Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

У Кривому Розі напередодні Великодня відкрили пам'ятник Покрову Пресвятої Богородиці

Створено: 2018-04-12 09:54:48Оновлено: 2018-04-12 10:03:42

Чотирьохметрова скульптура Божої Матері, виконана в бронзі і встановлена ​​на 8-метровому постаменті, стала ще одним духовним символом Криворіжжя. Відкриття пам'ятника присвячено Благовіщенню Пресвятої Богородиці.
У сквері біля Покровського райвиконкому в минулу  суботу зібралися сотні криворіжців з усіх районів міста. На важливу в духовному житті Кривого Рогу подію приїхали народні депутати України, настоятелі криворізьких храмів, Почесні громадяни міста.
В урочистій церемонії відкриття пам'ятника «Увічнення пам'яті Явлення Святої Покрови Пресвятої Божої Матері» взяли участь мер Юрій Вілкул та митрополит Криворізький і Нікопольський владика Єфрем.
Міський голова підкреслив: «Це глибоко символічно, що саме в Покровському районі ми встановили скульптуру Божої Матері. Кривий Ріг - край козацький, а ми з вами знаємо, що для козаків вона була покровителькою і захисницею. Тому, тепер наше місто також під особливим захистом - Покрова Богородиці. У пам'ятнику закладено не лише духовний зміст, він має і культурне значення. Упевнений, він стане прикрасою нашого міста і одним з улюблених місць криворіжців».
Проект реалізований за програмою соцпартнерства міста з промисловими підприємствами, без залучення бюджетних коштів. Автор скульптури - член Національної спілки художників України, скульптор Володимир Токар. «Для мене, як людини творчої, важливо, що моя робота потрібна людям, місту. Я відчуваю величезну підтримку мера Юрія Григоровича. Повинен сказати, що ідею, образ Богородиці ми обговорювали саме з ним. Я сподіваюся, що ця скульптура посяде  гідне місце в культурній спадщині Кривого Рогу», - зазначив В.Токарь.
Зараз скульптор працює ще над двома масштабними проектами. У цьому році в Центрально-Міському районі по вулиці П. Калнишевського буде встановлено восьмиметровий пам'ятник Петру Калнишевському - засновнику поштової станції Кривий Ріг. А в Саксаганському районі на площі О.Поля з'явиться новий історичний пам'ятник князю Володимиру Великому - Хрестителю Русі.
Житель Покровського району Анатолій Охінченко сказав: «Приємно бачити як  змінюється рідний Кривий Ріг. Коли приїжджають гості з інших міст, нам є що показати і у людей відразу інше враження про Кривий Ріг. Це не лише підприємства, важка індустрія. А перш за все – гарне зелене місто із затишними парками, найбільшим в Україні Квітковим годинником, музеями, історичними пам'ятками. Нам дуже сподобався новий пам'ятник. Крім того, був наведений порядок у сквері, проведено благоустрій, озеленення. Обов'язково будемо приходити сюди родиною».
 
Довідково:
На території Кривого Рогу збережено близько 140 об'єктів культурної спадщини. З яких 72 - пам'ятні знаки місцевого значення - перебувають під охороною держави. Тільки в 2016 році у Тернівському і Металургійному районах встановлені пам'ятники на честь бійців, які загинули під час виконання військового обов'язку на сході України. У Центрально-Міському районі встановлено пам'ятник Святителю Миколаю Чудотворцю. На Макулані - Меморіал на честь героїв танкової бригади. У 2017 році на Покров у Кривому Розі відкрили пам'ятник легендарному Козаку Мамаю.

10 квітня 2018

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради