Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

На електронну петицію №742016-ЕП про автономне опалення повідомляємо:

Створено: 2016-12-12 17:03:15Оновлено: 2016-12-12 18:06:16

На позачерговій ХV сесії Криворізької міської ради міською радою було розглянуто та не підтримано електронну петицію «Про автономне опалення».

Питання відключення від мереж централізованого опалення в житлових будинках регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», зі змінами, та Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року №4 «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», зі змінами.

Порядком визначено процедуру  відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання житлового будинку при відмові споживачів від таких послуг.

Єдиним повноваженням органу місцевого самоврядування у сфері реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг централізованого опалення та постачання гарячої води є створення своїм рішенням постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. Рішенням виконкому Криворізької міської ради від 08.02.2006 №90 «Про створення комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання» було створено відповідну комісію. До її складу входять представники управлінь благоустрою та житлової політики, містобудування, архітектури та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради, виконкомів районних у місті рад, організацій газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання, Державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту,   Управління Держпродспоживслужби в м. Кривий Ріг.

Якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.

Виконком Криворізької міської ради 9 разів звертався до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з відповідним клопотанням та кожен раз отримував відповідь про недоцільність унесення змін до чинного законодавства, яким встановлено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання.

На офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 09 червня 2016 року розміщено роз’яснення, у якому зазначено: «Самовільне відключення житлових приміщень від централізованого опалення забороняється, а рішення про відключення окремого приміщення є неприпустимим та прямим порушенням всіх норм чинного законодавства.».

У 2015, 2016 роках мешканці 10 житлових будинків згідно з чинним Порядком оформили необхідні документи та жителі 6 житлових будинків уже здійснили відключення своїх будинків від мереж централізованого опалення за рішенням вищевказаної комісії.

Згідно зі статтею 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» прийняття міською радою рішення, у тому числі щодо забов’язання комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання надавати дозвіл на відключення окремих квартир від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання з порушенням законодавчих актів, є перевищенням повноважень.

На позачерговій ХV сесії Криворізької міської ради депутати підтримали пропозицію міського голови направити лист до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з пропозицією про внесення змін до Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України  від 22 листопада 2005 року №4 «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» у частині змін до порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання.

12 грудня 2016

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради