Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Механізм розроблено. Керівники ОТГ, які розташовані навколо Кривого Рога, також зможуть зробити для своїх мешканців безкоштовний проїзд у нашому місті

Створено: 2021-08-14 12:33:35Оновлено: 2021-08-14 12:33:35

Від 1 травня 2021 в рамках проєкту міського голови Костянтина Павлова «Безоплатний проїзд» власники Картки криворіжця вже їздять у трамваях, комунальних автобусах, тролейбусах та швидкісному трамваї безоплатно. Наразі розроблено механізм як жителі ОТГ, які знаходяться навколо Кривого Рогу, також зможуть отримати пільговий безкоштовний проїзд у нашому місті. Для цього керівництво цих ОТГ може заключити договір про випуск додаткових карток для своїх мешканців та оплачувати їх проїзд відповідно до кількості зроблених поїздок.

«Жителям Кривого Рогу пощастило – Павлов зробив безкоштовний проїзд для тих, хто зареєстрований в місті. Я живу в селищі Новолатовці і регулярно користуюсь громадським транспортом в Кривому Розі. Я також хочу, щоб депутати нашого селища зробили так, щоб і для жителів нашого селища був безкоштовний проїзд у Кривому Розі. До речі, це актуально для жителів інших селищ та міст, які знаходяться навколо Кривого Рогу», - сказала Наталя Рибіцька.

Дотримуючись законодавства України, рішеннями міської влади було запроваджено багатофункціональну електронну картку «Картка криворіжця», у тому числі для пільгової категорії громадян. Людина, яка має право на пільги, зареєстрована поза містом, але користується міськими тролейбусами, трамваями, автобусами, також може реалізувати своє право на безоплатний проїзд. Для цього пільговику необхідно отримати Карту криворіжця. При цьому об’єднана територіальна громада (ОТГ), де мешкає пільговик, має забезпечити відшкодування місту вартість реальних поїздок. Про це говорили у міськвиконкомі на зустрічі із представниками ОТГ.

Директорка департаменту соціальної політики Інеса Благун розказала про необхідність вироблення єдиної методики відшкодування коштів за перевезення громадян пільгових категорій, які проживають не в Кривому Розі. «Проєкт «Картка криворіжця» отримав підтримку містян и викликав велику зацікавленість людей, які зареєстровані не у Кривому Розі. Тож, ми почали діалог із ОТГ, щоб забезпечити безкоштовним проїздом громадян пільгової категорії, які не є мешканцями міста». 

Нагадаємо, згідно Законодавства, у містах, де запроваджена автоматизована система оплати проїзду, електронний квиток є єдиним документом, який забезпечує право на проїзд. У Кривому Розі електронний квиток - це Картка криворіжця. Вона забезпечує безоплатний проїзд зареєстрованим в Кривому Розі жителям міста у комунальному транспорті – швидкісному, тролейбусах, трамваях та автобусах. 

Інеса Благун підкреслила: «Кривий Ріг має досвід та позитивні результати впровадження проєкту «Картка криворіжця». Ми готові підставити плече ОТГ, надати спеціалістам необхідні матеріали, над яким ми працювали кілька років. Ми запропонували представникам ОТГ декілька варіантів вирішення питання забезпечення безоплатного для пільговиків проїзду у комунальному транспорті. Кожна громада визначить свій механізм. Я вважаю що за місяць ми маємо ще раз зустрітися та детально опрацювати, яким шляхом будемо рухатись».

Зазначимо, зараз у Кривому Розі триває перехідний період для пільговиків, коли вони можуть надавати кондукторові документ, що посвідчує пільги замість електронного квитка - Картки криворіжця. Перехідний період діє до 1 вересня 2021 року. Після того безоплатно їздити зможуть ті пасажири які нададуть контролеру Картку криворіжця.

Директор комунального підприємства «Центр електронних платежів» КМР (КП «ЦЕП») Євген Кривенко сказав: «Приєднання до муніципального проєкту «Картка криворіжця» створить для ОТГ можливість забезпечити соціальну підтримку жителів громад у часті користування громадським транспортом». 

Керівник КП «ЦЕП» зазначив, що Картка криворіжця багатофункціональна, тож буде корисною і для тих, хто не користується комунальним транспортом. Зокрема, зараз триває підготовка мобільного застосунку, який включатиме додаток «Зручний маршрут» - відображення розкладу руху всього міського транспорту в реальному часі. 

Зазначимо, що компенсація перевізникам із бюджету здійснюватиметься тільки за реальним фактом поїздок містян. У масштабах країни такий прозорий механізм контролю використання бюджетних коштів створений тільки в Кривому Розі. 

 

 

14 серпня 2021

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.