Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

До уваги споживачів та продавців піротехнічних виробів! Що треба знати про піротехніку?

Створено: 2019-12-11 15:37:57Оновлено: 2019-12-11 15:39:07

Під час використання піротехнічних виробів можуть виникнути різні фактори, які несуть у собі небезпеку для оточуючих.

 

Як відрізнити якісний товар від підробок?

 

Щоб не сумніватися в якості і безпеці, купувати піротехнічні засоби треба тільки у фірмових магазинах, а не на ринках, зупинках громадського транспорту або у сумнівних торговців. У кращому випадку, «піратські» петарди просто не спрацюють, і гроші виявляться витраченими даремно. А в гіршому­ – свято може обернутися травмами, опіками та іншими трагічними наслідками.

 

Звертаємо увагу, щоб не травмувати ні себе, ні оточуючих, треба чітко дотримуватися інструкцій, якими повинні бути забезпечені всі піротехнічні вироби. Інструкція має бути українською мовою!

 

При купівлі піротехнічного виробу поцікавтесь у продавця про документи, які підтверджують їх якість та безпеку, перевірте термін придатності виробу, зверніть увагу на упаковку, яка не повинна мати жодних ушкоджень. Ні в якому разі не можна використовувати піротехнічні вироби з дефектами: розірвані, зім'яті, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту.

 

Пам’ятайте, горючі речовини та порох, які входять до складу піротехнічних виробів, дуже небезпечні. При необережному поводженні з ними або неправильному зберіганні вони легко розгоряються, що може призвести до пожежі. Тому, існують загальні правила, які обов'язково необхідно виконувати:

  • піротехнічні вироби зберігати слід в недоступних для дітей місцях, подалі від нагрівальних приладів та відкритого вогню;
  • відстань від місця феєрверку до поруч розташованих будівель, споруд, повинна бути не менше ніж 100 метрів;
  • кидати приведені в дію піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;
  • небезпечно влаштовувати феєрверк перебуваючи у нетверезому стані та при цьому палити.

 

У разі неспрацювання піротехнічної установки, ні в якому разі не запускайте її повторно, а також не розбирайте її для того, щоб з’ясувати причину несправності, адже це може призвести до травмування.

 

І головне – дітям самостійно придбавати та користуватися піротехнічними виробами не можна!

11 грудня 2019

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.