Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Звіт з виконання в 2015 році Програми енергоефективності м. Кривого Рогу на 2010-2015 роки

Створено: 2016-02-12 10:33:49Оновлено: 2016-02-12 10:39:31

У рамках Програми енергоефективності м. Кривого Рогу на 2010-2015 роки системно проводився моніторинг споживання енергетичних ресурсів усіма категоріями споживачів. За 2015 рік промисловими, комунальними підприємствами та бюджетними закладами міста було виконано заходи з енергоефективності на загальну суму 47,8 млн. грн., з них за рахунок бюджетних коштів – майже 24,7 млн. грн., у тому числі: на заходи з утеплення фасадів та покрівель у бюджетних закладах – 3,6 млн. грн., заміна вікон на енергоефективні – 15,6 млн. грн., ремонт систем опалення та водопостачання – 0,9 млн. грн., заміна ламп на енергозберігаючі та інші заходи – 0,5 млн. грн., відновлення ізоляції теплових мереж комунального підприємства теплових мереж "Криворіжтепломережа" на суму 4,1 млн. грн.

Унаслідок зазначеного заощаджено 15,7 тис. тонн умовного палива, а саме:

- природного газу 2,7 млн. м3;

- електроенергії 24,4  млн. кВт × год;

- теплової енергії 21,5 тис. Гкал.

У рамках капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення міста встановлено 1898 та виконано заміну 1315 світильників, замінено 21677 ламп на енергоефективні. Запровадження енергозберігаючих технологій дозволило забезпечити постійне освітлення міста впродовж темної доби без переходу в "черговий режим".

Державним промисловим підприємством "Криворізька теплоцентраль" і комунальним підприємством теплових мереж "Криворіжтепломережа" відновлено понад 35 км теплової ізоляції трубопроводів теплових мереж, що дозволило зменшити теплові втрати в теплових мережах та заощадити  більше 600 тис. м3 природного газу.

На 01.01.2016 у багатоквартирних житлових будинках міста встановлено 2 532 домові лічильники теплової енергії, з яких 2173 у будинках від 5 поверхів і вище (що становить 89,6% від загальної кількості таких будинків) 120 181 лічильників  природного  газу  в  квартирах   житлових  будинків  та  приватних будинках.

Динаміку споживання енергетичних ресурсів бюджетними закладами міста, починаючи з базового 2009 року, наведено в діаграмах.

 

Запровадження системи оперативного
моніторингу за станом споживання паливно-енергетичних ресурсів у місті

Основним інструментом енергоменеджменту на всіх його рівнях є енергетичний моніторинг. Систему енергетичного моніторингу в бюджетних закладах міста впроваджено з 2012 року шляхом створення на порталі "Криворізький ресурсний центр" модуля для оперативного збору, систематизації, обробки, аналізу інформації щодо показників енергоспоживання в спорудах бюджетних установ.

Щотижня за допомогою модуля проводиться аналіз споживання природних та енергетичних ресурсів відносно 401 закладу бюджетної сфери. За його результатами надається інформаційний лист головним розпорядникам бюджетних коштів для встановлення причин перевитрат споживання паливно-енергетичних ресурсів підзвітними їм закладами.

Регулярно проводилися засідання робочої групи з питань виконання Плану сталого енергетичного розвитку міста Кривого Рогу до 2020 року та Програми енергоефективності м. Кривого Рогу на 2010-2015 роки, міської галузевої ради підприємців з питань енергозбереження, навчання посадових осіб виконкому міської ради (головних розпорядників коштів міського бюджету) та представників об’єднань співвласників багатоквартирного будинку і житлово-будівельних кооперативів з питань упровадження пріоритетних енергоефективних заходів у підпорядкованих закладах і залучення фінансування на їх реалізацію.

Створення умов, що стимулюють заходи з енергозаощадження

За сприяння Дніпропетровської обласної ради в області четвертий рік поспіль проводився конкурс мініпроектів з енергоефективності та енерго-збереження серед локальних громад.

У рамках реалізації Програми сприяння громадянській активності у розвитку територій на 2012 – 2016 роки, затвердженої рішенням Дніпропетровської обласної ради від 27 грудня 2011 року №226-10/VI та відповідно до рішення Дніпропетровської обласної ради від 23 січня 2015 року №605-29/VI, "Про обласний бюджет на 2015 рік", розпорядження голови Дніпропетровської обласної ради від 15 квітня 2015 року №45-Р "Про визначення переможців обласного конкурсу мініпроектів з енергоефективності та енергозбереження серед локальних громад у 2015 році" на 2015 рік місту були передбачені кошти у вигляді дотації з обласного бюджету в сумі 99,0 тис. грн. на фінансування мініпроектів – переможців обласного конкурсу з енергоефективності та енергозбереження серед локальних громад, а саме:

- об’єднання співвласників багатоквартирного будинку "Мануїльского, 22" – 24,0 тис. грн. (на заходи з придбання та встановлення будинкового лічильника теплової енергії);

- об’єднання співвласників багатоквартирного будинку "Цереус-2" –  75,0 тис. грн. (на реалізацію заходу з придбання та встановлення енерго-зберігаючих склопакетів у під’їздах).

Станом на 01.01.2016 всі мініпроекти профінансовано в повному обсязі.              

Реалізація вказаних заходів сприяла забезпеченню енергозбереження та енергоефективності у зазначених житлових будинках.

Формування ощадливого
стилю життя серед населення міста

Важливе місце в забезпеченні реалізації політики енергоефективності та енергозбереження посідає інформаційна діяльність і популяризація відповідних заходів. За підтримки відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому міської ради на комунальному підприємстві телерадіокомпанії "Рудана" виходить інформаційно-роз’ясню-вальна передача "Енергозаощадження". З метою інформування населення міста з питань ощадливого ставлення до природних та енергетичних ресурсів регулярно поновлюється сторінка "Енергозбереження" на офіційному веб-сайті виконкому Криворізької міської ради в мережі Інтернет (http://kryvyirih.dp.ua), де розміщуються матеріали з тематики енергоефективності та ощадливого використання енергоресурсів.

На порталі "Криворізький ресурсний центр"  (http://krogerc.info) в мережі Інтернет започатковано рубрику "Ощадливе споживання енергоресурсів", де розміщено поради з упровадження заходів, що можуть бути здійснені громадянами або суб'єктами господарювання задля покращення власного побуту чи об'єкта бізнесу.

Розміщуються матеріали з тематики енергоефективності та ощадливого використання енергоресурсів і на сторінках друкованих видань міста.

У рамках ініціативи Європейської Комісії "Угода Мерів" у листопаді в освітніх закладах міста проведено Дні Енергії, під час яких учні взяли участь у різноманітних конкурсах, квестах, іграх та відкритих уроках з питань енергозбереження. Було розроблено й виготовлено інформаційні буклети на тему ресурсозбереження для розповсюдження серед широких верств населення.

Місто бере участь у проекті USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні". Метою проекту є підвищення спроможності міст України в розробці та впровадженні реформ з енергоефективності через побудову енергетичного менеджменту згідно зі стандартом ISO 50001, залучення інвестицій, підготовку бізнес-планів, техніко-економічних обґрунтувань, проведення кампанії з інформування громадськості з питань енергетичної ефективності й використання альтернативних джерел енергії.

З метою залучення населення до забезпечення ефективного використання енергоресурсів, упровадження новітніх енергозберігаючих технологій виконкомом Криворізької міської ради, Дніпропетровською обласною радою, спільно з німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) 03.10.2015 та 04.10.2015 проводилася соціальна акція з енергозбереження. Захід було організовано відділом з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому міської ради й проведено в межах тижня сталої енергії, що проходив у містах Дніпропетровської області. У рамках акції громадяни отримували заохочувальні призи, використання яких забезпечує енергозаощадження. Акція сприяла підвищенню свідомого ставлення населення, стимулювання мешканців міста до економного використання енергетичних та природних ресурсів.

Було проведено інформаційний день проекту "Engagier Dich! Збережи енергію!". Захід відбувся в конференц-залі Державного вищого навчального закладу "Криворізький національний університет" за участю представників  виконкому міської ради, Асоціації "Енергоефективні міста України", німецького Гете-інституту в Україні, Дніпропетровської обласної ради, міської галузевої ради підприємців з енергозбереження, Державного вищого навчального закладу "Криворізький національний університет", загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів. У рамках заходу учнями були продемонстровані експерименти з обладнанням для енергоефективних дослідів з моделями новітніх альтернативних джерел енергії.

Подальша робота з енергоефективності в місті буде спрямована на досягнення показників за пріоритетними напрямами, визначеними Планом дій сталого енергетичного розвитку міста Кривого Рогу до 2020 року, затвердженим рішенням міської ради від 27.03.2013 №1838.


 

12 лютого 2016

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради