Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Чи можна улаштовувати еркери в житлових будинках

Створено: 2019-08-14 15:19:59Оновлено: 2019-08-14 15:21:26

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надало роз’яснення стосовно улашту- вання еркерів в житлових будинках під час здійснення реконструкції квартир.

Так, згідно зі статтею 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капі- тальний ремонт) об’єкта архітектури здійснюється відповідно до затвер- дженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Пунктом  4.1 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» визначено, що проектна документація на будівництво має відповідати положенням законодавства, вимогам містобудівної документації, будівельних норм, стандартів та правил.

Відповідно до вимог пункту 8.3 ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт» (надалі – ДБН) реконструкція житлових будинків може здійснюватися зі збереженням існуючої кількості і типів квартир на поверхах. При цьому можливе збільшення площі кухонь і житлових кімнат за рахунок внутрішніх перепланувань і прибудов у вигляді еркерів

Також, згідно з вимогами пункту 8.14 ДБН при проектуванні реконструкції, капітальних ремонтів і перепланувань окремих квартир заборонено:

- утеплення і скління існуючих балконів і лоджій;

- улаштування нових і розширення існуючих балконів і лоджій, їх скління;

- улаштування нових віконних прорізів і розширення існуючих віконних і балконних прорізів тощо.

Зазначеним вище пунктом ДБН встановлено, що при проектуванні реконструкції житлових будинків допускається зміна їх фасадів, яка повинна носити системний характер, єдиний для всього будинку.

Отже, як вбачається з вимог чинного законодавства, улаштування еркерів можливо при реконструкції багатоповерхового житлового будинку в цілому,  а не окремих його приміщень.

14 серпня 2019

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency