Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Моніторингові дослідження стану річок Інгулець та Саксагань

Створено: 2019-08-15 13:46:37Оновлено: 2019-08-15 13:50:32

В рамках Міської екологічної програми у 2019 році продовжується  моніторинг якості поверхневих водойм міста спільно з представниками   виконкомів районних у місті рад та громадськості.

В липні місяці відібрані проби води  р. Саксагань  у Тернівському (на вул. Енергетиків,23 та в районі мкр. Даманський (межа міста), Покровському    (в районі біля мостів сел. Божедарівка, вул. Митрофанова,1, 129 квартал,  вул.Гранітна,70) та Саксаганському (в районі вхідного порталу  І  та ІІ Сакса-ганського тунелю, поблизу КНС-32) та  р.Інгулець у Центрально-Міському (в районі понтонного моста на вул. Шокальського,1, в районі вулиць Машино-будівників, Весела Дача,36 , Ентузіастів,6 та селища Рудничне), Інгулецьому (на вул. Переяславській та біля автомобільного мосту на ж/м Інгулець (Р74) районах міста.

За результатами  лабораторних досліджень проб води в річках Саксагань та Інгулець фіксуються перевищення нормативних показників по хлоридам, сульфатам, хімічному споживанню кисню, сухому залишку та мікробіологічним показникам (ЛКП, колі-фагам). В деяких пробах води зафіксовано зниження рівня розчинного кисню – менше ГДК 4 мг/дм3.

З кінця липня на початку серпня спостерігається «цвітіння» води в поверхневих водоймах. Це природне явище, що проявляється в зміні забарвлення води внаслідок масового розмноження мікроскопічних водоростей в спекотні літні дні та викликає зміну кольору води, неприємний запах, створює дефіцит кисню, внаслідок чого риба потерпає від нестачі кисню.

                   

Результати проб води свідчать про необхідність своєчасного реагування виконкомами районних у місті рад на аварійні ситуації КП "Кривбасводоканал" та проведення більш ефективної роботи по виявленню та ліквідації джерел забруднення від приватних домоволодінь.

Крім того, в липні депутатами постійної комісії з питань екології заслухано звіти виконкомів Центрально-Міської та Інгулецької районних у місті рад щодо проведеної роботи із виявлення та ліквідації джерел забруднення річки Інгулець. За результатами засідання комісії виконкомам районних у місті рад необхідно:

-         продовжити роботу щодо виявлення джерел забруднення річки в районі вул. Переяслівська (Інгулецький район);

-         розробити заходи по виявленню несанкціонованих витоків уздовж річки зі сторони приватної забудови до пляжної зони в парку ім. Ф.Мершавцева (Центрально-Міський район).

За інформацією Управління каналів річки Інгулець 10.08.2019 о 6год.55хв припинено подачу води каналом «Дніпро-Інгулець» згідно «Регламенту  промивання русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець у 2019 році» (далі - Регламент), розробленого та затвердженого Державним агентством водних ресурсів України. Відповідно ДПП "Кривбаспромводопостачання" о 8-00 год. припинено скид води з Карачунівського  водосховища.  В межах Регламенту з    1 квітня по 10 серпня каналом «Дніпро-Інгулець» подано 115 млн.м3 води, з них за рахунок державного бюджету 15 млн. м3, гірничорудних підприємств (ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПРАТ «ЦГЗК», ПАТ  «Кривбасзалізрудком»,  ПРАТ  «СУХА БАЛКА») 100 млн. м3. При цьому, з Карачунівського водос-ховища обсяг скиду становить 143,2 млн. м3.

За інформацією ДПП "Кривбаспромводопостачання" згідно листа Державного агентства водних ресурсів України з 10.08.2019  розпочато попуски води з Саксаганського водосховища витратою 1,0-3,0 м3/сек. для зниження рівня води, який за період дії Регламенту перевищив нормальний підпірний рівень (НПР) водосховища. Цей захід сприятиме стабілізації та зниженню рівня води у Саксаганському водосховищі.

Слід зазначити, що кожен  мешканець  міста може внести свій вклад у збереження річок, а саме: не засмічувати прибережні зони та не викидати сміття до річок, не допускати відведення побутових стічних вод від приватних домоволодінь у річки, раціонально використовувати воду та не використовувати миючі засоби з вмістом фосфатів.

15 серпня 2019

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency