Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ЯК УНИКНУТИ КВАРТИРНОГО РЕЙДЕРСТВА?

Створено: 2018-09-14 14:53:03Оновлено: 2018-09-14 14:54:56

(роз’яснення управління з питань реєстрації

виконкому Криворізької міськради)

У випадку, якщо у Вас виникли підозри, що на вашу нерухомість «поклали око» рейдери і Ваше майно знаходиться у небезпеці радимо Вам діяти якомога швидше і не відкладати у «довгий ящик» похід до державного реєстратора, адміністратора Центру адміністративних послуг «Віза» чи до його територіальних підрозділів, нотаріуса чи інших акредитованих суб’єктів із заявою про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна. З собою необхідно мати документ, що посвідчує особу. Крім того, у разі якщо право власності було зареєстроване до 2003 року, треба надати документи на власність. У разі реєстрації нерухомості після 2003 року такі документи не вимагаються, адже державний реєстратор самостійно перевіряє відомості про власника у Державному реєстрі речових прав.

Така заява власника невідкладно в день її надходження реєструється у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. З моменту реєстрації заяви у Державному реєстрі прав власнику немає про що турбуватися, оскільки таку заяву бачитимуть усі державні реєстратори та нотаріуси по всій території України. Тому жоден суб’єкт реєстрації не має права проводити реєстраційні дії стосовно такої нерухомості.

Звертаємо Вашу увагу, що заява про заборону вчинення реєстраційних дій подається БЕЗКОШТОВНО!

Слід зазначити, що подібний захист нерухомості від рейдерства розглядається виключно як тимчасовий спосіб і строк дії заяви становить 10 робочих днів. За цей час власник повинен встигнути отримати рішення суду, яким буде обмежуватися можливість відчуження нерухомості, яка знаходиться у небезпеці на час, доки така небезпека існує.

У випадку винесення судом рішення про арешт нерухомості чи заборону її відчуження, власник знову повинен звернутися до реєстраторів із заявою і надати рішення суду для внесення до відомостей Державного реєстру прав, що зробить будь-які подальші дії з нерухомістю без волі на те власника неможливими. Додатково, з собою необхідно мати особисті документи та квитанцію про сплату адміністративного збору.

Насамкінець, варто нагадати криворіжцям про сервісну послугу моніторингу реєстраційних дій Міністерства юстиції України під назвою SMS-МАЯК, який діє на платформі «ЛІГА:ЗАКОН» (http://smsmayak.com.ua/).

Зазначена програма дозволить власнику слідкувати за діями, які проводяться в Державному реєстрі прав, відстежувати будь-які зміни, що відбуваються з його нерухомістю.

За будь-яких рейдерських загроз в першу чергу радимо Вам звернутися до виконкому Криворізької міськради. У нас ПРОСТО, ДОСТУПНО, ЯКІСНО!

Ми працюємо для Вас!
Наші контакти:

 • Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-22;    e-mail: vpr@kr.gov.ua.

 • Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.

 

 

14 вересня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради