

  • № 71 по вул. Кропивницького,
  • № 114 по вул. Колачевського, 
  • № 4 по вул. Буряченко, 
  • № 25, бульвар Маршала Василевського,
  • № 28 по вул. Січеславській, 
  • № 40 по вул. Перлинній,
  • № 35 по вул. Кропивницького,
  • № 46 по вул. Едуарда Фукса.

Спеціалісти ТОВ «Весташляхбуд» працюють щодня. 

Комплекс включає такі види робіт, як-от: зняття старого асфальтового покриття, підготовка спеціальної надміцної основи, улаштування нового асфальтобетонного дорожнього покриття та бордюрів, відновлення пішохідних доріжок, освітлення, встановлюють камери відеоспостереження за подвір’ям. Сигнал з камер відеонагляду записуватиметься та виводитиметься на пульт контролю. Нагадаємо, що для контролю графіку вивезення сміття на всі спецавтомобілі встановлені GPS-датчики. 

Уже закінчили дорожні роботи та встановили закриті контейнерні системи біля будинків №№ 28, 74 та 91 по вул. Колачевського, № 79 по вул. Кропивницького та № 5а по вул. Грицевця. 

Заступник директора компанії «Весташляхбуд» Георгій Ярцев розповів про особливості облаштування асфальтобетонної основи майданчиків: «Спочатку робиться улаштування підложжя завглибшки до 0,5 метра, потім — відсипання шлакового щебеню (40-70 мм), відсипання — 12 сантиметрів, цементно-піщана суміш (ЧПС). Потім виконується двошарове улаштування асфальтобетонного покриття по 6 та 5 сантиметрів. Так будуються основи майданчиків, щоб спецавтомобілі вагою до 30 тонн не руйнували дороги». 

Зазначимо, що Кривий Ріг системно переходить на сучасний екологічний рівень поводження із твердими побутовими відходами (ТПВ). Готується рішення Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з надання місту фінансування для будівництва екологічно безпечного комплексу з перероблення твердих побутових відходів. 

Загалом у Кривому Розі близько 700 майданчиків зі збирання ТПВ. Уже проведений благоустрій на більш ніж 120 з них та установлено 600 контейнерних систем. 

Інноваційний екопроєкт «Green City. Комфортний мікрорайон» реалізується в рамках Стратегії «Сталий зелений розвиток міст», підписаної в 2019-му між Кривим Рогом і ЄБРР. 

Раніше європейські консультанти ЄБРР відзначили високий рівень підготовки криворізького проєкту будівництва заводу з перероблення побутових відходів. 

 

 

23 липня 2021

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.