Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Повага до себе починається, насамперед, із шанування законів своєї держави

Створено: 2018-09-14 15:56:18Оновлено: 2018-09-14 15:59:43

         За нинішніх реалій сьогодення, громадяни часто погоджуються на                  будь-яку пропозицію роботи, зокрема і нелегальної. Працівники, які зголошуються одержувати зарплатню «в конвертах», стають заручниками самих себе, оскільки, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляють себе соціальних виплат та гарантій.

         Виплата заробітної плати «в конвертах» - це тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні, так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Так, 13.09.2018 заступник директора департаменту соціальної політики - начальник інспекції з питань праці та зайнятості виконкому Криворізької міської ради Красовський Михайло Вікторович прийняв участь у семінарі на тему: «Офіційні трудові відносини – гарант впевненості у завтрашньому дні» та звернув увагу присутніх на основні питання, які підлягають контролю інспекторами праці органів місцевого самоврядування, а саме: оформлення трудових відносин, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та своєчасність оплати праці у повному обсязі.

 

В ході обговорень представники 60 роботодавців, які мали суттєві питання щодо до роз’яснення деяких норм законодавства про працю, активно спілкувалися з доповідачами та отримали вичерпні відповіді.

Підсумовуючі зустріч можна зазначити, що кожен громадянин, який влаштовується на роботу, повинен пам’ятати, що отримання зарплати  «в конверті» сьогодні - в майбутньому позбавляє його соціального захисту                      в разі безробіття, тимчасової непрацездатності, нещасного випадку на виробництві, а також при настанні пенсійного віку. Отож, для забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору. У разі ж відмови кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

 

 

Департамент соціальної політики

14 вересня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради