Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Кривий Ріг – це перший інноваційний кластер, який створений у місті, - Інна Малюкова, очільниця Sikorsky Challenge Ukraine

Створено: 2021-08-14 09:34:00Оновлено: 2021-08-14 09:34:00

У Києві пройшов ювілейний Х Фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ». «Криворізька інновація» — платформа інноваційного розвитку та стартапів, яка була створена за ініціативи Юрія Вілкула (міський голова Кривого Рогу у 2010 – 2020 роках)  та Євгена Удода, взяла участь у презентації Всеукраїнської інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine».

В роботі Фестивалю взяли участь представники органів державної влади, українських та міжнародних інвестиційних фондів та вузів, члени міжнародних представництв інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine». Захід проходить на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет зазначив: «Україна - дійсно високотехнологічна держава з великими талантами молоді, які спроможні змінити світ. Головне – жити метою і ціллю, рухатись вперед на передове, на майбутнє, створюючи нові горизонти для себе». 

Голова наглядової ради Sikorsky Challenge Ukraine, голова міжнародного експертного Фестивалю, віце-президент дослідного центру Давида Сарнофа (США) Вік Корсун у своїй промові підкреслив: «Завдяки новим стартап-компаніям можливі нові інвестиції у створення високотехнологічних робочих місць в України». 

Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», доктор технічних наук, професор, академік НАН України Михайло Згуровський акцентував, що Україна має трансформуватися з сировинної, низькотехнологічної країни в високотехнологічну. Трансформація має відбутися за рахунок максимального залучення високоякісного людського капіталу. 

Звертаючись до учасників фестивалю, заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін, передав вітання з 30-літтям Незалежності України від мера Костянтина Павлова та розповів про результати першого року роботи платформи «Криворізька інновація». «Інновації є важливим напрямком державних та місцевих програм розвитку економіки. У Кривому Розі інновації - один з основних інструментів реалізації Стратегії з трансформації економіки мономіст. Місія «Криворізької інновації» амбітна. Ми прагнемо стати продюсерами стартапів та інновацій. Мета - створити у Кривому Розі інноваційне середовище для розвитку нових технологій та підприємництва, зростання заробітних плат та підвищення якості життя криворіжців», - зазначив Сергій Мілютін. 

Очільниця Sikorsky Challenge Ukraine Інна Малюкова підкреслила: «Кривий Ріг – це перший інноваційний кластер, який створений у місті».  

Серед основних результатів роботи «Криворізької інновації» за рік: проведення для слухачів платформи низки стартап шкіл, двох Шкіл урбаністики, щомісячних конференцій з експертами та міського конкурсу стартапів. Троє проєктів-переможців були відібрані журі та представлені на IX фестивалі Sikorsky Challenge в Києві. «Відмічу, що за рік, який минув з моменту створення «Криворізької інновації», вже близько 500 людей взяли участь навчаннях, конкурсах та інших активностях».

Довідково: 

Платформа «Криворізька інновація» об’єднує науковців, представників міської влади, інноваційних підприємців та інвесторів. Платформа створена у 2020 році за підтримки 4 інституцій: Sikorsky Challenge, Криворізького Національного університету, Інституту розвитку міста Кривого Рогу та відділення розвитку індустріальних територій Академії гірничих наук України. До реалізації проектів «Криворізької інновації» залучаються українські та закордонні експерти, науковці та студенти міста. 

 

14 серпня 2021

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.