Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Мерія Кривого Рогу залучає європейських партнерів для подальшої модернізації муніципального електротранспорту

Створено: 2018-02-14 16:22:17Оновлено: 2018-02-14 16:24:59

Крім того, що в Кривому Розі розвивають комунальний електротранспорт, у місті збережено пільговий проїзд й одна з найнижчих цін на нього в Україні. При цьому довжина маршрутів у нашому місті перевищує маршрути в інших містах.

Продовжується реалізація проекту в рамках Угоди, підписаної мером Юрієм Вілкулом з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо фінансування міських програм. Зараз у Кривому Розі група європейських експертів вивчає роботу муніципального електротранспорту для підготовки техніко-економічного обґрунтування на придбання для міста близько 50 нових тролейбусів. Також було розглянуто питання модернізації ремонтних цехів депо.

У Кривому Розі представники європейської консалтингової компанії EGIS, яких вибрав ЄБРР, будуть працювати два дні. Вони ознайомляться з діяльністю комунального підприємства «Міський тролейбус»: автопарком, ремонтними цехами, а також планами з розвитку та оновлення техніки.

З експертами зустрівся мер Юрій Вілкул. Він підкреслив: «Для нас найголовніше - підвищення комфорту і якості життя городян. Для цього ми розвиваємо співпрацю з нашими європейськими партнерами по залученню кращих технологій і фінансування. Сфера пасажирських перевезень - одна з ключових складових цієї великої і комплексної роботи. Ми дивимося в майбутнє і розуміємо, що перспектива саме за екологічно чистим, і головне - доступним для людей електротранспортом.

Наша мета - повне оновлення тролейбусного автопарку. Для цього ми капітально ремонтуємо, створюємо практично нові машини, але головне - щоб поряд з відновленими тролейбусами на міських маршрутах працювала абсолютно нова, сучасна техніка. І в цьому питанні для нас важлива співпраця з ЄБРР. Цей спільний проект - вагомий внесок в розвиток міста та підвищення якості пасажирських перевезень».

Експерт Алан Годрі сказав: «Ми працюємо над цим проектом, і у нас вісім тижнів для того, щоб зібрати необхідний пакет документів та провести експертну оцінку. Банк має намір якомога швидше зробити цю роботу. Кривий Ріг - особливе місто зі своєю унікальною транспортною інфраструктурою і нам приємно, що ви виважено і відповідально підходите до питання співробітництва з банком. Це стосується і надання документації, у вас є чітке розуміння навіть на яких маршрутах працюватимуть нові тролейбуси».

В рамках програми мера Юрія Вілкула з розвитку міського електротранспорту, крім покупки транспорту за програмою співпраці з ЄБРР, в 2018 році буде капітально відремонтовано п'ять тролейбусів, в тому числі, зроблено два гібридних. Також, з міського бюджету виділено кошти на покупку 8 сучасних тролейбусів і 3 автобусів. Крім цього, на базі КП «Міський тролейбус» буде зроблений перший «Криворізький» тролейбус.


 

14 лютого 2018

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради