Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ВАША DIGITAL «ВІЗА»: участь у Форумі цифрової трансформації регіонів

Створено: 2020-09-15 16:46:44Оновлено: 2020-09-16 09:08:54

Сьогодні Міністерство цифрової трансформації України у співпраці із Програмою «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) транслювали наживо «Форум цифрової трансформації регіонів». На запрошення Асоціації міст України виконком Криворізької міської ради також прийняв участь у форумі, а ВАША DIGITAL «ВІЗА» підготувала огляд основних меседжів з нього.

Ніколь Рудер (Директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні) привітала учасників форуму та розповіла про головну вимогу щодо інтероперабельності комп’ютерних систем.Михайло Федорів (Віцепрем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації України) розповів про досягнення за рік функціонування Мінцифри, зокрема щодо впровадження CDTO на усіх рівнях публічної влади, а також акцентував увагу на цілях Міністерства цифрової трансформації:

  1. За 3 роки відцифрувати 100% державних послуг.
  2. Навчити 6 млн людей базовій цифровій грамотності.
  3. Доступ до мобільного інтернету (LTE) - 95 %.
  4. Розвиток креативної індустрії.

Віктор Лях (Президент Фонду Східної Європи) привітав з Міжнародним днем демократії та розповів про досвід цифрової трансформації громад, напрацювання в е-демократії та ресурсне забезпечення розвитку е-врядування, зокрема необхідності цифровізації адміністративних послуг.

Вадим Бортник (Директор Директорату регіональної цифровізації) поділився баченням цифрової трансформації в державі та сутністю CDTO, окреслив завдання: в кожній громаді повинен з’явитися CDTO, необхідна комунікація (робочі групи) між CDTO з Міністерствами, їх «горизонтальна» взаємодія – обмін кращими практиками,  інвестиції в цифрову трансформацію із бюджетів міст та субвенції, стратегія розвитку на 7 років. Зробив анонс цифрового рейтингування громад – платформа «Дієва Громада», маркетплейс цифрових рішень - збірник кейсів програмних продуктів та рішень, інструкції по впровадженню, відгуки щодо них.

Марія Ніккіла (Керівниця департаменту цифровізації Міністерства Фінансів Фінляндії) розповіла про рейтинг Фінляндії в європейському індексі цифровізації та про наявність каталогу послуг - всих послуг, що надаються в Фінляндії, які переведені у цифровий формат. Акцентувала увагу на кібербезпеці у державному секторі та кібератаки, плануванні протидії кіберзагрозам у майбутньому, тренінгах та ліцензуванні цифрової безпеки (впровадження проєкту з цифрової підтримки громадян). Мета діяльності: цифрові послуги найзручнішим способом та цифрова підтримка по всій Фінляндії. На майбутнє – ще потужніші цифрові послуги, якість цифрових послуг, підтримка малих муніципалітетів.

Після першої панелі розпочалась трансляція трьох потоків з тем:

В панелі «Держава та регіони: як розбудувати цифрову взаємодію?» були презентовані напрямки цифровізації CDTO Мінюсту (Сергій Орлов), МОН (Артур Селецький), Міністерства розвитку громад та територій (Олександр Дудченко), які розповіли про напрямки цифровізації та проекти цифрової трансформації відповідних міністерств.


Третя панель була поділена на 2 потоки онлайн дискусії:

I на завершення форуму, Директор Директорату регіональної цифровізації запросив громади до участі в конкурсі «Дієва Громада» - https://hromada.diia.gov.ua/, який вже в наступному році буде мати візуалізацію в інтерактивній мапі.

Ми із нетерпінням чекаємо на реалізацію представлених проєктів та досягнення поставлених цілей цифрової трансформації, а також стежимо за інноваціями аби першими створити комфортне та якісне середовище для мешканців Кривого Рогу!


Нагадаємо, що в Центрі «Віза» впроваджений краудсорсинг проєкт «Моя DIGITAL «Віза» і ми запрошуємо всих криворіжців до активної життєвої позиції в діджиталізації  «Візи»! Отже, якщо у вас є будь-які ідеї, напрацювання або пропозиції щодо цифровізації ЦНАПу «Віза» - прийміть участь у краудсорсинг проєкті «Моя DIGITAL «Віза»:

  • телефонуйте на гарячу лінію «Візи»: 0-800-500-459 (пароль: Моя DIGITAL Віза)

  • Пишіть електронні листи на viza@kr.gov.ua (тема листа: Моя DIGITAL Віза)

  • Переходьте за посиланням:

https://forms.gle/HGVQ82mUrRpbV1BA8

або за QR-кодом:

Нам важлива Ваша думка!

Для тих, кому цікаво почути та побачити особисто - відеозаписи форуму можна переглянути: https://bit.ly/33yOfr2


Ми працюємо для Вас!
#ВсеБудеЦНАП!


Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: viza@kr.gov.ua

http://viza.kr.gov.ua 


15 вересня 2020

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency